Polska filmowa: (Nie)znana Warszawa!

Polska filmowa: Warszawa
Nie wszyscy byli w tym mieście osobiście, ale niemal każdy z nas wiele razy podróżował po Warszawie w filmach i serialach. W stolicy kręci się filmy!

Gdy patrzymy na stolicę okiem kinomaniaka, trudno nie radować się z filmowych ciekawostek i rarytasów. To w Warszawie w 1902 roku powstała pierwsza produkcja "Powrót birbanta". Potem można by wymieniać bez przerwy tytuły kolejnych filmów: "Dom", "Czterdziestolatek", "Fuks", "Plac Zbawiciela" i wiele, wiele więcej. Warszawa to wielki plan filmowy.

Polska filmowa
Polska filmowa

Rafał Zawierucha oprowadzi widzów po najbardziej znanych i ciekawych miejscach w stolicy. W tym odcinku spotka się ze Zbigniewem Buczkowskim, by porozmawiać o serialu "Dom", który stał się upamiętnieniem polskiej historii.

"Pamiętam jako dziecko, że Warszawa była bardzo zniszczona. Wszędzie było bardzo dużo ruin (...) Dlatego jak się teraz patrzy z perspektywy lat, to ta Warszawa nam wypiękniała" - mówi Buczkowski.

Prowadzący wyruszy również na Plac Zbawiciela, gdzie spotka się z Jowitą Budnik. Aktorka zagrała w w filmie Joanny i Krzysztofa Krauze "Plac Zbawiciela", opowieści o małżeństwie, które zostało pokonane przez rodzący się kapitalizm.

Polska filmowa
Polska filmowa

Nie zabraknie również spojrzenia na miasto z syreniej perspektywy. Agnieszka Smoczyńska opowie o "Córkach dancingu" i roli Pałacu Kultury i Nauki w jej produkcji. Natomiast Andrzej Pągowski podzieli się wspomnieniami z planu "Misia".

A Wy macie swoje ulubione miejsca filmowe w Warszawie?

Emisja odcinka w tv:

wtorek, 2 lipca, 22:20

podziel się:

Pozostałe wiadomości