KINO 2023 – Debiut Munka na antenie TVN Fabuła. Wybierz zwycięzcę!

KINO 2023
KINO 2023
TVN Fabuła zaprasza na nową odsłonę Festiwalu Filmowego Kino 2023 – Debiut Munka. Wybrane produkcje Studia Munka pojawią się na antenie TVN Fabuła w specjalnym paśmie festiwalowym KINO 2023 – Debiut Munka w dniach 4–17 września oraz na vod.pl (7-17 września). To już 4. edycja Festiwalu Filmowego TVN Fabuła, który powstał w maju 2020 roku w odpowiedzi na wyjątkowe wyzwania tamtego czasu - pandemię COVID-19. Wtedy narodziła się idea Festiwalu Filmów w Czasie Kwarantanny - KINO 2020, pierwszego polskiego festiwalu organizowanego podczas izolacji.

W tym roku skupiamy się na krótkometrażowych filmach Studia Munka, które pojawiły się w ciągu ostatnich lat. To niezwykła okazja, by poznać polskie produkcje o różnorodnej tematyce. Trzydzieści Minut, Pierwszy Dokument, Młoda Animacja - to programy, w ramach których powstawały dzieła takich reżyserów i reżyserek jak: Piotr Trojan, Olga Bołądź, Piotr Domalewski, Marcin Filipowicz, Agnieszka Elbanowska. W festiwalowych filmach będzie można zobaczyć występy znanych i cenionych aktorów m.in. Magdalena Boczarska, Janusz Chabior, Grzegorz Damięcki, Łukasz Simlat, Katarzyna Herman, Katarzyna Figura i wielu innych.

Jednym z głównych celów Studia Munka jest wspieranie młodych twórców w ich debiutanckich projektach filmowych, dając im szansę zdobycia cennego doświadczenia i umożliwiając wyrażenie własnego głosu w świecie kina. To miejsce, gdzie twórcy mają szansę wypłynąć na szeroką scenę filmową i zdobyć uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą.

KINO 2023 – Debiut Munka
KINO 2023 – Debiut Munka

TVN Warner Bros. Discovery aktywnie angażuje się w wspieranie polskiego kina oraz twórców filmowych poprzez swoje działania i inicjatywy. Dzięki emitowaniu rodzimych produkcji i promowaniu ich na swoich platformach, przyczynia się do rozwoju kultury filmowej w Polsce oraz tworzy przestrzeń dla talentów z naszego kraju.

Przed nami okres, pełen krótkich, ale nasyconych treścią historii!

Harmonogram filmów na antenie TVN Fabuła

04.09 – Alicja i żabka

Alicja i żabka, reż. Olga Bołądź
Alicja i żabka, reż. Olga Bołądź

Historia szybkiego dorastania, na które główna bohaterka nie chce się zdecydować. To opowieść o tym, jak problem odcina od rzeczywistości, bo jest tak ciężko, że aż nierealnie. Razem z bohaterką przenosimy się do świata fantazji, w którym jest pięknie i strasznie. Jak w bajce pełno jest symboli i ukrytych znaczeń. Jest to jedyne miejsce gdzie Alicja po swojemu radzi sobie ze swoim problemem. Chodzi o aborcje - trudny temat, na który nie ma jednej odpowiedzi, a pewnie i żadna nie jest dobra. Wszystko zależy od człowieka i od jego decyzji. Ale czy może być ona samodzielna?

05.09 – Synthol

Synthol, reż. Piotr Trojan
Synthol, reż. Piotr Trojan

Trzydziestotrzyletni Eryk nagrywa video bloga ze swoich przygotowań do startu w debiutach kulturystycznych. Pomaga mu w tym nadopiekuńcza matka. Przed zawodami chłopak poznaje Monę. Ich randka będzie zderzeniem Eryka z rzeczywistością.

06.09 – Chłopcy z motylkami / Story (animacja)

"Chłopcy z motylkami" - reż. Marcin Filipowicz
"Chłopcy z motylkami" - reż. Marcin Filipowicz

15-letni Filip zostaje pobity na kładce obok swojego osiedla. W odwecie Ojciec ojciec kupuje na środku blokowiska billboard z informacją o nagrodzie za pomoc w znalezieniu bandziorów. Rozpoczyna lokalną wojnę, w której Filip nie chce brać udziału.

Story, reż. Jola Bańkowska
Story, reż. Jola Bańkowska

Story to ironiczny ciąg kilkunastu scenek, opowiadających o przenikaniu się codzienności ze światem cyfrowym. Oglądany przez „story”, popularną dziś funkcję na większości mediów społecznościowych, przedstawia ludzi samotnych, zagubionych, a czasem już obojętnych na otaczającą ich rzeczywistość.

