W czym chcieliby zagrać Katarzyna Bujakiewicz i Bartłomiej Kasprzykowski? Podsumowanie 2. odcinka "Filmowych duetów"

Katarzyna Bujakiewicz, Bartłomiej Kasprzykowski
Filmowe duety: Bujakiewicz i Kasprzykowski o filmowych marzeniach
Katarzyna Bujakiewicz i Bartłomiej Kasprzykowski w programie "Filmowe duety" porozmawiali o wspólnych projektach, filmowych marzeniach i graniu za granicą. Zobaczcie fragmenty programu.

Spotkali się na planie serialu "Magda M.". To tam stworzyli kultowy duet bohaterów, którzy wprowadzają w życie przysłowie "kto się czubi, ten się lubi". Mariolka i Wojtek to postaci, które pokochała widownia - pełni humoru, ironicznych komentarzy i pozytywnej energii. W programie "Filmowe duety" Katarzyna Bujakiewicz i Bartłomiej Kasprzykowski opowiedzieli o pracy przy tym projekcie, pierwszym spotkaniu i filmowych marzeniach.

Filmowe duety, odcinek 2

240410_filmowe_duety_odc2_4
Filmowe duety: Bujakiewicz i Kasprzykowski o filmowych marzeniach
Filmowe duety: Bujakiewicz i Kasprzykowski o filmowych marzeniach
Filmowe duety: Bartłomiej Kasprzykowski o spotkaniu z Donaldem Sutherlandem
Filmowe duety: Bartłomiej Kasprzykowski o spotkaniu z Donaldem Sutherlandem
Filmowe duety: Katarzyna Bujakiewicz i Bartek Kasprzykowski o Magdzie M.
Filmowe duety: Katarzyna Bujakiewicz i Bartek Kasprzykowski o Magdzie M.
Filmowe duety: Bujakiewicz i Kasprzykowski spotkali się po latach
Filmowe duety: Bujakiewicz i Kasprzykowski spotkali się po latach

Aktorzy spotkali się ze sobą na planie filmu "Nie ma zmiłuj" w reżyserii Waldemara Krzystka. Bartłomiej Kasprzykowski był wtedy jeszcze na studiach. Katarzyna Bujakiewicz tak opowiada o tym doświadczeniu: "To film o korporacji, która sprzedaje wino. (...) Możemy chyba powiedzieć, że on bardzo nie chciał robić tego filmu, bo robił filmy ambitne, a to był film para komedia romantyczna, dziejąca się w korporacji". Dodaje też ciekawostkę o pracy przy tym projekcie: "Zostałam zatrudniona potajemnie jako przedstawiciel handlowy jednej z firm olejowych, która handluje olejami samochodowymi".

Zagraniczna rola Bartłomieja Kasprzykowskiego

Bartłomiej Kasprzykowski opowiedział o swojej pracy przy serialu "Przekraczając granicę". To międzynarodowa produkcja, w której policjanci z różnych krajów tworzą elitarny zespół pod egidą Międzynarodowego Trybunału Karnego (ICC) w celu rozwiązywania spraw transgranicznych. Dla aktora to była m.in. okazja do spotkania Donalda Sutherlanda.

Raz spotkałem się z panem Donaldem Sutherlandem w garderobie. Podszedłem, przedstawiłem się i powiedziałem kilka słów, ale to jest tak, jakby dziecko rozmawiało ze Świętym Mikołajem. Spodnie mi się robiły coraz krótsze i w końcu uciekłem.
powiedział Bartłomiej Kasprzykowski

Kasprzykowski znalazł się również na planie, kiedy Sutherland realizował jedną ze swoich scen. Był niezwykle podekscytowany. Mógł zobaczyć jednego ze swoich mistrzów podczas pracy. Został jednak usunięty przez niego z planu.

Science fiction i komedia romantyczna

Katarzyna Bujakiewicz zapytała Bartłomieja Kasprzykowskiego o to, w jakiej produkcji chciałby jeszcze zagrać. Aktor bez wahania odpowiedział, że interesują go opowieści sci-fi: "Uwielbia science fiction od lat. Czytam książki od lat. Uwielbiam filmy. Fakt, że teraz tego jest tyle i ciężko wybrać coś dobrego". Bujakiewicz z kolei chciałaby zagrać w dobrej komedii romantycznej.

"Filmowe duety" - gdzie i kiedy oglądać?

"Filmowe duety" to nowy, autorski program kanału TVN Fabuła, który pojawi się na antenie 20 kwietnia o 19:30. Kolejne odcinki co sobotę.

Filmowe duety
Filmowe duety
IMG_6492
IMG_6496
IMG_6490
+1
Zobacz galerię

Przeczytaj także:

Autor: Małgorzata Czop

podziel się:

Pozostałe wiadomości