Filmowe duety: Piotr Trojan w zawodach kulturystycznych. Podsumowanie 3. odcinka

Piotr Trojan
Piotr Trojan o wyreżyserowaniu filmu "Synthol"
Iwona Bielska i Piotr Trojan w programie "Filmowe duety" porozmawiali o wspólnych projektach, pierwszych krokach w zawodzie i reżyserskim debiucie aktora. Zobaczcie fragmenty programu.

Iwona Bielska i Piotr Trojan spotkali się na planie filmu "Synthol". To krótkometrażowy debiut reżyserski aktora. Zagrali matkę i syna, którzy tworzą zażyłą relację. Po tej współpracy aktorzy spotkali się jeszcze w teatrze.

W programie "Filmowe duety" spotkali się, by porozmawiać o swoich doświadczeniach w zawodzie i wspólnych projektach. Opowiedzieli o swoich debiutanckich i przełomowych produkcjach: "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" w reżyserii Jana Holoubka (Piotr Trojan) i "Na srebrnym globie" w reżyserii Andrzeja Żuławskiego (Iwona Bielska).

Filmowe duety, odcinek 3

240410_filmowe_duety_odc3_3
Filmowe duety: Iwona Bielska o współpracy z Piotrem Trojanem w teatrze
Filmowe duety: Iwona Bielska o współpracy z Piotrem Trojanem w teatrze
Piotr Trojan o wyreżyserowaniu filmu "Synthol"
Piotr Trojan o wyreżyserowaniu filmu "Synthol"
Filmowe duety PRZED EMISJĄ W TV: Iwona Bielska i Piotr Trojan o filmowych początkach
Filmowe duety PRZED EMISJĄ W TV: Iwona Bielska i Piotr Trojan o filmowych początkach

Bielska i Trojan - połączył ich "Synthol"

Piotr Trojan w 2020 roku debiutował jako reżyser. "Synthol" to opowieść o trzydziestotrzyletnim Eryku, który nagrywa video bloga ze swoich przygotowań do startu w debiutach kulturystycznych. Pomaga mu w tym nadopiekuńcza matka. Przed zawodami chłopak poznaje Monę. Ich randka będzie zderzeniem Eryka z rzeczywistością.

W roli nadopiekuńczej matki wystąpił Iwona Bielska. "Bohater "Synthola" startował w zawodach kulturystycznych. Piotrek, żeby zrobić tę scenę wiarygodnie zapisał się na prawdziwe zawody kulturystyczne. (...) Panowie przyjeżdżają z paniami, opiekunkami, menadżerkami. Nasz bohater pojechał z mamą, ponieważ ich łączy ścisła zażyłość" - tak wspomina ten projekt aktorka. Trojan powiedział o tym, jak przygotowywał się do tych zdjęć. Wspomniał, że Bielska pomalowała go farbą: "Pamiętam tę scenę, kiedy mnie pierwszy raz (malowałaś) - bo to było dla mnie trochę krępujące, kiedy ja jestem początkującym reżyserem, a tu siedzi aktorka, a ja w stringach przed nią pozuję".

Synthol, reż. Piotr Trojan
Synthol, reż. Piotr Trojan
Zobacz galerię

"Filmowe duety" - gdzie i kiedy oglądać?

"Filmowe duety" to nowy, autorski program kanału TVN Fabuła, który pojawi się na antenie 20 kwietnia o 19:30. Kolejne odcinki co sobotę.

Przeczytaj także:

Autor: Małgorzata Czop

podziel się:

Pozostałe wiadomości