50. rocznica śmierci: projekcja dokumentu Komeda

W 50. rocznice śmierci w Kinie Atlantic odbędzie się projekcja dokumentu o Komedzie. Kompozytor stworzył muzykę, m.in. do filmu "Dziecko Rosemary" czy "Dwóch ludzi z szafą".

Krzysztof Komeda był polskim kompozytorem i muzykiem jazzowym znanym na całym świecie. Tworzył ścieżki dźwiękowe do filmów, które zapadły w pamięci widzów. Motyw z "Dziecka Rosemary" na zawsze zagościł w historii kina.
Komeda już w wieku 7 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie. Na studiach wybrał medycynę, ale wciąż oddawał się pasji muzycznej. W lata 50. w Krakowie wziął udział w jam session. W 1956 założył Sekstet Komedy, z którym zadebiutował podczas otwarcia Oddziału Telewizji w Poznaniu. Rok później rozpoczął wieloletnią współpracę z Romanem Polańskim. W styczniu 1968 Krzysztof Komeda wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie pracował nad muzyką do filmów Rosemary's Baby i The Riot. W grudniu tego roku uległ w Los Angeles ciężkiemu wypadkowi.
Pokaz filmu o kompozytorze
26 czerwca w Kinie Atlantic odbędzie się pokaz specjalny ze specjalnym udziałem Marcina Sticha, reżysera oraz Tomasza Lacha, autora książki „Ostatni tacy przyjaciele. Komeda. Hłasko. Niziński". Gospodarzami spotkania będą: Miłka Skalska oraz Artur Wolski.