Woronowicz i Kwiatkowska o rozbieraniu aktorów i policzkowaniu. Podsumowanie 4. odcinka "Filmowych duetów"

Katarzyna Kwiatkowska
Filmowe duety: Przygody na polskich planach
Adam Woronowicz i Katarzyna Kwiatkowska w "Filmowych duetach" porozmawiali o pierwszych krokach w zawodzie aktora, spotkaniu na studiach i zabawnych sytuacjach na planach filmowych. Zobacz fragmenty programu.

Adam Woronowicz i Katarzyna Kwiatkowska poznali się jeszcze przed Akademią Teatralną. W programie "Filmowe duety" wspominali ten czas. Oboje wzięli udział w konsultacjach przed egzaminami. Woronowicz pojawił się na nich w tureckim swetrze i recytował "Pana Tadeusza". Z kolei Katarzyna Kwiatkowska wystroiła się w swoje najlepsze ciuchy: "Powiedziałam swoje teksty. Jakieś awangardowe o jakiejś niezgodzie na świat. Nie pamiętam, co to było. Zbuntowana biała poezja".

Po konsultacja Kwiatkowska odprowadziła Woronowicza na pociąg, a po kilku miesiącach znaleźli się na jednym roku w Akademii Teatralnej.

Filmowe duety, odcinek 4

240410_filmowe_duety_odc4_4
Filmowe duety: Woronowicz częściej gra złe charaktery
Filmowe duety: Woronowicz częściej gra złe charaktery
Filmowe duety: Adam Woronowicz i Katarzyna Kwiatkowska o studiach aktorskich
Filmowe duety: Adam Woronowicz i Katarzyna Kwiatkowska o studiach aktorskich
Filmowe duety: Przygody na polskich planach
Filmowe duety: Przygody na polskich planach
Filmowe duety: Jak poznali się Adam Woronowicz i Katarzyna Kwiatkowska?
Filmowe duety: Jak poznali się Adam Woronowicz i Katarzyna Kwiatkowska?

Woronowicz i Kwiatkowska o polskich planach

Adam Woronowicz i Katarzyna Kwiatkowska od lat grają w polskich filmach. W rozmowie podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat pracy na planie. Jednym z "ulubionych" motywów aktorki w pracy jest pogoda. Klasycznym i powtarzającym się trudem jest granie lata zimą, a zimą lata. "Jak jest zima, nawet nie musi być śnieg, ale temperatura spada koło zera albo -1, jest godzina 2:00 albo 3:00 w nocy gdzieś na Pradze. Ktoś wpada na pomysł: "rozbierzmy aktorów". Zawsze pech chce, że to jest taka scena na przykład, że jest mini bójka i nie ma gdzie schować ochraniaczy" - opowiedział Woronowicz.

Katarzyna Kwiatkowska podzieliła się swoim wspomnieniem z jednego z planów, gdzie miała do zagrania trudną scenę z jedną z aktorek. Musiała spoliczkować jej bohaterkę. Zazwyczaj w filmach udaje się takie działania, żeby nikomu nie stała się krzywda.

Miałam w takim filmie scenę, że policzkuję koleżankę. Rzeczywiście musiałam ją uderzyć w twarz. Było mnóstwo doradców, jak to zrobić i jak ona ma zagrać to, że ja ją biję, a równocześnie wiadomo, że ta moje ręka ma nie spaść na jej policzek. W końcu ta koleżanka mówi tak: "dobra, powiem prawdę. Ja nie dam rady tego zagrać, jeżeli ty mnie nie uderzysz. Mam zerową koordynację. Nie odskoczę tak, że to będzie wyglądało, że ona mnie uderzyła. (...)". Ja rzadko spotykam tę koleżankę, ale myślę, że ja ją z osiem razy musiałam uderzyć
- powiedziała Katarzyna Kwiatkowska
Filmowe duety
Filmowe duety
IMG_6492
IMG_6496
IMG_6490
+1
Zobacz galerię

"Filmowe duety" - gdzie i kiedy oglądać?

"Filmowe duety" to nowy, autorski program kanału TVN Fabuła, który pojawi się na antenie 20 kwietnia o 19:30. Kolejne odcinki co sobotę.

Przeczytaj także:

Autor: Małgorzata Czop

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?