Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

Co oglądać w TVN Fabuła?
Filmowy maj 
Kolejny tydzień to kolejna filmowa przygoda. Zobaczcie, jakie filmy pojawią się na antenie TVN Fabuła 18 - 24 maja.

Zawód: szpiegZawód: szpieg
Rok 1991, Langley w stanie Virginia. Do znajdującej się tu siedziby sztabu CIA dociera wiadomość o tym, że jeden z agentów, Tom Bishop (Brad Pitt) został aresztowany w Chinach i jako szpieg zostanie stracony w ciągu 24 godzin. Ze względu na napięte stosunki dyplomatyczne z Chinami, agencja postanawia nie ingerować i poświęcić życie pechowego agenta. Mentor i przyjaciel Bishopa, Nathan Muir (Robert Redford), postanawia ratować go na własną rękę. Film zrealizowano z ogromnym rozmachem, zawrotne tempo akcji, doskonały montaż i fenomenalny duet aktorski dwóch gwiazd reprezentujących zupełnie różne szkoły. Zdjęcia realizowano w Maroku (udającym Wietnam i Bejrut), w Budapeszcie (udającym Berlin) i w Londynie.

PONIEDZIAŁEK (18 maja) 20:00

Siódmy synSiódmy syn
Kiedy zabijesz wiedźmę, ale zapomnisz ją spalić, ona wróci… silniejsza, straszniejsza, pałająca pragnieniem zemsty… Dawno, dawno temu Stracharz, Mistrz Gregory (laureat Oscara Jeff Bridges), siódmy syn siódmego syna, w nierównej walce z siłami zła pokonał przerażającą wiedźmę, Mateczkę Malkin (Julianne Moore). Na wiele lat w okolicy zapanował spokój. Ale dni Mistrza są policzone i wie, że wiedźma powróci, dlatego od dawna szuka swego następcy. Wielu kandydatów nie sprostało zadaniu, byli zbyt słabi, nie potrafili wykorzystać danych im mocy. Został tylko on - Thomas Ward (Ben Barnes). To właśnie Ward musi stawić czoła Mateczce Malkin, która pragnie, by zło wróciło na ziemię. Mistrz Gregory ma niewiele czasu, by przygotować Thomasa do walki z siłami zła… to, co zajmuje kilka lat, musi zrobić do najbliższej pełni księżyca. Przyszłość ludzkości jest w rękach siódmego syna siódmego syna.

WTOREK (19 maja) 17:55

Plan doskonałyPlan doskonały
Piekielnie inteligentny kryminalista (Owen) szykuje błyskotliwy napad na bank. Próbuje mu w nim przeszkodzić świetny gliniarz oskarżony o korupcję (Washington). Jakby tego było mało, do gry włącza się piękna kobieta (Foster), która jest w stanie zrobić wszystko dla swoich bardzo bogatych zleceniodawców. W sumie powstaje niesamowita mieszanka...

WTOREK (19 maja) 20:00

Krytyczna decyzjaKrytyczna decyzja
Trzymająca w napięciu historia porwania Boeinga 747 lecącego osiem tysięcy metrów nad Atlantykiem, z czterystoma pasażerami na pokładzie. Szef sztabu antykryzysowego decyduje się wysłać na pokład samolotu grupę ekspertów, którzy mają odbić Boeinga z rąk terrorystów i uratować Waszyngton przed skażeniem DZ-5, najbardziej śmiercionośną substancją jaka kiedykolwiek istniała na Ziemi.

ŚRODA (20 maja) 20:00

FirewallFirewall

Specjalista ds. ochrony informatycznej Jack Stanfield (Harrison Ford) pracuje w banku Landrock Pacific Bank w Seattle. Cieszący się zaufaniem przełożonych dyrektor swoją karierę i reputację zawdzięcza umiejętności projektowania najskuteczniejszych systemów ochrony informatycznej, zabezpieczających - dzięki zastosowaniu wyrafinowanych kombinacji tracerów, kodów dostępu i zapór firewall - finansowe zasoby banku przed stałym zagrożeniem ze strony hakerów.

