Nagroda Festiwalu Filmowego KINO 2023 - ​DEBIUT MUNKA została wręczona. Zobacz relację!

Wręczenie Nagrody Publiczności KINO 2023 - DEBIUT MUNKA
Nagroda Festiwalu Filmowego KINO 2023 - ​DEBIUT MUNKA została wręczona. Zobacz relację!
W tym roku Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich obchodzi swoje 15-lecie. Z tej okazji w specjalnym paśmie festiwalowym widzowie mogli zobaczyć wybrane produkcje Studia. W ramach Festiwalu Filmowego KINO 2023 – DEBIUT MUNKA odbyło się głosowanie na Nagrodę Publiczności. Zwycięzcą został Piotr Trojan za film „Synthol”. 
Piotr Trojan
Piotr Trojan
Źródło: @Sylwia Olszewska

W czwartek w warszawskim kinie Kultura odbyły się uroczyste obchody 15-lecia Studio Munka. Na wydarzeniu pojawili się twórcy związani ze Studiem. Nie zabrakło reżyserów, którzy stawili swoje pierwsze filmowe kroki, tworząc filmy krótko metrażowe, m.in. Alek Pietrzak.

Podczas wydarzenia została wręczona Nagroda Publiczności przyznana podczas Festiwalu Filmowego KINO 2023 - DEBIUT MUNKA. Statuetkę odebrał Piotr Trojan za film "Synthol".

15-lecie Studio Munka
15-lecie Studio Munka
Źródło: @Sylwia Olszewska

Synthol – o czym jest film?

Trzydziestotrzyletni Eryk nagrywa video bloga ze swoich przygotowań do startu w debiutach kulturystycznych. Pomaga mu w tym nadopiekuńcza matka. Przed zawodami chłopak poznaje Monę. Ich randka będzie zderzeniem Eryka z rzeczywistością.

Synthol, reż. Piotr Trojan
Synthol, reż. Piotr Trojan
Zobacz galerię

Emisja zwycięskiego filmu na TVN Fabuła w sobotę 21.10. o godz. 22:15

TVN Warner Bros. Discovery wspiera młodych twórców

TVN Warner Bros. Discovery aktywnie angażuje się w wspieranie polskiego kina oraz twórców filmowych poprzez swoje działania i inicjatywy. Dzięki emitowaniu rodzimych produkcji i promowaniu ich na swoich platformach, przyczynia się do rozwoju kultury filmowej w Polsce.

229715 PLAYERLOVE s03 Trojan v2_2
"Bardzo dobrze czuję się w tym zawodzie". Rozmawiamy z Piotrem Trojanem

Studio Munka - twórcza przestrzeń dla młodych

Jednym z głównych celów Studia Munka jest wspieranie młodych twórców w ich debiutanckich projektach filmowych, dając im możliwość zdobycia doświadczenia i wyrażenie własnego głosu w świecie kina. To miejsce, gdzie twórcy mają szansę rozwijać swoje talenty w produkcji i zdobyć uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą.

Źródło: tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: @Sylwia Olszewska

podziel się:

Pozostałe wiadomości