Infiltracja

Akcja filmu rozgrywa się w południowym Bostonie, gdzie policja stanowa toczy walkę z przestępczością zorganizowaną. Głównym celem jest zakończenie rządów potężnego szefa mafii Franka Costello (Jack Nicholson) przez przeniknięcie do środka jego organizacji. Młody, początkujący tajny agent policji, Billy Costigan (Leonardo DiCaprio), który wychował się w południowym Bostonie, otrzymuje zadanie przedostania się do szeregów mafii kierowanej przez Costello.
Podczas gdy Billy stara się zdobyć zaufanie Costello, inny młody policjant, również wychowanek południowego Bostonu, Colin Sullivan (Matt Damon), szybko wspina się po stopniach kariery w policji stanowej. Jako nowy członek specjalnej jednostki dochodzeniowej Colin dostaje się do doborowego grona kilku inspektorów, których zadaniem jest dobranie się Costello do skóry. Ale przełożeni Colina nie zdają sobie sprawy z tego, że Colin pracuje też dla Costello i dzięki niemu szef mafii zawsze zna z wyprzedzeniem wszystkie plany policji. Billy'ego oraz Colina pochłania podwójne życie, spędzane na zbieraniu informacji o planach i przeciwdziałaniach podejmowanych przez organizacje, do których przeniknęli. Kiedy jednak mafia z policją wpadają na trop wrogiej wtyczki we własnych szeregach, Billy'emu i Colinowi nagle grozi zdemaskowanie przed wrogiem. Obaj podejmują wyścig o to, kto pierwszy odkryje tożsamość drugiego, by zdążyć uratować własną skórę.
film sensacyjny USA/Hong Kong, rok produkcji: 2006 Reżyseria: Martin Scorsese Scenariusz: Felix Chong, Alan Mak, William Monahan Muzyka: Howard Shore Obsada: Leonardo DiCaprio, Matt Damon, Jack Nicholson, Martin Sheen, Vera Farmiga, Anthony Anderson, Alec Baldwin