Ruszył nabór filmów i seriali na pierwszy taki festiwal. KINO 2020 - Pierwszy Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny to wspólna inicjatywa TVN Fabuła i TVN Discovery Talents. Wasze nadesłane produkcje oceni wyjątkowe jury.
KINO 2020 - Pierwszy Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny
KINO 2020 - Pierwszy Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny. Trwa nabór!
Laureatka Srebrnego Niedźwiedzia Berlinale 2017 za "Pokot", reżyserka trzykrotnie nominowana do Oscara, jedna z najbardziej opiniotwórczych kobiet w świecie kina.
Agnieszka Holland ukończyła praską uczelnię filmową FAMU w 1971 roku. Swoją karierę filmową rozpoczęła współpracą z Krzysztofem Zanussim oraz ze swoim mentorem Andrzejem Wajdą. Jej pierwszy film kinowy to "Aktorzy prowincjonalni" (1978) - jeden ze sztandarowych filmów tzw. "kina moralnego niepokoju", nagrodzony w Cannes nagrodą FIPRESCI w 1980 r. Zrealizowała wiele filmów w koprodukcjach międzynarodowych i otrzymała trzy nominacje do Oscara: "Europa, Europa" (1990), "Gorzkie żniwa" (1985) i "W ciemności" (2012). Oprócz wielu filmów Agnieszka Holland ma na koncie także międzynarodowe projekty serialowe jak m.in. ,,Prawo ulicy”, „Dochodzenie”, „House of Cards”,„The Affair” czy „1983”.
Reżyser, scenarzysta, aktor. Absolwent Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. W trakcie studiów reżyserskich na WRiTv UŚ w Katowicach nakręcił kilka krótkich metraży, które zdobyły nagrody na wielu festiwalach. Jego pełnometrażowy debiut fabularny „Cicha noc” szturmem podbił serca krytyków oraz widzów w 2017 roku, film otrzymał 7 Złotych Lwów na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdynii, Nagrodę Fipresci oraz Nagrodę Publiczność na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF Camera oraz 9 Orłów w tym dla najlepszego filmu roku. Reżyser pracuje nad swoim drugi filmem „Jak najdalej stąd”, w którym zagrają m.in. Kinga Preis i Arkadiusz Jakubik.
Laureat Srebrnego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie za scenariusz filmu „Zjednoczone stany miłości” nagradzany m.in. Na Tribeca Film Festival w Nowym Jorku, wrocławskich Nowych Horyzontach, Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni czy w Karlowych Varach. Reżyserski samouk, w którym „Hollywood reporter” widzi nadzieję europejskiego kina. Portrety psychologiczne konstruuje z precyzją, wrażliwością i wiarygodnością. Przeciera nowe szlaki w polskim kinie.
Jedna z najbardziej docenianych młodych polskich reżyserek. Jej fabularny debiut „Córki Dancingu” opowiadający o dwóch młodych syrenach zaskakuje świeżością spojrzenia na kino i intensywnością wizualnych doznań. Film został doceniony przez widzów i krytykę na całym świecie, wyróżniony specjalną nagrodą na Festiwalu w Sundance i na grodami na festiwalach w Nashville, Chicago, Wilnie, Sofii i Portozo. Podczas 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni został uznany za Najlepszy Debiut Reżyserski. Jej drugi film pełnometrażowy „Fuga” opowiadający o kobiecie, która nie pamięta kim jest, dostał w 2018 w Gdyni Złote Lwy za debiut reżyserski. Obecnie pracuje nad operą science fiction o Davidzie Bowie.
Uznawana za jedną z najważniejszych reżyserek współczesnego polskiego kina, scenarzystka, wieloletnia przewodnicząca Gildii Reżyserów Polskich, autorka książek. Wraz ze swoim mężem - reżyserem Krzysztofem Krauze stworzyła jeden z najważniejszych duetów reżyserskich i artystycznych w polskim kinie. Ich filmy „Plac Zbawiciela”, „Mój Nikifor”, „Papusza”, „Ptaki śpiewają w Kigali” były wydarzeniami filmowymi w Polsce i na świecie. „Plac Zbawiciela” okrzyknięto jednym z najlepszych polskich filmów pierwszej dekady XXI wieku. Filmy reżyserki były prezentowane na wszystkich najważniejszych festiwalach kina światowego, zdobywając ponad sto prestiżowych nagród m.in. na festiwalach w Locarno, Karlovych Varach, Trieście, Chicago, Valladoid czy chińskim Sozhou. Filmy zdobywały też liczne nagrody w kraju m.in na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Orły – Polskie Nagrody Filmowe. W kinie porusza tematy trudne i nieoczywiste, zawsze szukając dla nich niebanalnej formy.
Jagoda Szelc - reżyserka i scenarzystka. Jej fabularny debiut „Wieża. Jasny dzień” opowiadający o rodzinnym dramacie, zdobył w 2017 na festiwalu w Gdyni zdobył nagrody za najlepszy reżyserski debiut i scenariusz a w 2018 na festiwalu w Berlinie wyróżnienie jury. Jest laureatką Paszportu Polityki. Jury dostrzegło jej świeżość spojrzenia, niezależność i artystyczną konsekwencję. Jej drugi pełnometrażowy film Monument również znalazł uznanie i nagrody na licznych festiwalach.