Leszek Dawid, Olga Chajdas i Ewa Puszczyńska w jury Festiwalu KINO 2022. Młoda Ukraina!

Kino 2022
Kino 2022. Młoda Ukraina
TVN Fabuła zaprasza na zupełnie nową odsłonę Festiwalu Filmowego - KINO2022. Młoda Ukraina. Tym razem jury złożone z polskich twórców filmowych - Leszka Dawida, Olgi Chajdas i Ewy Puszczyńskiej oceni nadesłane filmy konkursowe, odnoszące się do sytuacji w Ukrainie. Wyróżnione produkcje pojawią się na antenie TVN Fabuła w specjalnym paśmie festiwalowym KINO 2022. Młoda Ukraina w dniach 12 – 18 grudnia 2022 r. oraz na Player.pl.

To już 3. edycja Festiwalu Filmowego TVN Fabuła, który po raz pierwszy miał swoją odsłonę w maju 2020 roku, kiedy świat zatrzymał się w lęku przed nieznanym - pandemią COVID-19. Kanał TVN Fabuła zainicjował wówczas na swojej antenie Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny - KINO 2020 - pierwszy polski festiwal zorganizowany w trudnym czasie całkowitej izolacji. Wydaje się, że pandemia jest już w odwrocie, jednak lęk i poczucie zagrożenia nie słabnie. Świat ponownie zdominowała niepewność jutra, a tocząca się wojna w Ukrainie jest tragedią, która dotyka nas wszystkich. Brutalność i bliskość tego konfliktu jest dla nas namacalna, a jednak waleczność i siła Ukrainy, dodają wiary, że ogromna mobilizacja i energia ludzi chcących zakończyć tę wojnę, ostatecznie zwycięży.

Film od zawsze był formą wypowiadania trudnych emocji, pokazywania poruszających i często bolesnych historii. Obecna sytuacja w Ukrainie dotyka nas wszystkich, również twórców. TVN Fabuła oddaje przestrzeń – swoją antenę – dla nadsyłanych filmów różnych gatunków. Konkurs skierowany jest do wszystkich - zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów, tj. filmowców, studentów szkół filmowych, pasjonatów i entuzjastów kina, youtuberów, influencerów, twórców kina off'owego. Nagrodą Główną jest 10 000 złotych. Zgłoszenia można nadsyłać do 7 listopada.

Otrzymane filmy oceni znakomite jury - reżyserzy: Olga Chajdas i Leszek Dawid oraz laureatka Oscara, producentka Ewa Puszczyńska. Olga Chajdas: reżyserka, scenarzystka; jej głośny debiut - "Nina" zdobył wiele nagród, m.in.: VPRO Big Screen Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rotterdamie. Pracowała przy takich serialach jak "Wataha", "1983", "Krakowskie potwory" oraz "Mój agent", którego premierę zaplanowano w 2022r. : reżyser, wykładowca na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Członek Europejskiej Akademii Filmowej (EFA). Ma na swoim koncie takie filmy jak "Bar na Viktorii", "Ki", "Jesteś Bogiem", "Broad Peak" oraz seriale, m.in. "Nielegalni", "W głębi lasu", "Układ". : wielokrotnie nagradzana producentka filmowa, członkini Polskiej, Europejskiej i Amerykańskiej Akademii Filmowej. Spod jej ręki wyszły m.in. takie filmy jak: nagrodzona Oscarem "Ida" oraz obsypana Europejskimi Nagrodami Filmowymi "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego, "Kapitan" Roberta Schwentke, a także wielokrotnie nagradzane "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego, "Aida" Jasmili Žbanić czy "Głupcy" Tomasza Wasilewskiego.

Kino 2022
Kino 2022

Festiwal KINO 2022. Młoda Ukraina od 12 do 18 grudnia w TVN Fabuła oraz na Player.pl

Od 12 grudnia również widzowie będą mogli głosować na swój ulubiony projekt. Film, który uzyska największą ilość głosów otrzyma Nagrodę Publiczności w wysokości 10 000 zł, ufundowaną przez TVN Warner Bros. Discovery.

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?