Filmowy lipiec

Człowiek ze stali
Człowiek ze stali

PONIEDZIAŁEK (01.07), godz. 20:00

Młody prawnik Robert Clayton Dean (Will Smith) wchodzi w posiadanie kasety wideo, na której zarejestrowane zostało zabójstwo wpływowego kongresmana. Z nagrania wynika, że w zbrodni brał udział urzędnik Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) Thomas Brian Reynolds (John Voight). Z dnia na dzień życie Deana zmienia się diametralnie: nieoczekiwanie traci pracę, jego karty kredytowe przestają mieć pokrycie, żona (Regina King) każe mu opuścić dom, a agenci NSA depczą mu po piętach. Dean zdaje sobie powoli sprawę, że został wplątany w śmiertelnie niebezpieczną aferę, a jedynym jego sojusznikiem jest enigmatyczny Brill (Gene Hackman), dla którego współczesne techniki szpiegowskie zdają się nie mieć tajemnic. Tylko on może pomóc Deanowi oczyścić się z oskarżeń o zabójstwo, którego nie popełnił, i powrócić do normalnego życia...

Wróg publiczny
Wróg publiczny

WTOREK (02.07) godz. 20:00

Morderstwo doskonałe
Morderstwo doskonałe

Doskonały, trzymający w napięciu thriller o miłości, zdradzie i żądzy zemsty. Milioner Steven Taylor (Michael Douglas) osiągnął w życiu wszystko. Ma pieniądze, władzę i piękną żonę, Emily (Gwyneth Paltrow). Pewnego dnia Steven dowiaduje się, że jego żona ma romans. Postanawia się zemścić. Obmyśla perfidny plan, dzięki któremu zdoła ukarać Emily i jej kochanka. Zapomina jednak, że nie ma zbrodni doskonałej.

ŚRODA (03.07), godz. 20:00

Jack Cole (Steven Seagal) jest byłym agentem, który pracował dla rządu w krajach Trzeciego Świata. Powierzano mu najbardziej delikatne misje, z którymi władze nie mogły mieć oficjalnie nic wspólnego. Działał szybko, potem równie szybko znikał. Dzięki temu zyskał sobie przydomek Nieuchwytny. Praca agenta jest dla Jacka tylko wspomnieniem. Dawno już zakończył karierę szpiegowską. Teraz pracuje jako zwykły detektyw. Tymczasem mieszkańcami Los Angeles wstrząsa seria morderstw o charakterze rytualnym. Policja nie potrafi znaleźć zabójcy. Okazuje się, że śledztwo utkwiło w martwym punkcie. Aby ruszyć z miejsca, nieodzowna będzie pomoc Cole'a. Jego partnerem zostaje policjant z wydziału zabójstw Jim Campbell (Keenen Ivory Wayans). Jim i Jack mają zupełnie odmienne charaktery. Jim jest pewny siebie i pyszałkowaty. Jack z kolei, przywykły do działania na własną rękę, mówi mało, szybko podejmuje decyzje i, nie pytając nikogo o zdanie, wciela własne plany w życie. Cole i Campbell nie przepadają za sobą. Dla dobra śledztwa będą musieli jednak zapomnieć o wzajemnej antypatii i nauczyć się efektywnie współpracować. Morderca uderza znowu, tym razem jego ofiarami padają była żona Cole'a i jej mąż. Wszystkie dowody zdają się wskazywać, że to właśnie Cole był sprawcą zbrodni. Wobec nieufności partnera, Jack postanawia poprowadzić dochodzenie samodzielnie. Wkrótce odkrywa, że w serię tajemniczych morderstw zamieszani są ludzie, z którymi kiedyś współpracował, a za zbrodniami kryje się, groźniejszy niż ktokolwiek mógł przypuszczać, spisek.

Nieuchwytny
Nieuchwytny

CZWARTEK (04.07), godz. 20:00

Jack (Owen Wilson) jest amerykańskim przedsiębiorcą, który wraz z rodziną przeprowadza się do południowo-wschodniej Azji. Pierwszego dnia pobytu w hotelu, odkrywa, że wszystkich urządzenia elektryczne nie działają. Wkrótce w mieście dochodzi do krwawych zamieszek. Mężczyzna wraz z żoną i dziećmi próbuje odnaleźć bezpieczne miejsce.

Osaczeni
Osaczeni

PIĄTEK (05.07), godz. 20:00

Trzymająca w napięciu historia porwania Boeinga 747 lecącego osiem tysięcy metrów nad Atlantykiem, z czterystoma pasażerami na pokładzie. Szef sztabu antykryzysowego decyduje się wysłać na pokład samolotu grupę ekspertów, którzy mają odbić Boeinga z rąk terrorystów i uratować Waszyngton przed skażeniem DZ-5, najbardziej śmiercionośną substancją jaka kiedykolwiek istniała na Ziemi.

