Mad Max pod Kopułą Gromu

Mad Max pod Kopułą Gromu
Mad Max: Pod kopułą gromu

Bartertown, miasto handlowe, gdzie wszystko i każdy jest na sprzedaż. To miasto, gdzie znajduje się ogromna arena, a nad nią napis; "gdy dwóch tu wchodzi, tylko jeden może stąd wyjść". To miasto przywykło do przemocy i okrucieństwa. Właśnie tu dociera Mad Max (Mel Gibson) w poszukiwaniu skradzionych mu rzeczy, które prawdopodobnie może odzyskać, jeżeli zgodnie z wolą rządzącej miastem Aunty Entity (Tina Turner), stoczy na arenie zaciętą walkę, w której nie siła, lecz przemoc wygrywa.

Tę walkę Mad Max przegrywa i ledwo żywy porzucony zostaje daleko na pustyni. Z pomocą przychodzą mu dzieci, ofiary katastrofy samolotu, których dzisiaj nikt już nie szuka, ale nadal czekają na powrót swojego kapitana. Gdy dzieciaki znajdują na pustyni Mad Maxa, uznają, że to on jest ich zaginionym dowódcą, który wskaże im drogę do świata przyszłości, drapaczy chmur i gier video. Z nadzieją na odnalezienie zapomnianej drogi, pomagają mu zemścić się na podłej Aunty Entity.

film S-F Australia, rok produkcji: 1985 Reżyseria: George Miller, George Ogilvie Scenariusz: Terry Hayes, George Miller Muzyka: Terry Britten, Maurice Jarre, Graham Lyle Obsada: Mel Gibson, Tina Turner, Angelo Rossitto, Helen Buday

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?