Już jutro w TVN Fabuła transmisja z Gali rozdania Europejskich Nagród Filmowych!

Europejskie Nagrody Filmowe
Europejskie Nagrody Filmowe
W sobotę 10 grudnia, w Reykjaviku, odbędzie się Gala rozdania 35. Europejskich Nagród Filmowych. To jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w świecie kinematografii. W tym roku aż trzy polskie produkcje - "IO", "Film balkonowy" i "Inni ludzie" powalczą o statuetki! Transmisję z uroczystej ceremonii pokaże TVN Fabuła!

Transmisja Gali rozdania 35. Europejskich Nagród Filmowych rozpocznie się 10 grudnia o godzinie 20:15 w TVN Fabuła. Europejskie Nagrody Filmowe to najważniejsze wyróżnienia na Starym Kontynencie, odpowiednik amerykańskich Oscarów, przyznawane przez ponad trzy tysiące filmowców zrzeszonych w Europejskiej Akademii Filmowej.

W tym roku podczas uroczystej Gali nie zabraknie polskich akcentów. Jerzy Skolimowski ma szansę na statuetkę za "IO" w kategoriach najlepsza reżyseria i europejski film roku wg uniwersytetów. "Film balkonowy" Pawła Łozińskiego zawalczy o tytuł najlepszego dokumentu, a reżyserka Aleksandra Terpińska może zostać wyróżniona w kategorii odkrycie roku - Prix FIPRESCI za obraz "Inni ludzie". Warner Bros. wsparł film produkcyjnie oraz jest jego dystrybutorem. W tej samej kategorii znalazł się też ukraiński "Pamfir", zrealizowany m.in. w koprodukcji z Polską. Natomiast wśród już nagrodzonych twórców jest Paweł Mykietyn, wyróżniony za muzykę do filmu "IO" Jerzego Skolimowskiego.

Dodatkowo, przed transmisją gali, o godz. 20:00, TVN Fabuła pokaże specjalny odcinek programu „Fabuła News”, poświęcony w całości tegorocznym Nagrodom, a w nim widzowie obejrzą m.in. rozmowę z przewodniczącą Akademii - Agnieszką Holland.

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?