Filmowy maj w TVN Fabuła. Sprawdźcie nasze propozycje!

maj
maj
Zapraszamy do spędzenia filmowych wieczorów z TVN Fabuła. Łapcie nasze propozycje na maj!
Miss agent
Miss agent

Jeden z najgroźniejszych amerykańskich terrorystów o pseudonimie "Obywatel", od lat ścigany przez służby federalne, zapowiada swoje kolejne uderzenie, podczaswyborów Miss Ameryki. FBI zdaje sobie sprawę, że konkurs, który od ponad 50 lat dla wielu amerykańskich piękności był świętem, może przerodzić się w tragedię. Aby ująć zamachowca i chronić dziewczęta, FBI decyduje się podstawić jako jedną z uczestniczek konkursu swoją agentkę (Sandra). Ten z pozoru prosty plan nieoczekiwanie przysparza funkcjonariuszom wielu problemów. Okazuje się, że wcale nie jest łatwo znaleźć w ich szeregach kobietę, która mogłaby ubiegać się o tytuł najpiękniejszej dziewczyny USA.

1 maja, 20:00

Zatłoczonym tunelem pod rzeką Hudson w Nowym Jorku, przez który prowadzi ruchliwa arteria komunikacyjna, wstrząsa gigantyczny wybuch, odcinający obie drogi do wyjścia. Wewnątrz uwięziona zostaje grupa przypadkowych ludzi bez nadziei na ratunek. Do akcji wkracza były szef pogotowia ratunkowego (Stallone), któremu udaje się dotrzeć do ocalonych. Jeśli chce, by ujrzeli światło dzienne, musi przeprowadzić ich przez ogień i chmury trujących gazów, unikając przy tym kolejnych eksplozji, osuwających się ścian, powodzi i stad wygłodzonych szczurów.

Tunel
Tunel

4 maja, 20:00

Wspaniała adaptacja bestsellera J.K.Rowling. Opowieść o magii, przyjaźni i przygodzie. Harry Potter dowiaduje się, w dniu swoich 11-tych urodzin, że jest osieroconym dzieckiem dwojga potężnych czarodziejów i sam posiada magiczne zdolności. W Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie przeżywa największą przygodę swojego życia. Uczy się latania na miotle i różnych pożytecznych zaklęć. Przeżywa także chwile grozy rozwiązując zagadkę tajemniczego kamienia filozoficznego i tocząc walkę z potężnym i złym czarodziejem-Lordem Voldermort.

Harry Potter i kamień filozoficzny
Harry Potter i kamień filozoficzny

6 maja, 20:00

 • Harry Potter i komnata tajemnic, 7 maja 20:00
  • Harry Potter i więzień Azkabanu, 13 maja 20:00
   • Harry Potter i czara ognia, 14 maja 20:00
    • Harry Potter i zakon Feniksa, 20 maja 20:00
     • Harry Potter i Książę Półkrwi, 21 maja 20:00
      • Harry Potter i Insygnia Śmierci, cz. I, 27 maja, 20:00
       • Harry Potter i Insygnia Śmierci, cz. II, 28 maja, 20:00

        Kto z nas nie próbował walczyć z nadwagą - zmorą naszych czasów? Specjalne diety, gimnastyka, cudowne wypełniacze i inne wspaniałe specyfiki. Efekt murowany - wyłącznie w reklamach. Tymczasem Eddie Murphy proponuje wam jedyną skuteczną metodę: stracić wagę ze śmiechu! To dla was Eddie wciela się w siedem postaci, by przedstawić losy Shermana Klumpa - uniwersyteckiego badacza, marzącego o wynalezieniu eliksiru szczupłości. Od sukcesu dzieli go zaledwie włos, ale czy warto aż tak się poświęcać? Może problem - zarówno Shermana Klumpa, jak i innych odchudzających się polega na czymś innym?