CZWARTEK (21 maja) 17:50

WalkaWalka
Sean jest drobnym złodziejaszkiem i oszustem handlującym na ulicach Nowego Jorku podróbkami markowych towarów. Kiedy pewnego dnia spotka weterana walk ulicznych, nie podejrzewa, że od tej chwili jego życie całkowicie się zmieni

CZWARTEK (21 maja) 20:00

Martwa ciszaMartwa cisza
Małżeństwo, które wybrało się w rejs, by zapomnieć o tragicznej śmierci dziecka, natrafia na tonący statek z żywym rozbitkiem. Terapeutyczny z założenia rejs przekształca się w koszmar, kiedy okazuje się, że rzekomy rozbitek jest w rzeczywistości psychopatycznym seryjnym mordercą. John Ingram (Sam Neil), oficer australijskiej marynarki wojennej, powraca z rejsu do domu, by dowiedzieć się, że jego kilkuletni syn zginął w wypadku samochodowym, zaś jego żona Rae (Nicole Kidman) nie odzyskała po wypadku przytomności. Kiedy Rae budzi się wreszcie ze śpiączki, ma ogromne wyrzuty sumienia, czuje się odpowiedzialna za śmierć własnego dziecka. Małżonkowie, aby zapomnieć o tragedii, która ich dotknęła, postanawiają wyruszyć w rejs swoim jachtem. Pewnego dnia dostrzegają na horyzoncie opuszczoną, tonącą łódź o nazwie "Orfeusz". John próbuje nawiązać z nią kontakt radiowy, lecz bez powodzenia. Tymczasem na szalupie ratunkowej podpływa do jachtu Ingramów Amerykanin, Hughie Warriner, który opowiada nieprawdopodobną historię o katastrofie, która wydarzyła się na "Orfeuszu" podczas próby przepłynięcia Pacyfiku. John i Rae zabierają rzekomego rozbitka na pokład. John, dręczony złymi przeczuciami, nie może w nocy spać. Nie ufa nowemu pasażerowi. Postanawia w końcu na własne oczy przekonać się, co naprawdę stało się na "Orfeuszu". Pewny, że jego żona i Hughie spokojnie śpią, podpływa do łodzi i ukradkiem wymyka się z jachtu. Na pokładzie tonącego "Orfeusza" John odkrywa ciała brutalnie zamordowanych kobiet oraz taśmę wideo z nagraniem, z którego wynika, że nowy pasażer Ingramów jest psychopatycznym mordercą. Kiedy John postanawia wrócić na swój jacht i podzielić się wiadomością z żoną okazuje się, że Hughie zdążył już odpłynąć. John zostaje sam na pokładzie tonącej łodzi-widma ze świadomością, że życie jego żony jest w niebezpieczeństwie. Rae tymczasem zostaje sam na sam z zabójcą. Mając świadomość, że jej mąż znajduje się na tonącym jachcie, Rae postanawia stoczyć z przestępcą grę psychologiczną. Udaje, że jego zaloty nie są jej obojętne i czeka tylko na okazję, by go zabić. Okazuje się jednak, że kobiecie, która obwinia się za śmierć dziecka, nie przyjdzie łatwo zabicie człowieka, nawet jeśli jest nim seryjny morderca.

