Marta Nieradkiewicz w "Filmowych duetach". "Pracowałam z kimś, komu nie ufam"

Filmowe duety: Marta Nieradkiewicz i Tomasz Wasilewski
Filmowe duet: Tomasz Wasilewski rozmawia z Martą Nieradkiewicz
Marta Nieradkiewicz i Tomasz Wasilewski w programie "Filmowe duety" rozmawiali o współpracy, pracy na planie i doświadczeniach filmowych, które ich ukształtowały. Zobaczcie fragmenty programu.

Spotkali się na planie filmu "W sypialni". Od tego momentu są artystycznie nierozłączni. Marta Nieradkiewicz pojawia się w każdej produkcji Tomasza Wasilewskiego. Tworzą niesamowity filmowy duet, który doskonale odnajduje się w kinie artystycznym. Reżyser i aktorka spotkali się w programie "Filmowe duety", gdzie porozmawiali ze sobą o wspólnych doświadczeniach i ulubionych filmach.

Filmowe duety: Marta Nieradkiewicz i Tomasz Wasilewski

240410_filmowe_duety_odc1_3
Filmowe duety: Marta Nieradkiewicz pracowała z kimś, komu nie ufała
Filmowe duety: Marta Nieradkiewicz pracowała z kimś, komu nie ufała
Filmowe duety: Wasilewski o filmach, które zmieniają życie
Filmowe duety: Wasilewski o filmach, które zmieniają życie
Filmowe duet: Tomasz Wasilewski rozmawia z Martą Nieradkiewicz
Filmowe duet: Tomasz Wasilewski rozmawia z Martą Nieradkiewicz

W trakcie spotkania Marta Nieradkiewicz opowiedziała o tym, że sama chciałabym stanąć za kamerą i opowiadać własne historie. Podkreśliła, że jako aktorka jest odpowiedzialna tylko za jakąś część projektu i nie ma wpływu na jego ostateczny kształt, dlatego chciałaby stworzyć coś swojego: "Mam jedną rzecz, która jest napisana od początku do końca. (...) I mam parę rzeczy rozpoczętych".

Wasilewski i Nieradkiewicz podkreślali, że ich praca jest wymagająca emocjonalnie. Twórcy dają od siebie sporo emocji i łatwo można nadwyrężyć ich wrażliwość. Reżyser podkreślił, że "szczęście mam takie, że do tej pory pracowałem z aktorami, którym ufałem. W takim szerokim pojęciu, wiesz, ufałem od strony, bo ich bardzo lubiłem, ufałem od strony ludzkiej, ale też ufałem od strony artystycznej". Aktorka musiała jednak stawić czoła wyzwaniu, którym była współpraca z twórcą, za którym nie skoczyłaby w ogień. "Zdarzyła mi się taka praca z reżyserem, któremu ja nie ufałam kompletnie i to jest naprawdę bardzo trudne. (...) Po prostu nie wierzyłam w to, co robię.  Robiłam to, bo musiałam zrobić, ale nie miałam w ogóle kompletnie wiary w to, co proponuję albo co wykonuję" - powiedziała Nieradkiewicz.

Wasilewski i Nieradkiewicz - niezawodny team filmowy

Tomasz Wasilewski i Marta Nieradkiewicz współpracują ze sobą od lat. Aktorka pojawiła się w pierwszym filmie reżysera. Co prawda w "W sypialni" nie zagrała dużej roli, ale to był początek pięknej filmowej drogi. "Płynące wieżowce", które zostały docenione na międzynarodowych festiwalach, przyniosły Nieradkiewicz Nagrodę za drugoplanową rolę kobiecą na 38. Gdynia Film Festival. Potem zagrała jeszcze w "Zjednoczonych Stanach Miłości" i "Głupcach".

Filmowe duety
Filmowe duety
IMG_6492
IMG_6496
IMG_6490
+1
Zobacz galerię

"Filmowe duety" - gdzie i kiedy oglądać?

"Filmowe duety" to nowy, autorski program kanału TVN Fabuła, który pojawi się na antenie 20 kwietnia o 19:30. Kolejne odcinki co sobotę.

Przeczytaj także:

Autor: Małgorzata Czop

podziel się:

Pozostałe wiadomości