Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

TVN Discovery wspiera polskich twórców w akcji #KochamPolskieKino
#KochamPolskieKino 
#KochamPolskieKino pod takim hasłem trwa akcja grupy TVN Discovery mająca na celu wspieranie polskiej branży filmowej. W związku z kampanią powstał krótki materiał filmowy promujący działania.

Grupa TVN Discovery w trudnym czasie pandemii w szczególny sposób zaangażowała się we wspieranie polskich twórców filmowych. Na swoich kanałach TVN, TVN7, TVN Fabuła oraz na platformie player.pl i TVN Discovery Talents podjęła szereg działań promujących polską kinematografię.

#KochamPolskieKino
#KochamPolskieKino

Jedną z inicjatyw w ramach kampanii #KochamPolskieKino było KINO 2020 – Pierwszy Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny. Festiwal miał na celu zachęcenie twórców do pokazania jak wyobrażają sobie współczesne kino czasu izolacji. Spośród 140 nadesłanych zgłoszeń Jury złożone z najwybitniejszych polskich twórców – Agnieszki Holland, Joanny Kos-Krauze, Agnieszki Smoczyńskiej, Jagody Szelc, Piotra Domalewskiego oraz Tomasza Wasilewskiego nagrodziło sześć filmów przyznając trzy Nagrody Główne w wysokości 5 000 PL dla produkcji „Kwarantanna Martynki” w reżyserii Martyny Byczkowskiej, „Co robić, co robić” Michała Pruszkowskiego oraz „66,6% jawy” Jakuba Jasiukiewicza. To jednak nie koniec festiwalowych emocji - 14 najlepszych produkcji dostępnych w specjalnej zakładce na platformie player.pl oraz emitowanych na antenie TVN7 i TVN Fabuła bierze udział w głosowaniu widzów na Nagrodę Publiczności.

KINO 2020 - Pierwszy Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny
KINO 2020 - Pierwszy Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny
Znamy laureatów Festiwalu KINO 2020 – Pierwszego Festiwalu Filmów w Czasie Kwarantanny!

Aktywną rolę w akcji odgrywa również platforma TVN Discovery Talents. W czasie kwarantanny został przeprowadzony specjalny nabór #wczterechścianach, który miał na celu aktywizować polskich twórców w tym trudnym czasie zamknięcia i izolacji. W niespełna 2 tygodnie nadesłano 167 zgłoszeń, a zwycięski projekt został przekazany do dalszych prac przygotowawczych z docelową emisją na antenie TVN7. W ramach platformy zorganizowano również cykl bezpłatnych i ogólnodostępnych seminariów online #zostańwdomu podczas których goście i eksperci dzielili się swoją wiedzą z wybranych obszarów. Prelegentami webinariów byli m.in. Jan Komasa i Jan Holoubek. Obaj reżyserzy stworzyli ostatnio filmy we współpracy z TVN: Jan Komasa głośny już dziś film, zdobywcę głównej nagrody Tribeca Film Festival „Hejter”, a Jan Holoubek debiut fabularny „25 lat niewinności”, który czeka na premierę kinową zaplanowaną na jesieni tego roku.

#KochamPolskieKino
#KochamPolskieKino

TVN Discovery jest również producentem filmowym zarówno kina komercyjnego jak ukochana przez widzów seria „Listów do M”, „Całe szczęście”, jak i wspiera debiuty: „Podatek od miłości” Bartłomieja Ignaciuka, zdobywcę kilku wyróżnień oraz koprodukuje kino artystyczne: nagrodzona na Berlinale „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej czy „Sztuka kochania” Marii Sadowskiej. Na premiery czekają nowe produkcje i koprodukcje filmowe takie jak: „Listy do M 4” Patricka Yoki, „Broad Peak” Leszka Dawida czy „Magnezja” Macieja Bochniaka.

Filmy ze Studia Munka SFP w TVN Fabuła!

W odpowiedzi na apel polskich twórców grupa TVN Discovery przygotowała w ofercie programowej swoich kanałów specjalne pasma z polskimi filmami oraz zakładkę na platformie player.pl bogatą kolekcją najnowszych krajowych produkcji. W ramach akcji #KochamPolskieKino powstał również specjalny cykl filmów Studia Munka emitowany w maju na antenie TVN Fabuła. To krótkometrażowe debiuty fabularne powstałe w programie „30 minut”, którego TVN Discovery jest od 5 lat partnerem.

 

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Studio Munka SFP w TVN Fabuła: Jerzy Radziwiłowicz w "Pars pro toto"
Następny artykuł:

Studio Munka SFP w TVN Fabuła: Jerzy Radziwiłowicz w "Pars pro toto"

tvnpix