35. WFF: Koty, Daniel Olbrychski i oscarowi kandydaci

Ekipa "Stanu wyjątkowego"
Ekipa "Stanu wyjątkowego"
Nie od dziś wiadomo, że obrazy z kotami w tytule lub z kotem na fotosie promującym film mają zdecydowane fory wśród widzów festiwalu.

Ten trend obserwujemy od lat i to fakt potwierdzony. W tym roku na Warszewskim Festiwalu Filmowym pokazano takie filmy, jak "522. Kot, Chińczyk i mój ojciec" Paco R. Banosa, "Kot w ścianie" Miny Milevy i Veseli Kazakovej.

Dlatego przy okazji zapraszamy na ostatni pokaz "Kota w ścianie":

Multikino 4: piątek, 18 paź 11:15 - OSTATNI POKAZ!

Oscarowi kandydaci w Warszawie

Przy okazji przypominamy, że na WFF można jeszcze oglądać filmy, które zostały ze swoich krajów wytypowane do oscarowego wyścigu, polecamy ostatnie pokazy!

AUSTRALIA:

Na powierzchni / Buoyancy reż. Rodd Rathjen, Australia 2019, 93’

Wstrząsająca, oparta na prawdziwych historiach opowieść o współczesnym niewolnictwie w Azji Południowo-Wschodniej. Film zdobył Nagrodę Jury Ekumenicznego na ostatnim festiwalu w Berlinie jako artystyczny apel do działania, ukazujący niedostrzegane naruszanie praw człowieka.

Pokaz festiwalowy:

Kinoteka 3: czwartek, 17 paź 16:00 - OSTATNI POKAZ!

CHILE:

Pająk / Spider / Araña reż. Andrés Wood, Chile, Argentyna, Brazylia 2019, 100’

Trójka przyjaciół z radykalnej prawicowej bojówki na początku lat 70. w Chile popełnia zbrodnię, która zmienia historię kraju. Dziś dwoje z nich, to szanowani obywatele. Trzeci grozi ujawnieniem wspólnej przeszłości. Mroczny thriller polityczny o nienasyconej ambicji i żądzy władzy.

Pokaz festiwalowy:

Multikino 2: sobota, 19 paź 16:00 - OSTATNI POKAZ!

CZECHY:

Malowany ptak / The Painted Bird / Nabarvené ptáče reż. Václav Marhoul, Czechy, Słowacja, Ukraina 2019, 169’

Dramatyczna historia sześcioletniego żydowskiego chłopca w czasie II wojny światowej, który doświadcza niewyobrażalnego okrucieństwa ze strony mieszkańców anonimowej wsi gdzieś w Europie Wschodniej. Ekranizacja bestsellerowej powieści Jerzego Kosińskiego. W obsadzie m.in. Stellan Skarsgård, Harvey Keitel, Udo Kier.

Pokaz festiwalowy:

Multikino 1: piątek, 18 paź 21:00 - OSTATNI POKAZ!

GRUZJA:

Shindisi reż. Dito Tsintsadze, Gruzja 2019, 105’

Historia filmu oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce podczas rosyjskiej interwencji wojskowej w Gruzji w 2008 roku. Opowieść o człowieku nieświadomym swojej wewnętrznej siły, który stał się bohaterem w całym znaczeniu tego słowa. Gruziński kandydat do Oscara.

Pokaz festiwalowy:

Multikino 3: piątek, 18 paź 14:00 - OSTATNI POKAZ!

***

W ostatnich dniach festiwal odwiedziło wielu gości! Z widzami spotkali się między innymi Andrzej Chyra, który opowiadał o pracy z Kei Ishikawą przy "Słuchaj Wszechświata", a także Daniel Olbrychski, grający chorwackiego prezydenta w filmie "Stan wyjątkowy" Vinko Brešana.

Zostały jeszcze dwa pokazy "Stanu wyjątkowego" - serdecznie zapraszamy!

Multikino 3: czwartek, 17 paź 14:00

Multikino 2: sobota, 19 paź 21:00

Rúnar Rúnarsson
Rúnar Rúnarsson
Homayoun Ghanizadeh
Homayoun Ghanizadeh

Zorganizowao też spotkania z zagranicznymi gośćmi: Francine Zuckerman z Kanady - reżyserka świetnego dokumentu "Po Monachium", Islandczyk Rúnar Rúnarsson - reżyser "Echa" czy gwiazda z Iranu, Homayoun Ghanizadeh, reżyser "Kudłatej historii".

Festiwal trwa do niedzieli 20 października.

Zobacz także:

Czym dla nich jest kino?

podziel się:

Pozostałe wiadomości