        Gruby i chudszy
        Gruby i chudszy

        8 maja, 20:00

        To jedna z takich historii, o które kino musiało się upomnieć. Poruszająca filmowa opowieść, która wydarzyła się naprawdę. Antonina Żabińska, żona dyrektora warszawskiego zoo, wspólnie z mężem, Janem, ukrywali podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów. Osobiście wydostawali ich z getta i pomagali przetrwać w opustoszałych murach ogrodu zoologicznego. Niektórzy ukrywani byli w miejscach przeznaczonych dla zwierząt, inni w willi Żabińskich. W 1965 roku Jan i Antonina Żabińscy zostali odznaczeni przez instytut Jad Waszem tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

        Azyl
        Azyl

        11 maja, 20:00

        Nieśmiały Albert (Bartek Kasprzykowski) szuka miłości w internecie. Surfując w sieci, natrafia na równie spragnioną bliskości Barbarę (Sonia Bohosiewicz). Oboje przyjmują podobną strategię – ona podaje się za tajemniczą Simonę, on za przystojnego francuskiego amanta. Gdy wreszcie umawiają się na spotkanie w realu, kontynuują maskaradę, wysyłając na randkę atrakcyjnych zastępców (Weronika Książkiewicz, Rafał Królikowski). W efekcie wszyscy trafiają do hotelu, gdzie grasuje groteskowa szajka przestępców, polująca na bezcenną kolekcję diamentów. W intrydze pełnej omyłek nikt nie wie, kto jest podejrzany, a kto zakochany. Tu nawet zakochanymi zostaje się z przypadku! Wraz z inteligentem i romantyczką w ciąg nieprawdopodobnych zdarzeń miłosno-kryminalnych zostaną wplątani femme fatale, rabuś, oszust i kierownik-służbista.

        Podejrzani zakochani
        Podejrzani zakochani

        12 maja, 20:00

        Sherlock Holmes i jego wierny przyjaciel dr Watson zostają poddani kolejnej próbie. Tym razem sławny detektyw, wykorzystując swoje nieprzeciętne umiejętności oraz legendarny intelekt, stanie do walki, podczas której zdemaskuje śmiertelny spisek mogący zniszczyć kraj. Jak ukarze jego twórców? Robert Downey Jr. odtwarza w filmie postać legendarnego detektywa w niespotykany dotąd sposób. Jude Law wciela się w zaufanego przyjaciela Holmesa, Watsona, lekarza i weterana wojennego, bardzo oddanego detektywowi. Rachel McAdams gra Irene Adler, jedyną kobietę w życiu Holmesa, którą łączy z nim burzliwy związek.

        Sherlock Holmes
        Sherlock Holmes

        15 maja, 20:00

        Gail (Meryl Streep) była niegdyś przewodnikiem po rzece Kolorado. Przed laty często przemierzała jej wody, biorąc udział w wielu spływach. Teraz jej małżeństwo z Tomem (David Strathairn) przeżywa kryzys. Ostatnią szansą dla ich związku jest spędzenie urlopu wraz z dziesięcioletnim synem. Spływ kajakowy pełną niebezpieczeństw i zasadzek górską rzeką wydaje się idealnym lekarstwem dla skłóconych małżonków. Wkrótce spokojnie zapowiadający się wypoczynek zamienia się w koszmar, gdyż do łodzi Gail i Toma wdzierają się trzej, przypadkowo poznani nad brzegiem rzeki, mężczyźni. Z pozoru sympatyczni nieznajomi okazują się niebezpiecznymi przestępcami, ściganymi przez policję. Ich przywódca, Wade (Kevin Bacon), bierze synka Gail jako zakładnika, zmuszając kobietę, by popłynęła razem z nimi w dół rzeki i pomogła im pokonać najniebezpieczniejszy odcinek trasy.

        Dzika rzeka
        Dzika rzeka

        18 maja, 20:00

        Wilcze echa
        Wilcze echa

        Załoga Titane – supernowoczesnej łodzi podwodnej z napędem atomowym, wykonuje misję wojskową u wybrzeży Syrii. W pewnym momencie doskonale wyszkolony specjalista obsługi sonaru melduje niezidentyfikowany dźwięk dobiegający z morskich głębin. Chwilę później ich okręt podwodny zostaje zaatakowany, a dowódcom z trudem udaje się uratować załogę od pewnej śmierci. Gdy wszyscy bezpiecznie docierają do portu, okazuje się, że świat znajduje się na krawędzi wojny nuklearnej. Dowództwo otrzymuje wiadomość, że w stronę Francji zmierza pocisk z głowicą atomową. Załoga okrętu Titane otrzymuje rozkaz kontrataku, po czym niezwłocznie wyrusza na misję, która może doprowadzić do międzynarodowego konfliktu na niespotykaną dotąd skalę. Coś jednak nie daje spokoju specjaliście od analizy podwodnych dźwięków. Jeżeli jego podejrzenia są słuszne, to może się okazać, że najnowocześniejsza technologia przegra walkę z genialnie zaplanowanym podstępem.

