Filmy krótkometrażowe na festiwalu Dwa Brzegi

Grażyna Torbicka opowiada, dlaczego warto oglądać filmy krótkometrażowe, które pojawią się na Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Czym wyróżniają się spośród wśród pełnych metraży?

W tym roku do Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych zgłoszono 323 filmy z całego świata. To produkcje młodych twórców, którzy dopiero wkraczają do filmowego świata. Na festiwalu pojawiają się filmy studentów, które są zgłaszane przez szkoły filmowe. W tym roku w programie pojawiły się obrazy z całego świata, m.in. z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Holandii, Grecji, Izraela czy USA. Po każdej projekcji odbędą się spotkania z reżyserami.

Filmy oceniać będzie jury złożone z profesjonalistów: reżyser i scenarzysta Kuba Czekaj, montażysta Przemysław Chruścielewski oraz aktorka Martina Apostolova.

Filmy krótkometrażowe w TVN Fabuła

Grażyna Torbicka w swoim programie "Grażyna Torbicka zaprasza" rozmawia z niepokornymi twórcami. Gośćmi dziennikarki były postacie, które z impetem weszły do świata polskiego i europejskiego kina, ale wciąż reprezentują̨ nowe pokolenie artystów. Są bezkompromisowi, odważni, tolerancyjni, stawiają niewygodne pytania, zmieniają spojrzenie na polskie kino. W programie odpowiemy na pytania: Przeciwko czemu się buntują? Jakie schematy łamią? O czym będzie opowiadać nowe polskie kino?

Powtórki programu "Grażyna Torbicka zaprasza" od 2 sierpnia po 22:00 w TVN Fabuła.

Zobaczcie także:

Jakie filmy na Dwóch Brzegach poleca Grażyna Torbicka?

Grażyna Torbicka zaprasza: Rozliczenie relacji z ojcem

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Zobacz pierwszy fragment The Traitors. Zdrajcy przed premierą! Malwina powitała uczestników w zamku

Zobacz pierwszy fragment The Traitors. Zdrajcy przed premierą! Malwina powitała uczestników w zamku

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie