Filmowe duety PRZED EMISJĄ W TV: "Czułem, że mam talent". Piotr Trojan i Iwona Bielska o zawodowych początkach

Filmowe duety: Piotr Trojan, Iwona Bielska
Filmowe duety PRZED EMISJĄ W TV: Iwona Bielska i Piotr Trojan o filmowych początkach
Od czego zaczęła się ich przygoda z kinem? Iwona Bielska i Piotr Trojan w programie "Filmowe duety" opowiadają o swoich początkach w zawodzie. Zobacz przedpremierowy fragment odcinka.

Iwona Bielska i Piotr Trojan byli gośćmi programu "Filmowe duety". Podczas spotkania rozmawiali o swoich filmowych doświadczeniach. Aktorzy podzielili się swoimi wspomnieniami związanymi z pierwszymi znaczącymi projektami.

Piotr Trojan zyskał popularność za sprawą roli w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". "Jan Holoubek zadzwonił i zaproponował mi "25 lat niewinności". To dla mnie było mega dziwne, ponieważ Janek mógł wziąć każdego z aktorów, których tam chciał powybierać. Miał dużo znanych nazwisk, a oni się uparli na mnie i to było mega wzruszające. Nagle zobaczyłem, że ja ten talent mam. Bo ja to zawsze czułem" - powiedział Trojan.

229715 PLAYERLOVE s03 Trojan v2_2
"Bardzo dobrze czuję się w tym zawodzie". Rozmawiamy z Piotrem Trojanem

Iwona Bielska tak mówi o swoim debiucie: "Ciebie na świecie nie było. Moim debiutem był film "Na srebrnym globie" w reżyserii Andrzeja Żuławskiego, który został niestety przerwany. Nie wiem, co by było, gdyby nie został przerwany. (...) Władza polityczna przerwała film. (....) Nie wiem, czego się przestraszyli. Prawdopodobnie tego, że Żuławski chciał pokazać, że cywilizacja może powstać bez polityki, bez komunizmu".

Piotr Trojan - aktorski kameleon

Piotr Trojan jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na wydziale aktorskim. Od lat można go podziwiać w teatrze, na szklanym ekranie i w kinie. Mistrz metamorfozy pojawił się w takich produkcjach, jak „Chce się żyć” czy „Kebab i horoskop”. Rozpoznawalność przyniosła mu rola Tomka Komendy w filmie Jana Holoubka „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Poruszająca produkcja przedstawia opartą na faktach historię młodego mężczyzny niewinnie skazanego na wieloletnie więzienie za wyjątkowo brutalną zbrodnię, której nie popełnił.

Aktor przyciągnął uwagę widowni i krytyków w filmie „Johnny” opowiadającym historię niezwykłej przyjaźni ks. Jana Kaczkowskiego i młodego buntownika, którego poznaje w hospicjum. Wkrótce będzie można go oglądać w czwartym sezonie serialu kryminalnego „Szadź”.

Iwona Bielska - teatr jest jej domem

Iwona Bielska to aktorka teatralna i filmowa. Studiowała w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, którą ukończyła w 1977 roku. Debiutowała w tym samym roku na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego, grając Hankę w Moralności Pani Dulskiej, związana była z tą sceną przez siedem lat. Jej filmowym debiutem miała być rola Marty w "Na srebrnym globie" Andrzeja Żuławskiego, do którego zdjęcia rozpoczęto w 1976 roku, lecz produkcja została przerwana i ostatecznie weszła na ekrany w 1989. Z tego powodu pierwszym filmem z jej udziałem, który wszedł na ekrany były "Znaki zodiaku" w reżyserii Gerarda Zalewskiego.

240313_klara_odc2_www_4
Klara: Matka Klary jest zła na Aleksa

Talent aktorski pozwala Bielskiej grać postacie o skrajnie różnych osobowościach, dzięki czemu jest chętnie zapraszana do gościnnego uczestniczenia w telenowelach i serialach m.in. "Niania", "Hela w opałach" i "Magda M." Od 2011 grała w serialu "Przepis na życie". Widzowie player.pl mogli ostatnio oglądać ją w serialu "Klara".

"Filmowe duety" - nowy program TVN Fabuła

5 filmowych duetów – przyjaciół i współpracowników – w swobodnej atmosferze, bez pośpiechu i zgiełku rozmawia na tematy, których nigdy dotąd nie mieli okazji poruszać. To spotkania nieoczywiste, zabawne, często zaskakujące i pokazujące nieznane dotąd oblicze popularnych artystów. Naszymi rozmówcami są: reżyser Tomasz Wasilewski z aktorką Martą Nieradkiewicz, aktorzy i przyjaciele Katarzyna Bujakiewicz i Bartek Kasprzykowski, aktor i reżyser Tomasz Trojan z aktorką Iwoną Bielską, aktorzy Katarzyna Kwiatkowska i Adam Woronowicz oraz aktorka Lena Góra z muzykiem Andrzejem Smolikiem.

"Filmowe duety" - gdzie i kiedy oglądać?

"Filmowe duety" to nowy, autorski program kanału TVN Fabuła, który pojawi się na antenie 20 kwietnia o 19:30. Kolejne odcinki co sobotę.

Przeczytaj także:

Autor: Małgorzata Czop

podziel się:

Pozostałe wiadomości