Indiana Jones przejmuje antenę TVN Fabuła. Zobacz daty emisji

Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki
Indiana Jones przejmuje antenę TVN Fabuła
Indiana Jones to postać fikcyjna, główny bohater serii filmów fabularnych, wykreowany przez scenarzystę George’a Lucasa, który wyruszał na poszukiwania antycznych artefaktów.

Indiana Jones - kim jest ten bohater?

Indiana Jones jest archeologiem i poszukiwaczem przygód, a jego atrybutami są: fedora, bicz, skórzana kurtka i rewolwer. W kinie po raz pierwszy został przedstawiony w 1981 roku w Poszukiwaczach Zaginionej Arki, którego akcja toczyła się w roku 1936. Fabuła filmu dotyczyła poszukiwań Arki Przymierza, która wedle legendy zawierać miała w sobie mistyczną moc. Archeolog musiał przeszkodzić nazistom, którzy chcieli tę moc wykorzystać. Od pierwszego filmu Harrison Ford wciela się w Indiana Jonesa.

Poszukiwacze zaginionej arki, 16 maja 20:00

Poszukiwacze zaginionej arki4
Poszukiwacze zaginionej arki4

Indiana Jones (Harrison Ford) nie jest zwyczajnym archeologiem. Spotykamy go po raz pierwszy w peruwiańskiej dżungli w 1936 roku, stawiającego czoła serii niebezpiecznych zasadzek, gdy stara się wydostać szczerozłotego bożka. Artefakt zostaje mu odebrany przez rywala, francuskiego archeologa Belloqa (Paul Freeman), który później zamierza zgładzić naszego bohatera. W trakcie pierwszej ze swych wielu ucieczek Indy wymyka się Belloqowi, skacząc na samolot. Czy zatem Indiana Jones nie boi się niczego? Niezupełnie boi się węży. Gdy widzimy go ponownie jest profesorem o łagodnym głosie, nosi okulary. Jednak na wezwanie Marcusa Brody'ego (Denholm Elliott) opuszcza porośnięte bluszczem otoczenie.

Indiana Jones i świątynia zagłady, 17 maja 20:00

Indiana Jones i świątynia zagłady
Indiana Jones i świątynia zagłady

Akcja drugiego klasyka duetu George Lucas / Steven Spielberg o przygodach Indiany Jonesa dzieje się około rok przed wydarzeniami z filmu "Poszukiwacze Zaginionej Arki" (1984). Po krótkiej bijatyce o cenną fiolkę i szalonym spływie w dół wzburzonej rzeki w Himalajach, dowiadujemy się, z czym będzie mierzył się Indy: w imieniu wschodnio-indyjskiej wioski ma odzyskać drogocenny klejnot i odbić kilku porwanych chłopców. Towarzyszyć mu będą nierozgarniętą, lękliwa szansonistka z nocnego klubu i narwany 12-latek zwany Short Round.

 Indiana Jones i królestwo kryształowej czaszki, 19 maja 20:00

Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki
Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki

Najnowsza seria przygód z jego udziałem rozpoczyna się na pustynnym południowym-wschodzie w 1957 roku – w samym apogeum Zimnej Wojny. Indiana i jego towarzysz Mac (Ray Winstone) właśnie wymknęli się z rąk sowieckich agentów i wracają do domu. Wkrótce potem Indiana Jones dowiaduje się od dziekana swojej macierzystej uczelni – Marshall College – i bliskiego przyjaciela (Jim Broadbent), że jego ostatnie wyczyny nie spodobały się przedstawicielom rządu, którzy naciskają na władze uniwersytetu, aby te usunęły profesora Jonesa z uczelni. Wyjeżdżając z miasta, Indiana spotyka zbuntowanego młodego człowieka Mutta (Shia LaBeouf), który mimo tego, że żywi do profesora sporą urazę, ma też propozycję, która może spodobać się żądnemu przygód archeologowi: jeśli pomoże on Muttowi w pewnej osobistej sprawie, chłopak naprowadzi go na ślad Kryształowej Czaszki z Aktor, legendarnego przedmiotu fascynacji, przesądów i lęków.

Indiana i Mutt wyruszają do najbardziej odległych zakątków Peru – krainy starożytnych grobowców, zapomnianych odkrywców i złotego miasta – szybko jednak zdają sobie sprawę z tego, że nie są sami. Na trop Kryształowej Czaszki wpadli także sowieccy agenci pod wodzą zimnej jak lód i porażająco pięknej Iriny Spalko (Cate Blanchett). Sowieci wierzą, że odkrywając tajemnice czaszki będą mogli zapanować nad światem. Profesor Jones i jego młody towarzysz muszą szybko znaleźć sposób na pokrzyżowanie szyków bezlitosnym Sowietom i powstrzymanie ich przed zagarnięciem obdarzonej nadprzyrodzoną mocą Kryształowej Czaszki.

Przeczytaj także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości