"Przecież ty nic nie umiesz". Adam Woronowicz wspomina reakcję Magdy Stużyńskiej na współpracę - "Filmowe duety" PRZED EMISJĄ W TV

Adam Woronowicz, Katarzyna Kwiatkowska
Filmowe duety: Adam Woronowicz i Katarzyna Kwiatkowska o studiach aktorskich
Adam Woronowicz i Katarzyna Kwiatkowska są gośćmi programu "Filmowe duety". Podczas rozmowy wspominają pierwsze kroki w zawodzie i szkołę aktorską. Zobaczcie przedpremierowy fragment odcinka.

Adam Woronowicz i Katarzyna Kwiatkowska znają się od wielu lat. Razem stawiali pierwsze kroki w zawodzie i spotkali się jeszcze w szkole aktorskiej. W programie "Filmowe duety" powspominali dawne czasy i opowiedzieli o swoich zawodowych doświadczeniach.

Obecnie są uznanymi aktorami, ale początki nie były takie łatwe. Woronowicz nie należał do najbardziej pracowitych studentów. W rozmowie wspomniał jedne z zajęć, w których brał udział z Magdaleną Stużyńską: "Przyznam ci się szczerze, że jak były losowane pary - nigdy tego nie zapomnę na korytarzu przy sali 10, gdzie były zajęcia na 1. piętrze - Magda (Stużyńska) się dowiedziała, że wylosowała mnie i pamiętam, że ona płakała. Była załamana, że to ja. Pamiętam, że siedziałem koło Magdy i mówiłem "Magda, będzie dobrze". (Ona odpowiadała) "Co będzie dobrze, co będzie dobrze, przecież ty nic nie umiesz".

Katarzyna Kwiatkowska zareagowała śmiechem na te wspomnienia: "Ty byłeś taki niewinny i grzeczny. Od początku było wiadomo, że jesteś zdolny".

Adam Woronowicz - dramat i komedia

Adam Woronowicz zachwyca polskich widzów. Publiczność pokochała go za rolę Tadeusza w filmie "Teściowie", wzbudzał skrajne emocje jako Artman w serialu "Diagnoza" i złościł jako czarny charakter w "Skazanej". Na swój aktorski przełom na dużym ekranie musiał trochę poczekać. Po ukończeniu studiów na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie grał przede wszystkim w teatrze. To rola księdza Jerzego Popiełuszki w filmie Rafała Wieczyńskiego "Popiełuszko. Wolność jest w nas" (2009) przyciągnęła uwagę widzów i twórców, a Woronowicz zaczął coraz częściej pojawiać się na srebrnym ekranie.

Aktorski kameleon nie dał się wcisnąć w żadną szufladkę. W swojej filmografii ma różnorodne postaci: od skrajnie antypatycznych po urocze gapy. Wiosną na antenie TVN można oglądać Adama Woronowicza w serialu "Skazana", a w player.pl czeka na widzów jako Aleks w "Klarze".

240216 PLAYRLOVE Woronowicz po dzwieku
Adam Woronowicz o aktorskich spotkaniach, nagrodach i nowych projektach. „Marzę o serialu, który będzie oglądał cały świat”

Katarzyna Kwiatkowska - z komedią jej po drodze

Katarzyna Kwiatkowska w 1997 roku ukończyła studia w Akademii Teatralnej w Warszawie. Popularność przyniosło jej parodiowanie celebrytów w części programu Szymon Majewski Show zatytułowanej Rozmowy w tłoku (2005–2011). Na początku 2018 r. zadebiutowała jako komentatorka w audycji "Szkło kontaktowe" w TVN24. ej głos można usłyszeć w polskich wersjach językowych takich animacji jak "Shrek", "Mulan" czy "Minionki".

Trudno zliczyć wszystkie produkcje, w których się pojawiła. Widzowie mogą ją kojarzyć z takich seriali jak m.in.: "Klan", "M jak Miłość", "Plebania", "Kasia i Tomek", "Siostry", "Świat według Kiepskich", "Ojciec Mateusz", "Leśniczówka" czy "Komisarz Alex". Zagrała w takich filmach, jak "Dzień Kobiet", "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej", "Zabawa zabawa", "Pan T." czy "Listy do M.5".

"Filmowe duety" - nowy program TVN Fabuła

5 filmowych duetów – przyjaciół i współpracowników – w swobodnej atmosferze, bez pośpiechu i zgiełku rozmawia na tematy, których nigdy dotąd nie mieli okazji poruszać. To spotkania nieoczywiste, zabawne, często zaskakujące i pokazujące nieznane dotąd oblicze popularnych artystów. Naszymi rozmówcami są: reżyser Tomasz Wasilewski z aktorką Martą Nieradkiewicz, aktorzy i przyjaciele Katarzyna Bujakiewicz i Bartek Kasprzykowski, aktor i reżyser Tomasz Trojan z aktorką Iwoną Bielską, aktorzy Katarzyna Kwiatkowska i Adam Woronowicz oraz aktorka Lena Góra z muzykiem Andrzejem Smolikiem.

"Filmowe duety" - gdzie i kiedy oglądać?

"Filmowe duety" to nowy, autorski program kanału TVN Fabuła, który pojawi się na antenie 20 kwietnia o 19:30. Kolejne odcinki co sobotę.

Przeczytaj także:

Autor: Małgorzata Czop

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?