Znamy laureatów Festiwalu KINO 2022. Młoda Ukraina w TVN Fabuła!

Najlepszym filmem Festiwalu KINO 2022. Młoda Ukraina, decyzją jury - Leszka Dawida, Olgi Chajdas i Ewy Puszczyńskiej - została uznana produkcja "Szczury, ptaki" w reżyserii Adama Unierzyskiego. Nagroda Publiczności, przyznana na podstawie głosowania widzów, trafiła zaś w ręce Moniki Grzybowskiej za film "Zapomniana piosenka".

Szczury, ptaki, reż
Tegoroczne jury - Leszek Dawid, Olga Chajdas i Ewa Puszczyńska - zdecydowało, że Nagroda Główna Festiwalu KINO 2022. Młoda Ukraina w wysokości 10 000 zł trafi do Adama Unierzyskiego za film "Szczury, ptaki". To przejmujący obraz, opowiadający o matce z córką, które ukrywają się w schronie przed bombardowaniem i w tych ekstremalnych warunkach szukają choć namiastki bezpieczeństwa.
Plebiscyt na Nagrodę Publiczności TVN Fabuła zakończył się natomiast zwycięstwem filmu "Zapomniana piosenka" Moniki Grzybowskiej. Projekt otrzymał nagrodę w wysokości 10 000 zł, ufundowaną przez TVN Warner Bros. Discovery. Produkcja to musical opowiadający o miłości, która nie może się wydarzyć przez wojnę w Ukrainie.
Ponadto jury postanowiło uhonorować Specjalnym Wyróżnieniem film Yulii Orlenko, pt. "Drewniane wesele" (The Wooden Wedding). To historia młodej kobiety, która szykuje uroczystą kolację rocznicową dla siebie i męża. Niestety romantyczny wieczór zostaje przerwany nieoczekiwanym bombardowaniem.
Musical "Zapomniana piosenka", reż
Wszystkie nagrodzone i wyróżnione filmy będzie można zobaczyć na antenie TVN Fabuła w najbliższy weekend: 17.12. sobota, godz. 22:00: "Szczury, ptaki" oraz "Drewniane wesele" 18.12. niedziela, godz. 21:50: "Zapomniana piosenka"
The Wooden Wedding, reż