Spotkanie prasowe z nominowanymi do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego

Fot. Katarzyna Rainka

28 listopada br. w klubokawiarni Pardon, To Tu w Warszawie odbyła się konferencja prasowa z udziałem aktorek i aktorów nominowanych w tym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego oraz prezesa Fundacji „KINO”, Jacka Cegiełki, organizatora wydarzenia.

W spotkaniu z dziennikarzami i publicznością, prowadzonym przez Agnieszkę Szydłowską, dziennikarkę newonce.radio, wzięli udział:
- Mikołaj Kubacki (nominowany za rolę w filmie „Apokawixa”),
- Eryk Kulm jr (film „Filip”),
- Michalina Łabacz (film „Wesele”),
- Magdalena Wieczorek (film „Zadra”),
- Jan Hrynkiewicz, piąty z nominowanych aktorów (film „Słoń”), nie mógł być obecny, ale o castingu i przygotowaniach do roli Bartka opowiedział reżyser filmu Kamil Krawczycki.
Fot. Katarzyna Rainka
Konferencja Nagrody im Zbyszka Cybulskiego 2022 Fot. Katarzyna Rainka
Laureata lub laureatkę Nagrody Jury wyłonią jurorzy powołani przez Fundację dla Kina i Fundację „KINO”, organizatorów wydarzenia. O tym, kto odbierze Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego 2022 i statuetkę projektu Pawła Althamera przekonamy się 12 grudnia br. podczas gali w kinie Luna w Warszawie.
W czasie gali zostanie również wręczona Nagroda im. Bolesława Michałka dla najlepszej książki filmowej za 2022 r. Zostały do niej nominowane:
- „Od Wydziału Propagandy Filmowej do Centralnego Urzędu Kinematografii: pierwsza dekada partyjno-państwowego monopolu w polskim kinie” Ewy Gębickiej. (Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego),
- „Przerwane emancypacje: polityka ekscesu w kinie polskim lat 1968-1982” Sebastiana Jagielskiego (Wydawnictwo Universitas),
- „Przebłyski piękna: spotkania z Jonasem Mekasem” Andrzeja Pitrusa (Wydawnictwo w Podwórku).
Nagrody pieniężne dla laureatów/-tek wskazanych przez jury Nagród Cybulskiego i Michałka ufundował Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Fot. Katarzyna Rainka
Magdalena Wieczorek Fot. Katarzyna Rainka
Organizatorzy: Fundacja dla Kina, Fundacja KINO
Ekipa: Jacek Cegiełka, Krzysztof Rybarczyk, Iwona Cegiełkówna
PR: Danuta Twardoch, Katarzyna Socha
Partnerzy: Kino Luna, Legalna Kultura, Pardon To Tu
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej
Współpraca: Stars Unite Europe, Ustronianka, Duravit
Patronat medialny: TVN Fabuła, Chillizet, Film&TvKamera, Perspektywy, Anywhere, Filmweb, Onet