Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Programy

Europa filmowa oczami Rafała Zawieruchy
Rafał Zawierucha o Europie filmowej 
Aktor Rafał Zawierucha wyrusza w podróż po Europie śladami największych europejskich i światowych dzieł filmowych, pokazując widzom miejsca, gdzie kręcono do nich zdjęcia.

"Europa filmowa" to projekt przyszedł do Rafała Zawieruchy i ofiarował mu niesamowitą przygodę życia. Aktor wyjeżdżał z niesamowitą ekipą do miast europejskich, gdzie spotykał ludzi odpowiedzialnych za powstawanie kultowych produkcji filmowych. Znajdował się w miejsca, w których kręcono filmy. Spoglądał na te same przestrzenie, poszukiwał różnic i dowiadywał się o zmianach, który miały miejsce w trakcie produkcji czy postprodukcji. Można pomyśleć, że Zawierucha spełniał marzenie każdego kinomana. I to prawda!

 

Najciekawsze filmowe miejsce

Rafał Zawierucha odwiedził Londyn, Paryż, Lizbonę i wiele innych miejsc. W każdym spotkał się z niesamowitymi twórcami, którzy swoimi opowieściami potrafili przenieść go do innego świata. Które spotkania wspomina najlepiej?

Myślę, że Lizbona. Spotkanie z Teresą z "Lisbon Story" Wima Wendersa, która zaśpiewała w programie. Wcześniej jej agent powiedział, że nie będzie śpiewała. Zapytałem ją na ujęciu: "zaśpiewasz ten utwór" i powiedziała "dobra". Przeniosła nas nagle w tamten świat" - mówi Rafał Zawierucha.

Najlepsze miejsce filmowe w Europie
Najlepsze miejsce filmowe w Europie

Prowadzący program "Europa filmowa" wspomina również polskie spotkania. Ważna była rozmowa z Andrzejem Wajdą, Jerzym Hoffmanem. Rafał Zawierucha nie chce jednak poprzestać na Europie i marzy o rozmowach z Amerykanami.

 

Program Europa filmowa

W programie zobaczymy jak świat realny zamienia się w filmową iluzję. Goście Rafała - wybitni twórcy i autorytety kina - zdradzą widzom tajniki swojej pracy na planach największych filmowych produkcji. W Paryżu Rafał spotka się z Anne Seibel, nominowaną do Oscara scenografką "O północy w Paryżu" oraz Gillem Castera - kierownikiem produkcji hollywoodzkiego hitu "Incepcja". W Rzymie, na Piazza del Popolo, porozmawia ze scenografem "Zakochanych w Rzymie". Takiej wyprawy nie możecie przegapić.

Europa filmowa
Europa filmowa

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Przystanek Hollywood - program Anny Wendzikowskiej
Następny artykuł:

Przystanek Hollywood - program Anny Wendzikowskiej

tvnpix