07.09 – Baraż / Punkt wyjścia 

"Baraż" reż. Tomasz Gąssowski
"Baraż" reż. Tomasz Gąssowski

Mieszkający pod Warszawą 38-letni Zyga próbuje wyjaśniać Witkowi na czym polegają rządzące światem zasady. Sam nie zawsze się do nich stosuje, co nie uchodzi uwadze bystrego synka.

Punkt wyjścia, reż. Michał Szcześniak
Punkt wyjścia, reż. Michał Szcześniak

Aneta „zbuntowała się całkowicie” w wieku 19 lat. Trafiła do więzienia za morderstwo. Dziewięć lat później codziennie wyjeżdża poza mury zakładu karnego do domu spokojnej starości, gdzie mieszka chora od najmłodszych lat pani Helena. W jej odczuciu Aneta ma w życiu wszystko, dlatego namiętnie dopytuje dziewczynę o jej życie. Anetę czeka próba, w której pomoże jej pani Helena.

08.09 – Moje serce 

Moje serce, reż. Damian Kocur
Moje serce, reż. Damian Kocur

Rozalia jest aktorką. Sytuacja zawodowa zmusza ją do wyprowadzenia się z Warszawy do Wałbrzycha wraz z siedmioletnim synem Kazikiem. Nowe miejsce oznacza dla niej etatową pracę w lokalnym teatrze a dla jej syna nową szkołę. Na miejscu Rozalia zaczyna angażować się w znajomość z Darkiem, nowym nauczycielem Kazika. W nowej szkole zaczynają się jednak pojawiać problemy. Niespodziewanie wydarzenia z życia Rozalii splatają ją z jej sceniczną rolą.

09.09 – Ja i mój tata

Ja i mój tata, reż. Alek Pietrzak
Ja i mój tata, reż. Alek Pietrzak

Dawid opiekuje się swoim ojcem Edwardem, który ma pogłębiającą się chorobą Alzchaimera. Syn chce poznać i zbliżyć się do swojego ojca, z którego z każdym dniem zostaje coraz mniej.

10.09 - Ondyna

Ondyna, reż. Tomasz Śliwiński
Ondyna, reż. Tomasz Śliwiński

Ondyna była nimfą wodną, która zakochała się w śmiertelniku. Z powodu jego niewierności, musiała rzucić na niego klątwę, że będzie oddychał tak długo, jak będzie o tym pamiętał. Gdy śmiertelnik zapadł w sen, zapomniał o oddechu i zmarł. Istnieje też rzadka, nieuleczalna choroba, zwana Klątwą Ondyny.

11.09 – Marcel / Polonez

Marcel, reż. Marcin Mikulski
Marcel, reż. Marcin Mikulski

Marcel uwielbia swoje życie, bo nikt go nie zauważa: kanar w autobusie, szef w biurze, zakochani w windzie… Niestety jego idealny świat wywróci się do góry nogami pewnego letniego, pochmurnego dnia. I będzie już tylko gorzej.

Polonez, reż .Agnieszka Elbanowska
Polonez, reż .Agnieszka Elbanowska

Dyrektor Domu Kultury w Aleksandrowie Kujawskim ogłasza konkurs na twórczą prezentację własnej postawy patriotycznej. Uczestnicy mają wykazać się kreatywnością nieograniczoną żadnymi wymogami formalnymi. Śpiew, recytacja, gest, przemowa, inscenizacja - wszystkie formy dozwolone. Nadchodzi jedenasty dzień jedenastego miesiąca w roku - Narodowe Święto Niepodległości. To właśnie dziś jury, w którego skład wchodzą dyrektor, burmistrz, ksiądz i lokalna poetka, wybierze najlepszego patriotę w regionie.

12.09 – Noamia

Noamia, reż. Antonio Galdamez
Noamia, reż. Antonio Galdamez

W nadmorskim mieście Warszawa znaleziono ciało martwego chłopaka. Na miejsce przybywa komisarz Delman. Szybko orientuje się, że z ofiarą łączy go pewien sekret. Nikt nie powinien go poznać, więc Delman sam potajemnie rozpoczyna prywatne śledztwo. Wszystkie tropy prowadzą do nadmorskiego osiedla Noamia. Co odnajdzie tam Delman? Rozwiązanie zagadki? Odkupienie?

13.09 – Relax / Turbo love (animacja) 

"Relax" reż. Agnieszka Elbanowska
"Relax" reż. Agnieszka Elbanowska
Źródło: Studio Munka

Żeby ratować swój pensjonat przed bankructwem, Dyrektor postanawia skorzystać z oferty Urzędu Do Spraw Cudzoziemców, wspomaganego przez dotacje unijne, i przemianować swoją działalność na ośrodek dla uchodźców. W dzień spodziewanego przyjazdu, kiedy wszystko wydaje się być gotowe, zaczynają pojawiać się nieoczekiwane komplikacje.

