Znamy zwycięzcę Festiwalu Filmowego KINO 2023 - ​DEBIUT MUNKA

Kino2023#TVN#Event
Kino2023#TVN#Event
W tym roku Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich obchodzi swoje 15-lecie. Z tej okazji w specjalnym paśmie festiwalowym widzowie mogli zobaczyć wybrane produkcje Studia. W ramach Festiwalu Filmowego KINO 2023 – DEBIUT MUNKA odbyło się głosowanie na Nagrodę Publiczności. Zwycięzcą został Piotr Trojan za film „Synthol”. 

To już 4. edycja Festiwalu Filmowego TVN Fabuła, który powstał w maju 2020 roku w odpowiedzi na wyjątkowe wyzwania tamtego czasu - pandemię COVID-19. Wtedy narodziła się idea Festiwalu Filmów w Czasie Kwarantanny - KINO 2020, pierwszego polskiego festiwalu organizowanego podczas izolacji.

We wrześniu na antenie TVN Fabuła zostały pokazane produkcje Studio Munka. Nagroda Publiczności powędrowała do filmu „Synthol” w reżyserii Piotra Trojana. Zwycięzca otrzyma specjalną nagrodę TVN Fabuła, statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 PLN. Wręczenie nagrody odbędzie się w listopadzie podczas uroczystości Studio Munka.

Synthol – o czym jest film?

Trzydziestotrzyletni Eryk nagrywa video bloga ze swoich przygotowań do startu w debiutach kulturystycznych. Pomaga mu w tym nadopiekuńcza matka. Przed zawodami chłopak poznaje Monę. Ich randka będzie zderzeniem Eryka z rzeczywistością.

Synthol, reż. Piotr Trojan
Synthol, reż. Piotr Trojan
Zobacz galerię

Emisja zwycięskiego filmu na TVN Fabuła w sobotę 21.10. o godz. 22:15

TVN Warner Bros. Discovery wspiera młodych twórców

TVN Warner Bros. Discovery aktywnie angażuje się w wspieranie polskiego kina oraz twórców filmowych poprzez swoje działania i inicjatywy. Dzięki emitowaniu rodzimych produkcji i promowaniu ich na swoich platformach, przyczynia się do rozwoju kultury filmowej w Polsce.

229715 PLAYERLOVE s03 Trojan v2_2
"Bardzo dobrze czuję się w tym zawodzie". Rozmawiamy z Piotrem Trojanem

Studio Munka - twórcza przestrzeń dla młodych

Jednym z głównych celów Studia Munka jest wspieranie młodych twórców w ich debiutanckich projektach filmowych, dając im możliwość zdobycia doświadczenia i wyrażenie własnego głosu w świecie kina. To miejsce, gdzie twórcy mają szansę rozwijać swoje talenty w produkcji i zdobyć uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą.

Źródło: tvn.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości