Serial "Deadwood" pokazuje, jak naprawdę wyglądał Dziki Zachód. Czego można było oczekiwać po mężczyznach i jak wyglądały kobiety? Z pewnością byli dalecy od ideału.
Artur Żmijewski po latach powrócił do roli Sikora w serialu "Odwróceni - Ojcowie i córki". Czy tęsknił za tą postacią?
4. odcinek "Szkoły Filmowej" z Arturem Żmijewskim
Ilona Łepkowska oraz Bartosz Węglarczyk w programie "Andrzej Sołtysik" zwrócili uwagę na to, że teatr jest bardziej różnorodny niż film. Ciekawiej wypada tu Wielka Brytania.
4. odcinek "Szkoły Filmowej" z Arturem Żmijewskim
Jakich zadań aktorskich nie lubi Artur Żmijewski? Kinga Burzyńska w "Szkole Filmowej" zastanawiała się, które sceny są dla aktora najtrudniejsze.
Jego nazwisko zaczyna się na literę "ż", dlatego zawsze musiał długo czekać na swoją kolej. Podczas egzaminów do szkoły teatralnej postanowił przyjść kilka godzin później, by zaoszczędzić czas. Jaki był efekt tego spóźnienia?
Czy współczesnym aktorkom nie zależy na sławie? Grażyna Torbicka zastanawia się, dlaczego dialog jest o wiele bardziej potrzebny niż popularność.
3. odcinek programu "Grażyna Torbicka zaprasza"
3. odcinek programu "Grażyna Torbicka zaprasza"
Jaka była najważniejsza rola Agnieszki Żulewskiej? Co stanowiło dla niej największe wyzwanie? Aktorka odpowiada Grażynie Torbickiej.
Czy Agnieszka Żulewska potrafi być widzem własnych ról? Grażyna Torbicka rozmawia z aktorką o krytyce i umiejętności odcięcia się od postaci.
3. odcinek programu "Grażyna Torbicka zaprasza"
Zajrzyjcie za kulisy produkcji science fiction? Efekty specjalne to już standard tego gatunku. Trudno wyobrazić sobie blockbuster bez udziału komputera.
Carrie, Miranda, Samantha i Charlotte nie ustają w poszukiwaniu miłości i radosnych uniesień. Zobaczcie, jak losy serialowych przyjaciółek zostały opowiedziane w kinie.
3. odcinek programy Anny Wendzikowskiej "Przystanek Hollywood"
3. odcinek programy Anny Wendzikowskiej "Przystanek Hollywood"
Disney wykupił Marvela za ogromną kwotę. Jak to połączenie wpłynie na przyszłe filmy? Czy fani superbohaterów mogą się obawiać ugrzecznionych opowieści dla całej rodziny?
Nagradzany film krótkometrażowy w reżyserii Aleksandra Pietrzaka, twórcy znanej komedii "Juliusz", to opowieść o trudnych relacjach ojca i syna. Czy uda im się znaleźć nić porozumienia po latach rozłąki?
Debiutancki film krótkometrażowy w reżyserii Aleksandra Pietrzaka, twórcy komedii "Juliusz".
Film krótkometrażowy "Baraż", reż. Tomasz Gąssowski
Kobiety w filmach o Jamesie Bondzie są piękne i często stanowiły dopełnienie męskiego bohatera. Od kilku lat zmienia się sposób ich przedstawiania. Nie są już tylko pięknym dodatkiem.
Ilona Łepkowska jest autorką scenariuszy do polskich filmów i seriali. Czy Och Karol, który wyszedł spod jej pióra, można uznać za seksistowski?
Jakie są kobiety w Jamesie Bondzie? Czy ich zachowanie uległo zmianie?
Bartosz Węglarczyk i Ilona Łepkowska opowiadają o wymowie komedii "Och Karol" w programie "Andrzeja Sołtysika"
Andrzej Sołtysik zastanawia się, czy każda komedia romantyczna jest seksistowska.
Czy kobiety rozmawiają o karierze? O czym są filmowe dialogi kobiece? Zobaczcie odcinek programu "Andrzej Sołtysik" o seksizmie.
W Szwecji został stworzony test Bechdel, który jest używany jako wskaźnik aktywnej obecności kobiet w treściach kultury. Kiedy możemy mówić o dobrym wizerunku kobiety w filmach?