KINO 2020 - Pierwszy Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny organizowany przez TVN Fabuła

Pierwszy Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny
Pierwszy Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny
W weekend, 16-17 maja, na antenie TVN Fabuła odbędzie się Festiwal KINO 2020. Filmy Festiwalu w Czasie Kwarantanny oceni jury: Agnieszka Holland, Joanna Kos-Krauze, Agnieszka Smoczyńska, Piotr Domalewski oraz Tomasz Wasilewski.

KINO 2020 to pierwsza tego typu inicjatywa wychodząca naprzeciw aktualnej sytuacji, która ma na celu zachęcenie twórców do pokazania jak wyobrażają sobie współczesne kino czasu izolacji. Jury złożone z najwybitniejszych postaci polskiego filmu oceni prace konkursowe w 5 kategoriach: komedia, dramat, dokument, horror oraz science-fiction. Najlepsze z nich zostaną pokazane na antenie TVN Fabuła w dniach 16-17 maja. Zgłoszenia można wysyłać do 5 maja.

KINO 2020 to dla nas niezwykle ważny projekt. Jesteśmy kanałem filmowym i zależy nam na wspieraniu i promowaniu polskich twórców – tym bardziej cieszy nas, że zaproszenie do grona jury przejęły tak wybitne osobowości polskiego świata filmu. Chcemy pokazać, że nawet ograniczona przestrzeń, nie ogranicza wyobraźni! – tłumaczy Kasia Mazurkiewicz, szefowa TVN Fabuła i pomysłodawczyni Festiwalu.Filmy Festiwalu w Czasie Kwarantanny oceni jury: Agnieszka Holland, Joanna Kos-Krauze, Agnieszka Smoczyńska, Piotr Domalewski oraz Tomasz Wasilewski.Dla Laureatów wybranych przez jury są przewidziane nagrody. Fundatorami nagród o wartości 5000 złotych są: KAWAŁEK ŚWIATA – nagroda regulaminowa dla twórców filmu wyróżnionego przez jury oraz MERCEDES – nagroda specjalna She’s Mercedes dla najlepszego filmu o kobietach. Do jury nagrody specjalnej She's Mercedes dołączy także przedstawiciel firmy Mercedes.Poznaj jury KINO 2020 - Pierwszy Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny

KINO 2020 - Pierwszy Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny

Nabór zgłoszeń w ramach festiwalu KINO 2020 odbywa się przez platformę TVN Discovery Talents i potrwa do 5 maja.

Nie czekaj i zgłoś się już dziś!

podziel się:

Pozostałe wiadomości