Najciekawsze momenty programu Seriaale

Seriale stały się integralną częścią naszego życia. Oglądamy świetne produkcje zarówno w telewizji, jak i na platformach vod. Program Seriaale opowiada o ich fenomenie.

Ulubieni bohaterowie Marcina Perchucia
Kultowi bohaterowie filmów i seriali? Na tej liście często pojawiają się postaci takie jaj Luke Skywalker czy Sherlock Holmes. Marcin Perchuć ma swoich ulubionych bohaterów. Należy do nich MacGyver. Aktor jednak nie wraca do oglądanych seriali, przeżywa krótkie fascynacje i szuka dalej.
Seriaale: Kultowi bohaterowie Marcina Perchucia
Seriaale: Kultowi bohaterowie Marcina Perchucia
Kochani antybohaterowie
W serialach pojawiają się różni antybohaterowie. Niektórzy z nich są zbrodniarzami, szpiegami, terrorystami. A do tego mogą też być postaciami nie do końca czarno-białymi, przy których trudno jednoznacznie zdecydować o dobrze czy złu. Macie swoich ulubionych "negatywnych" bohaterów?
Seriaale: Anybohaterowie serialowi
Seriaale: Anybohaterowie serialowi
Kobiety w serialach
"Pod powierzchnią", "Nie rób scen", "Druga szansa" - to tylko kilka seriali, w których kobieta odgrywa ważną i główną rolę. Gościem Kai Klimek jest Dorota Pawelec, analityczka serialowa TVN Discovery, która wie prawie wszystko na temat seriali. A najwięcej o tych z kobietami w roli głównej.
Seriaale: Kobiety w roli głównej
Seriaale: Kobiety w roli głównej
Maja Bohosiewicz o przepisie na dobry serial
Od czego zależy sukces serialu? Maja Bohosiewicz myśli, że wszystko zależy od ekipy, która spotka się na planie. To ludzie tworzą historie, dobrą atmosferę i odpowiednie reakcje. Bez wzajemnego zaufania nie powstanie dobry projekt.
Seriaale: Przepis na idealny serial
Seriaale: Przepis na idealny serial
Boczarska, Warnke i Łabacz o silnych kobietach
W polskich serialach i filmach pojawia się coraz więcej ról kobiecych. "Kobiety są siłą" - mówi Michalina Łabacz, która gra w serialu "Pod powierzchnią". Towarzyszy jej Magdalena Boczarska wcielająca się w główną bohaterkę Martę Gajewską. To serial o skomplikowanych relacjach międzyludzkich, w którym to kobiety wiodą prym. Podobnie jest w "Chyłce", gdzie prym wiedzie Magdalena Cielecka. W pierwszym sezonie serialu zagrała Katarzyna Warnke. Aktorki dzielą się z Olgą Szmidt swoim doświadczeniem.
Seriaale: Kobiety są siłą
Seriaale: Kobiety są siłą
Adam Woronowicz i szybkie zwroty akcji
"Uświadomiłem sobie taką podstawową rzecz, że serial daje zupełnie inne możliwości niż fabuła. Na dobrą sprawę te seriale pokazały, że zwrot akcji (...) może nastąpić nawet nie w odcinku, ale w jednej scenie" - mówi Adam Woronowicz w programie "Seriaale".
Seriaale: Adam Woronowicz o serialach
Seriaale: Adam Woronowicz o serialach
Zmiany w świecie seriali
"Pierwsza zasada: nie robić rzeczy, w które się nie wierzy" - mówi Dorota Chamczyk, producentka m.in. serialu "Chyłka", która od wielu lat pracuje przy różnych serialach. Twórczyni podkreśla, że liczy się kredyt zaufania za strony widzów. Dodaje, że jak zaczynała się intensywna era seriali, to jeszcze nie wszyscy byli ich zwolennikami. Filmowcy i aktorzy podchodzili do produkcji telewizyjnych z dużym dystansem. Obecnie praca przy serialach jest równie ambitnym i wielkim wyzwaniem jak przy filmie.
Seriaale: Dorota Chamczyk o serialach
Seriaale: Dorota Chamczyk o serialach