Turbo Love, reż. Alicja Jasina
Turbo Love, reż. Alicja Jasina

Aspirująca do bycia love guru Olivia robi tutorial na Youtube’a, instruując o Turbo Love - programie komputerowym, który ma zapewniać pełną kontrolę nad życiem miłosnym. Tworzy wirtualnego awatara idealnej pary na randce i jest bardzo podekscytowana opcjami Ctrl, które oferuje program. Jednak stworzony świat i postaci wkrótce zaczynają żyć własnym życiem. Autorka traci nad swym dziełem kontrolę - zarówno w świecie wirtualnym, jak i rzeczywistym.

14.09 – Users / Kulisy 

Users, reż. Jakub Piątek
Users, reż. Jakub Piątek

Kobieta i mężczyzna. Przypadkowe spotkanie w Internecie. Algorytm łączy ich w parę. Szansa jak jeden do kilkudziesięciu tysięcy. Podobno sieć to ostatnia strefa wolności. Skoro wszystko wolno, to od czego zaczniemy? Ile można przeżyć w jedną noc? Może całe życie? Jest jedna zasada: coś mi się nie spodoba, znudzisz mnie, zawiedziesz - przełączam cię. Chcę coś poczuć. Można tu coś poczuć?

"Kulisy" reż. Ada Smyk
"Kulisy" reż. Ada Smyk

Kulisy Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. Rzemieślnicy i rzemieślniczki pracowni artystycznych przygotowują kostiumy i scenografię do nadchodzącej premiery jednego z najważniejszych spektakli sezonu. Film przedstawia niewidzialną pracę dziesiątek osób, które zazwyczaj pozostają w cieniu artystek i artystów występujących na scenie.

15.09 – Stancja 

"Stancja" reż. Adrian Apanel
"Stancja" reż. Adrian Apanel

Młody chłopak puka do drzwi starego domu, chcąc wynająć pokój. Otwiera mu ubrana w szlafrok właścicielka. Kobieta chce się pozbyć niespodziewanego gościa, ale gdy dowiaduje się, że chodzi o wynajem, zgadza się oprowadzić go po domu. Stancja okazuje się zapuszczona, a z każdym zwiedzonym pokojem i kolejnym poznanym lokatorem wydaje się coraz dziwniejsza... Chłopak chce się stamtąd wydostać, ale okazuje się to coraz trudniejsze.

16.09 – 60 kilo niczego / Kamień

"60 kilo niczego" też. Piotr Domalewski
"60 kilo niczego" też. Piotr Domalewski
Źródło: Studio Munka

Zimny poranek w odkrywkowej kopalni kruszców. Krzysztof zaczyna swój pierwszy dzień pracy na stanowisku kierownika. Żeby przetrwać w środowisku pracowników fizycznych, do którego wyraźnie nie pasuje, zamierza trzymać dyscyplinę twardą ręką. Jednak nieoczekiwany wypadek, którego ofiarą staje się jeden z pracowników, wystawi zasady moralne Krzysztofa na ostateczną próbę. Bohater zrozumie, że łatwo być stanowczym w sprzyjających okolicznościach, jednak trudno przeciwstawić się złu, kiedy konsekwencje mogą być dla nas dramatyczne.

Kamień, reż. Bartosz Kozera
Kamień, reż. Bartosz Kozera

Poruszająca się na wózku zakonnica zostaje uzdrowiona po dotknięciu zwykłego kamienia w parku. Dla arcybiskupa kamień jest zbyt świeckim przedmiotem, by Watykan uznał cud. Sytuację ratuje przełożona klasztoru: blefując objawienie przekonuje arcybiskupa, by przekazał sprawę wyżej. Pech chce, że na tym samym kamieniu przysiada poruszający się o kulach naczelny rabin Polski. On również doznaje cudownego uzdrowienia. Kapłani nie mają wątpliwości: albo uda się wypracować cud wspólny, albo żaden.

17.09 – Victoria

Viktoria, reż. Karolina Porcari
Viktoria, reż. Karolina Porcari

Opowieść o Amelii (Katarzyna Figura) - atrakcyjnej kobiecie w średnim wieku, która od lat żyje w małżeństwie z rekonstruktorem średniowiecznych bitew (Piotr Cyrwus). Związek dawno już popadł w rutynę... Pięćdziesięciolatka nie jest świadoma własnych pragnień i potrzeb. To, co przez całe życie pozostawało uśpione, zacznie budzić się wraz ze znalezieniem tajemniczej przesyłki pod drzwiami mieszkania... Przesyłki, która trafić miała w ręce "wyzwolonej" sąsiadki Wioli (Małgorzata Bogdańska).

REGULAMIN

Źródło: tvnfabula.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości