Znamy laureatów Festiwalu KINO 2022. Młoda Ukraina w TVN Fabuła!

Kino 2022
Kino 2022
Najlepszym filmem Festiwalu KINO 2022. Młoda Ukraina, decyzją jury - Leszka Dawida, Olgi Chajdas i Ewy Puszczyńskiej - została uznana produkcja "Szczury, ptaki" w reżyserii Adama Unierzyskiego. Nagroda Publiczności, przyznana na podstawie głosowania widzów, trafiła zaś w ręce Moniki Grzybowskiej za film "Zapomniana piosenka".
Szczury, ptaki, reż
Szczury, ptaki, reż

Tegoroczne jury - Leszek Dawid, Olga Chajdas i Ewa Puszczyńska - zdecydowało, że Nagroda Główna Festiwalu KINO 2022. Młoda Ukraina w wysokości 10 000 zł trafi do Adama Unierzyskiego za film "Szczury, ptaki". To przejmujący obraz, opowiadający o matce z córką, które ukrywają się w schronie przed bombardowaniem i w tych ekstremalnych warunkach szukają choć namiastki bezpieczeństwa.Ponadto jury postanowiło uhonorować film ,pt. "Drewniane wesele" (The Wooden Wedding). To historia młodej kobiety, która szykuje uroczystą kolację rocznicową dla siebie i męża. Niestety romantyczny wieczór zostaje przerwany nieoczekiwanym bombardowaniem.

Musical "Zapomniana piosenka", reż
Musical "Zapomniana piosenka", reż

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione filmy będzie można zobaczyć na antenie TVN Fabuła w najbliższy weekend:17.12. sobota, godz. 22:00: "Szczury, ptaki" oraz "Drewniane wesele"18.12. niedziela, godz. 21:50: "Zapomniana piosenka"

The Wooden Wedding, reż
The Wooden Wedding, reż
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Zobacz pierwszy fragment The Traitors. Zdrajcy przed premierą! Malwina powitała uczestników w zamku

Zobacz pierwszy fragment The Traitors. Zdrajcy przed premierą! Malwina powitała uczestników w zamku

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie