Filmowe duety PRZED EMISJĄ W TV: Johnny Depp dostał prezent od Smolika

Andrzej Smolik, Lena Góra
Filmowe duety: Smolik podarował Johnnemu Deppowi prezent
Lena Góra i Andrzej Smolik są gośćmi programu "Filmowe duety". Podczas programu rozmawiali o współpracy nad filmem "Imago", podejściu do kina i muzyki. Zobaczcie przedpremierowy fragment odcinka.

Pracowali ze sobą przy filmie Olgi Chajdas "Imago". Andrzej Smolik i Lena Góra stworzyli świat trójmiejskiej sceny muzycznej schyłku czasów PRL. W programie "Filmowe duety" opowiedzieli o współpracy nad tym projektem i swoim podejściu do zawodu.

W trakcie rozmowy Lena Góra przywołała informację o tym, że Johnny Depp otrzymał prezent od Andrzeja Smolika. Muzyk sprostował te wiadomości: "Nie ode mnie, tylko od mojej żony". Opowiedział również całą historię, jak wielki obraz słonia trafił do amerykańskiego aktora.

"Dostał obraz, właściwie zdjęcie słonia, które było na okładce mojego trzeciego albumu. Nasz kumpel bliski, operator (Łukasz Bielan), robił z nim film na Węgrzech. Ania, moja żona, oglądała jakiś program z Johnnym. I po prostu okazało się, że Johnny lubi malować słonie i w ogóle kocha słonie. Wyprodukowaliśmy w epoce tego albumu, 20 lat temu, z pięć czy osiem takich wielkich, olbrzymich obrazów z tym słoniem ujętym od tyłu, zrobiony analogowym aparatem w Indiach. Coś pięknego. Ania próbowała to zwieźć mu do Doliny Charlotty. Dogadaliśmy z organizatorami, że przekażemy mu obraz. Ja grałem blisko koncert, bo w Trójmieście na Męskim Graniu. Było blisko i można było go przetransportować. Ale Ania postanowiła pojechać pociągiem, ale okazało się, że ten obraz nie wszedł do taksówki, która przyjechała. (...) Ostatecznie Johnny się zakochał w nim. Wysłał swoich ludzi. Przyjechała ekipa, która zabrała ten obraz i dotarł do niego do UK, do nowego apartamentu i tam będzie wisiał. To bardzo miłe, a szczególnie dla Ani, bo ona jest mega fanką".

Lena Góra - z Ameryki do Polski

Lena Góra - Polka, Amerykanka, aktorka, scenarzystka, twórczyni filmów. Polskiej widowni znana z serialowej superprodukcji Canal + „Król” Jana P. Matuszyńskiego oraz z głównej roli w produkcji NETFLIX "Noc w przedszkolu". Współautorka scenariusza oraz odtwórczyni głównej roli u boku nominowanego do Oscara Johna Hawkes'a, w szeroko nagrodzonym filmie "Roving Woman", którego producentem wykonawczym był sam Wim Wenders. Nominowana do Orłów 2024 za film "Imago", w którym Lena zagrała główną rolę i za którego scenariusz została nagrodzona podczas festiwalu w Cannes w 2019 roku.

Lena Góra
Lena Góra

Lena wciela się w postać swojej własnej matki Eli. Podczas festiwalu Karlovy Vary Imago otrzymało nagrodę Międzynarodowych Krytyków FIPRESCI za najlepszy film, a krytycy określili postać wykreowaną przez Lenę jako "jedną z najważniejszych postaci kina Arthousowego od lat" (Cineuropa). Lena jest laureatką Złotego Anioła Bella Women dla najlepszej Europejskiej aktorki 2023 oraz nagrody za najlepszą aktorkę podczas FPFF Gdynia 2023.

Andrzej Smolik - muzyk i producent

Andrzej Smolik to wszechstronny artysta muzyczny - muzyk, kompozytor, producent muzyczny i multiinstrumentalista. Jest także członkiem Akademii Fonograficznej ZPAV w sekcji muzyki rozrywkowej i dziennikarzem radiowym.

W 1993 roku rozpoczął współpracę z Robertem Gawlińskim, dołączając do zespołu Wilki jako klawiszowiec, z którym współpracował do 2014 roku. Po tymczasowym zawieszeniu działalności zespołu w latach 1995–2001, Smolik kontynuował współpracę z Gawlińskim, współtworząc jego solowy album "Solo". Jego twórczość obejmuje współpracę z różnymi artystami, w tym ze szczecińskim zespołem Hey i jego wokalistką, Kasią Nosowską, Noviką, Kayah, zespołem Myslovitz, Arturem Rojkiem, Miką Urbaniak, Krzysztofem Krawczykiem, Maciejem Cieślakiem i Marią Peszek.  Jest twórcą oprawy muzycznej Faktów TVN od 2012 roku i autorem muzyki do wielu filmów, w tym "Sukces" (2003), "Opór materii" (2004), "Idź do Luizy" (2005), "Piosenka i życie" (2006), "Ucieknijmy od niej" (2010), "Chłopcy" (2013), "PolandJa" (2017), "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" (2021) i "Imago" (2023).

"Filmowe duety" - nowy program TVN Fabuła

5 filmowych duetów – przyjaciół i współpracowników – w swobodnej atmosferze, bez pośpiechu i zgiełku rozmawia na tematy, których nigdy dotąd nie mieli okazji poruszać. To spotkania nieoczywiste, zabawne, często zaskakujące i pokazujące nieznane dotąd oblicze popularnych artystów. Naszymi rozmówcami są: reżyser Tomasz Wasilewski z aktorką Martą Nieradkiewicz, aktorzy i przyjaciele Katarzyna Bujakiewicz i Bartek Kasprzykowski, aktor i reżyser Tomasz Trojan z aktorką Iwoną Bielską, aktorzy Katarzyna Kwiatkowska i Adam Woronowicz oraz aktorka Lena Góra z muzykiem Andrzejem Smolikiem.

Filmowe duety
Filmowe duety
IMG_6492
IMG_6496
IMG_6490
+1
Zobacz galerię

"Filmowe duety" - gdzie i kiedy oglądać?

"Filmowe duety" to nowy, autorski program kanału TVN Fabuła, który pojawi się na antenie 20 kwietnia o 19:30. Kolejne odcinki co sobotę.

Filmowe duety, odcinek 4

240410_filmowe_duety_odc4_4
Filmowe duety: Woronowicz częściej gra złe charaktery
Filmowe duety: Woronowicz częściej gra złe charaktery
Filmowe duety: Adam Woronowicz i Katarzyna Kwiatkowska o studiach aktorskich
Filmowe duety: Adam Woronowicz i Katarzyna Kwiatkowska o studiach aktorskich
Filmowe duety: Przygody na polskich planach
Filmowe duety: Przygody na polskich planach
Filmowe duety: Jak poznali się Adam Woronowicz i Katarzyna Kwiatkowska?
Filmowe duety: Jak poznali się Adam Woronowicz i Katarzyna Kwiatkowska?

Przeczytaj także:

Autor: Małgorzata Czop

podziel się:

Pozostałe wiadomości