Najciekawsze filmy tego tygodnia. Zobacz, czego nie można przegapić

Filmowy styczeń w TVN Fabuła

Osaczeni, Miami Vice czy Na skraju jutra - zobaczcie, co czeka Was w styczniowe wieczory w TVN Fabuła.

PONIEDZIAŁEK 20:00
Jack (Owen Wilson) jest amerykańskim przedsiębiorcą, który wraz z rodziną przeprowadza się do południowo-wschodniej Azji. Pierwszego dnia pobytu w hotelu, odkrywa, że wszystkich urządzenia elektryczne nie działają. Wkrótce w mieście dochodzi do krwawych zamieszek. Mężczyzna wraz z żoną i dziećmi próbuje odnaleźć bezpieczne miejsce.
Osaczeni
WTOREK 20:00
Podczas polowania na zabójców, partnerzy James Crockett (Colin Farrell) i Ricardo Tubbs (Jamie Foxx) spotykają wynajmowaną przez kartel, piękną finansistkę kubańsko-chińskiego pochodzenia, Isabellę (Gong Li) - kobietę, która pierze i inwestuje pochodzące z przestępstw pieniądze. Kobieta uwodzi Crocketta, a ten angażując się w fatalny romans stara się ją ochronić, nie znając do końca jej tożsamości. W tym samym czasie Tubbs ze stoickim spokojem infiltruje światek przestępczy i uważnie przygląda się otoczeniu swojej dziewczyny - analityczki Trudy (Naomie Harris). Pracując pod przykrywką, Crockett i Tubbs transportują ładunek narkotyków na Południe Florydy, a równocześnie usiłują zidentyfikować ludzi odpowiedzialnych za morderstwo przyjaciół i prowadzą śledztwo wchodząc głęboko w podziemne środowisko przestępcze. W trakcie wykonywania zadania zaczynają pojawiać się problemy z tożsamością. Partnerzy nie tylko zaczynają zapominać o ewentualnej drodze ewakuacji, ale także o tym, po której stronie prawa powinni się znajdować.
Miami Vice
ŚRODA 20:00
Wykidajło
Dalton (Patrick Swayze), to znany wykidajło, który zostaje wynajęty do utrzymania porządku w lokalu o nazwie "Double Deuce". Największym problemem jest gang, którego przywódcą jest bezwzględy Brad Wesley (Ben Gazzara). Działania Daltona szybko zyskują poklask klienteli "Double Deuce" i przynoszą mu popularność w miasteczku. Jednak z każdą chwilą zbliża się nieuchronna konfrontacja wykidajły z Wesleyem.
CZWARTEK 20:00
Na bezkresnych pustkowiach Alaski rozbija się samolot pasażerski. Większość pasażerów ginie na miejscu, ośmiu udaje się przeżyć. Jednak czeka ich straszna walka o przetrwanie – jest zima, a oni nie mają odpowiednich ubrań, sprzętu ani zapasów. Wyruszają w podróż do zamieszkanych okolic, a ich tropem podąża stado wygłodniałych wilków…
Przetrwanie
PIĄTEK 20:00
Rasa obcych, zwanych Mimikami, przypuściła na Ziemię bezlitosny atak i rozprzestrzeniła się niczym pszczeli rój, obracając w ruinę całe miasta i zostawiając za sobą miliony ludzkich ofiar. Podpułkownik Bill Cage (Tom Cruise) zostaje rzucony w sam środek misji samobójczej. Cage ginie podczas akcji, zabijając jednego z obcych. Budzi się jednak rankiem w dniu swojej śmierci i jest zmuszony walczyć i umierać… bez końca. Kontakt z kosmitą spowodował, że Cage znalazł się w pętli czasu i został skazany na przeżywanie wciąż tej samej brutalnej walki.
Na skraju jutra
SOBOTA 20:00
Adaptacja piątego już tomu opowieści o młodym czarodzieju. Harry dorasta, jednak jest traktowany jak niepoważny dzieciak. Ministerstwo Magii ze wszystkich sił stara się zdyskredytować pogłoski o powrocie Sam Wiesz Kogo i ośmiesza Harry'ego. Kiedy w okolicach domu na Privet Driver, gdzie Harry spędza wakacje, pojawiają się Dementorzy i Harry używa magii obronnej, Ministerstwo chce go wyrzucić ze szkoły. To jednak dopiero początek kłopotów...
Harry Potter i zakon Feniksa
NIEDZIELA 20:00
Szósta część przygód Harry'ego Pottera i jego przyjaciół. Harry (Daniel Radcliffe) wraz z najlepszymi przyjaciółmi - Hermioną (Emma Watson) i Ronem (Rupert Grint) - rozpoczyna szósty rok nauki w Hogwarcie - słynnej szkole magii. Po odrodzeniu Lorda Voldemorta (Ralph Fiennes) wiele się zmieniło - uczelnia nie jest już tak bezpieczna jak niegdyś i nawet w jej murach może czaić się zagrożenie. W ręce Harry'ego trafia księga należąca do tajemniczego Księcia Półkrwi. Dodatkowo profesor Dumbledore (Michael Gambon) postanawia udzielić młodemu czarodziejowi kilku prywatnych lekcji, by zwiększyć jego szanse w starciu z Voldemortem. Tymczasem Draco Malfoy (Tom Felton) zaczyna się dziwnie zachowywać.
Harry Potter i Książe Półkrwi