Daniel Olbrychski na Dwóch Brzegach

Daniel Olbrychski był gościem na 13. Festiwalu Sztuki i Filmu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Aktor opowiedział publiczności o swoim filmowym i teatralnym doświadczeniu.

Na Festiwalu Dwa Brzegi miała miejsce premiera filmu "Van Gogi" w reżyserii Sergey Livnev, w którym Daniel Olbrychski zagrał główną rolę. To opowieść o relacji między ojcem i synem - toksycznej relacji pełnej wzajemnych pretensji, ale również nieskończonej miłości.

Po projekcji odbyło się spotkanie z aktorem, na którym licznie pojawili się uczestnicy festiwalu. Daniel Olbrychski opowiadał anegdotki ze swojego życia, wspominał współpracę z Andrzejem Wajdą, a także z Sergeyem Livnenem - rosyjskim reżyserem, który dla Olbrychskiego zmienił miejsce nagrywania filmu z Rosji na Łotwę.

W tym roku Daniel Olbrychski skończy 75 lat, ale nie zwalnia tempa. Na premierę czekają kolejne filmy z jego udziałem, m.in. "Polityka" Patryka Vegi. Sam aktor nie narzeka na brak propozycji. Zobczcie relację ze spotkania z ikoną polskiego kina.

Zobacz także:

Relacja z otwarcia Festiwalu Dwa Brzegi

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Zobacz pierwszy fragment The Traitors. Zdrajcy przed premierą! Malwina powitała uczestników w zamku

Zobacz pierwszy fragment The Traitors. Zdrajcy przed premierą! Malwina powitała uczestników w zamku

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie