Polska filmowa: Rafał Zawierucha odkrywa filmową Łódź!

Polska filmowa
Polska filmowa zabiera na wycieczkę po filmowej Łodzi. Rafał Zawierucha oprowadza po miejscach, gdzie powstały, m.in. "Ziemia obiecana" czy "Kariera Nikodema Dyzmy".

Niemal każdy metr Piotrkowskiej to jakiś film. Właśnie tam powstały: „Daleko od szosy”, „Ucieczka z kina Wolność”, „Edi”, „Kroll” czy „Kariera Nikodema Dyzmy”. Wielkie kino czuć pod stopami, a na tej ulicy powstała Aleja Sław, gdzie znajdują się gwiazdy z nazwiskami ludzki związanymi z kinem.

Łódzka Szkoła Filmowa

W Łodzi znajduje się też Szkoła Filmowa, która wielokrotnie pojawiała się jako najlepsza w światowych rankingach.Rafał Zawierucha spotkał się z Mariuszem Grzegorzkiem, rektorem PWSFVIT w murach szkoły. Aktor rozmawiał z reżyserem i twórcą o samej szkole i jej misji kształtowania nowych filmowców.

Polska filmowa
Polska filmowa

"Ziemia obiecana" i "Ida"

Na planie „Polski filmowej” pojawił się Daniel Olbrychski, który zagrał w „Ziemi obiecanej”. Aktor oprowadził Rafała Zawieruchę po miejscach znanych z filmu i zdradził kulisy powstawania niektórych scen. Prowadzący spotkał się z Ewą Puszczyńską, producentką nagrodzonej Oscarem „Idy”, oraz z Agatą Kuleszą, które opowiedziały, jak powstawał jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat.

Polska filmowa: Łódź
Polska filmowa: Łódź

Emisja w tv:

wtorek, 25.06, 22:15

podziel się:

Pozostałe wiadomości