Krytyczna decyzja
Krytyczna decyzja

SOBOTA (06.07), godz. 20:00

"Chociaż wychowałeś się wśród ludzi, nie jesteś jednym z nich. Oni mogą być wspaniali, Kal-El. Chcieliby tacy być. Brakuje im tylko światła, które wskaże im drogę. Dlatego, przede wszystkim dlatego - ze względu na ich zdolność do czynienia dobra - przysłałem im ciebie... mojego jedynego syna". - Jor-El. Supermana - urodzonego na planecie, która od dawna nie istnieje - wychowali przybrani rodzice, farmerzy z Kansas, państwo Kent. Młody Kal-El, który przyjął nazwisko Clark Kent, wyrósł wśród ludzi, ale nie jest jednym z nich. Na Ziemi może robić rzeczy, o których ludzie mogą tylko marzyć, ale aby żyć obok nich musi prowadzić podwójne życie - jako łagodny i niepozorny Clark w sekrecie przemieniający się w Człowieka ze Stali, kiedy świat wzywa go na pomoc. Jednak od pięciu lat, odkąd Superman zaginął w tajemniczych okolicznościach, kryzys na Ziemi nie zwraca już niczyjej uwagi. Bez Supermana przestępczość w Metropolis i okolicy drastycznie wzrosła - a przecież swojego dzieła zniszczenia nie rozpoczął jeszcze Lex Luthor, który wydostał się z więzienia i ma zamiar użyć tajemniczej technologii, z której korzysta Superman, dla własnego zysku i chwały. Lois Lane, czołowa reporterka gazety Daily Planet i miłość życia Supermana, nie załamała się po tym, jak Superman zostawił ją bez słowa. Zdobyła nawet nagrodę Pulitzera za swój esej pod tytułem "Dlaczego świat nie potrzebuje Supermana". Lois ułożyła sobie życie na nowo - jest teraz zaręczona z siostrzeńcem wydawcy i ma synka, którym się opiekuje. Dla Supermana długie poszukiwania własnego miejsca we wszechświecie kończą się powrotem na farmę Kentów, do jedynej rodziny, jaką kiedykolwiek znał. Przeznaczenie czeka na niego w Metropolis, gdzie jedno spojrzenie w oczy Lois wystarcza, aby wiedział, że to miejsce - wśród błądzących, ale ostatecznie przecież dobrych ludzi - jest jego prawdziwym domem. Jednak kiedy Lex przystąpi do realizacji swojego planu już w kilka godzin po powrocie Supermana, świat będzie go potrzebował bardziej niż kiedykolwiek.

Superman: Powrót
Superman: Powrót

NIEDZIELA (07.07), godz. 20:00

Krypton jest na krawędzi zagłady. W wyniku eksploatacji jego bogactw naturalnych, jądro planety przestało być stabilne. Po za tym w stolicy dochodzi do wojskowego puczu, któremu przewodzi złowrogi generał Zod (Michael Shannon). Jego działaniom przeciwstawia się naukowiec Jor-El (Russell Crowe), który kradnie bezcenne informacje genetyczne na temat rasy zamieszkującej Kryptona i wraz ze swoim nowonarodzonym synem Kal-Elem wysyła je w specjalnej rakiecie na Ziemię. Statek z niemowlakiem na pokładzie bezpiecznie dociera na Ziemię i rozbija się niedaleko Smallville, niewielkiego miasteczka w Kansas, gdzie odnajdują go Martha (Diane Lane) i Jonathan Kentowie (Kevin Costner). Kiedy we wraku odkrywają dziecko, postanawiają je wychować. Nie wiedzą jeszcze, że kosmita, którego nazwali Clark, posiada wyjątkowe moce, które w przyszłości staną się źródłem jego sławy i udręki. Pod opieką przybranych rodziców Clark dorasta, stopniowo odkrywając swoją nadnaturalną siłę i umiejętność latania, ale za namową rodziców trzyma je w tajemnicy. Rozdarty pomiędzy dwoma światami, bojący się odrzucenia, wyrasta na nieufnego samotnika stroniącego od kontaktów z ludźmi. Wszystko zmienia się z chwilą, kiedy na Ziemię przybywa Zod. Złowrogiemu generałowi cudem udało się uniknąć zagłady Kryptona i teraz chce zdobyć wykradzione z planety genetyczne informacje na temat swojej rasy by odbudować jej dawną potęgę. Ziemskie wojska nie są żadnym przeciwnikiem dla posiadających nadnaturalne moce Kryptończyków. Świadom swojej przewagi Zod stawia ludziom ultimatum – albo wydadzą w jego ręce ukrywającego się Kal-Ela, albo zniszczy Ziemię. Clark Kent nie ma wyboru. Wykorzystując swoje wyjątkowe moce decyduje się stawić czoła człowiekowi, który przed laty zabił jego ojca. Rozpoczyna się konfrontacja, która zmieni świat!

Człowiek ze stali
Człowiek ze stali
podziel się:

Pozostałe wiadomości