Kim są Strażnicy Galaktyki?

Strażnicy Galaktyki
Strażnicy Galaktyki

„Strażnicy Galaktyki” z powodzeniem podbili serca kinowej publiczności. Banda szalonych wyrzutków przemierzała kosmos na czele z Chrisem Prattem jako Star-Lordem. Marvel Studios ponownie wykorzystało nieskończony potencjał superbohaterów, dodało poczucie humoru i wpadającą w ucho ścieżkę dźwiękową pełną hitów z lat 80. A kim są tytułowi Strażnicy Galaktyki i jakie posiadają moce?

Strażnicy Galaktyki - Star-Lord
Strażnicy Galaktyki - Star-Lord

Star-Lord, czyli Peter Jason Quill grany przez Chrisa Pratta jest żądnym przygód chłopcem w ciele mężczyzny. Jego kosmiczna wędrówka to przede wszystkim poszukiwanie własnej tożsamości i mierzenie się z tęsknotą za nieobecnym ojcem. Nie posiada supermocy, a siłę daje mu dostęp do magicznego stroju. Świetnie włada białą bronią, bardzo dobrze strzela i doskonale potrafi budować taktykę. Posiada niesamowite poczucie humoru i wyczucie rytmu.

Strażnicy Galaktyki - Gamora
Strażnicy Galaktyki - Gamora

Gomora, w tej roli Zoe Saldana, nosi przydomek „The Most Dangerous Woman In The Universe” i słusznie wszyscy powinni się jej obawiać. Jest ostatnią przedstawicielką rasy Zen Whoberi. Potrafi walczyć o swoje. Posiada potężną siłę, dlatego że została wychowana jako prywatna broń samego Thanosa – potężnego czarnego bohatera, który pragnie destrukcji całego wszechświata. Dysponuje nadludzką siłą i wytrzymałością, a do tego jest niebywale szybka i zręczna. To sprawny zabójca.

Strażnicy Galaktyki - Drax
Strażnicy Galaktyki - Drax

Drax the Destroyer grany przez Dave’a Bautistę. Potężny osiłek wyglądem przypomina Kratosa. W życiu kieruje się chęcią zemsty na Thanosie za stratę swojej rodziny. Drax jest nieustannie zdenerwowany, a wściekłość to jego drugie imię. Ciągle gotowy do ataku, ciągle na granicy wybuchu, choć pod tą szorstką powłoką skrywa się niezwykła wrażliwość i smutek. Posiada nadludzką siłę, szybkość i wytrzymałość.

Strażnicy Galaktyki - Groot
Strażnicy Galaktyki - Groot

Groot to tak zwany Floral Giant. Najsłodsza z postaci ze “Strażników Galaktyki”, choć jest wielkim chodzącym drzewem. Groot Groot regeneruje się za sprawą jedzenia drewna, potrafi kontrolować inne drzewa i jest odporny na ogień. Do tego jest inteligentny i bystry. W filmowej wersji głosu użyczył mu Vin Diesel.

Strażnicy Galaktyki - Rocket
Strażnicy Galaktyki - Rocket

Najbardziej wyrazistą postacią ze „Strażników Galaktyki” jest Rocket Raccoon. Bystry i sarkastyczny szop, którego zdolności komunikacji są wynikiem mutacji genetycznych. Jak zwykły szop ma dobry węch, słuch i wzrok, a oprócz tego posiada cechy ziemskiego żołnierza. Ma obsesję na punkcie broni i ładunków wybuchowych. Potrafi doskonale planować działania. Jest kapitanem statku kosmicznego. W filmie głosu użyczył mu Bradley Cooper.

„Strażnicy Galaktyki” to mieszanka prawdziwych osobowości, które nie cofnąć się przed niczym, by uchronić galaktykę przed działaniami Ronana. Macie swojego ulubionego strażnika?

Obejrzyj w TVN Fabuła:

17.03 (niedziela), godz. 20:00

21.03 (czwartek), godz. 17:30

24.03 (niedziela), godz. 15:40

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?