        22 maja, 20:00

        Peter Highman (Robert Downey Jr.) po raz pierwszy ma zostać ojcem - jego żona ma urodzić dziecko już za pięć dni. Peter pragnie towarzyszyć jej podczas porodu. Jego plany legną w gruzach, kiedy przypadkiem spotka początkującego aktora - Ethana Tremblayego (Zach Galifianakis), który nakłania go do towarzyszenia w podróży samochodem. Podróż okazuje się wyprawą w odległe rejony kraju, podczas której zniszczonych zostanie wiele samochodów i… przyjaźni.

        Zanim odejdą wody
        Zanim odejdą wody

        25 maja, 20:00

        Siedmiu wspaniałych polskich aktorów w jednym filmie! Adamczyk, Szyc, Stuhr, Stelmaszyk, Kosiński, Karolak, Kot w porażająco śmiesznej komedii. „Testosteron” - najnowszy film Andrzeja Saramonowicza i Tomasza Koneckiego („Ciało”, „Pół serio”) – to błyskotliwa wędrówka po najgłębszych zakamarkach męskiej duszy. Miłość czy seks? Z Marsa czy z Wenus? Walka płci czy tęsknota za harmonią? „Testosteron" to 120 minut nie oglądającej się na żadne tabu, nieskrępowanej zabawy, ale także chwile refleksji, których darmo szukać w innych komediach! „Testosteron" to możliwość przeniknięcia do męskiej duszy i najgłębiej skrywanych tam tajemnic! „Testosteron” to naga prawda o mężczyznach! Czy wesele bez panny młodej może być udane? Jasne. Wystarczy siedmiu facetów, granych przez najlepszych polskich aktorów. Tytus (Szyc), kelner, kończy nakrywać stoły do weselnego przyjęcia. Zaraz powinni zjawić się nowożeńcy. Jednak z weselnej limuzyny zamiast pary młodej wyskakuje trójka wściekłych mężczyzn w garniturach – Stavros (Stelmaszyk), Fistach (Karolak) i Robal (Kot), którzy rzucają na ziemię sponiewieranego Tretyna (Stuhr). Wkrótce dołączą do nich pan młody Kornel (Adamczyk) oraz Janis (Kosiński). Wesele po ślubie - który się nie odbył, bo panna młoda uciekła sprzed ołtarza - zamieni się w zwariowany ciąg bójek, dyskusji, toastów, zaskakujących zwrotów akcji i szokujących odkryć na temat związków damsko-męskich. Czego naprawdę pragną kobiety? Czego pragną mężczyźni? I co steruje miłością: rozum, uczucia, a może… biologia?

        Testosteron
        Testosteron

        29 maja, 20:00

        Lubisz mocne wrażenia? Oto Twój bilet na lot 343. Kurt Russell i Steven Seagal zapraszają. Zapnij pasy!! Startujemy! Czy jesteś gotów? Twoja misja to wejść na pokład porwanego Boeinga 747 znajdującego się 8 kilometrów nad ziemią. Na pokładzie jest 400 pasażerów i .... gaz toksyczny DZ-5. Musisz zlokalizować i unieszkodliwić bombę chemiczną, wiedząc, że jej eksplozja zabije 400 zakładników, a gaz porazi 40 milionów ludzi żyjących na wschodnim wybrzeżu USA. Musisz zaatakować i obezwładnić grupę terrorystów, bez narażania życia pasażerów. Całą misję wykonujesz bez kontaktu ze światem zewnętrznym, wiedząc, że ścigasz się z czasem i myśliwcami wojsk lotniczych USA, które zestrzelą Boeinga 747, jak tylko wejdzie on w amerykańską przestrzeń powietrzną. Musisz wybrać między niewyobrażalnym a niemożliwym. Decyzja: życie albo śmierć, należy do Ciebie.

        Krytyczna decyzja
        Krytyczna decyzja

        31 maja, 20:00

        podziel się:

        Pozostałe wiadomości