PIĄTEK (22 maja) 20:00

Dennis rozrabiakaDennis rozrabiaka
Bohater filmu, Dennis Mitchell, jest sześcioletnim chłopcem, którego liczne psoty spędzają sen z powiek jego rodzicom. Matka Dennisa, Alice, z powodu nękających rodzinę problemów finansowych, postanawia pójść do pracy. Oznacza to jednak, że ktoś będzie musiał pod jej nieobecność zająć się małym rozrabiaką. Oczywiście niełatwo znaleźć chętnego. W końcu sąsiedzi Dennisa, zrzędliwy pan Wilson i jego przemiła żona Martha, postanawiają zaopiekować się dzieckiem. Chłopiec spędza teraz większość czasu w domku na drzewie, ze swoimi przyjaciółmi Margaret i Joeyem oraz w domu państwa Wilsonów. Tymczasem spokój małego miasteczka zakłóca grasujący w nim złodziej, Sam. Z dnia na dzień wzrasta liczba dokonanych przez niego kradzieży. Któregoś dnia Sam decyduje się obrabować dom państwa Wilsonów. Nie wie jeszcze, że będzie się musiał zmierzyć z przeciwnikiem, z którym nie sposób wygrać. Włamuje się do domu Wilsonów w momencie, gdy zgromadzeni w nim członkowie kółka ogrodniczego oczekują na niezwykłe wydarzenie. Czterdziestoletnia orchidea pana Wilsona ma właśnie po raz pierwszy rozkwitnąć. Gościom nie będzie jednak dane podziwianie tego pięknego spektaklu, gdyż Dennis, zauważywszy w domu złodzieja, wszczyna alarm. Pan Wilson, przekonany, że jest to tylko kolejna psota nieznośnego chłopaka, wyrzuca go z domu. Dennis staje się zakładnikiem Sama. Mimo to chłopcu udaje się jednak doprowadzić przestępcę na policję. Po dokonaniu tak odważnego czynu Dennis okrzyknięty zostaje bohaterem. Pierwowzorem głównego bohatera filmu jest postać z komiksu "Dennis the Menace" Hanka Ketchmana, opublikowanego po raz pierwszy w 1951 roku i cieszącego się dużą popularnością w Stanach Zjednoczonych.

SOBOTA (23 maja) 10:40

Ostatnia misjaOstatnia misja
Andrzej Kostynowicz vel Andre Kostynowitz, zamieszany przez swoją dziewczynę w działalność przeciwko Polsce Ludowej, ucieka z kraju jeszcze przed stanem wojennym. Ze względu na konflikt z władzą początkowo nie może wrócić do Polski. Później - jak sam mówi - "nie ma po co wracać..." Po wyjeździe z kraju Kostynowicz zaciąga się do Legii Cudzoziemskiej. Wkrótce, w nagrodę za swoją służbę, otrzymuje obywatelstwo francuskie. Nowa ojczyzna stawia mu jednak twarde warunki. Na Zachodzie szybko zostaje zawodowym zabójcą działającym w imieniu agend rządowych. Z jego ręki giną wrogowie Republiki - terroryści, fundamentaliści islamscy. Lista wszystkich wykonanych przez niego specjalnych zleceń jest długa. Mistrz w swoim fachu, zupełnie nieznany opinii publicznej, jest zarazem ceniony na całym świecie. Poznajemy go u szczytu sławy, gdy dokonuje egzekucji na parze najbardziej poszukiwanych terrorystów. Jest bezbłędny. Pewnego zimowego dnia 1999 roku Kostynowicz dowiaduje się, że jest ciężko chory, być może nawet śmiertelnie. W poczuciu osamotnienia postanawia jechać do Polski. Żywi też pewne, może trochę naiwne nadzieje, że ten powrót pozwoli mu wyjaśnić i załatwić niektóre sprawy sprzed lat. Postanawia on między innymi odnaleźć swoją dawną miłość - Annę. Nie wie jednak, że Anna już nie żyje. Jednocześnie szef Kostynowicza - pułkownik Tramiere chce wykorzystać jego wyjazd do Polski. Niejaki Muran, warszawski potentat i finansista jest do usunięcia. Mafia francuska, której Muran jest winny grube pieniądze, wycenia jego głowę na milion franków. Kostynowicz waha się, czy przyjąć propozycję. Dla niego zarówno sam wyjazd do Polski, jak i ewentualne przyjęcie zlecenia będzie z pewnością ostatnią misją. Wszechwładny prezes Muran, przyjaciel obecnych polskich notabli ma swoich ludzi również w Paryżu. Wiadomość o przyjeździe Kostynowicza dociera do niego, zanim ów przekroczy granicę. Muran całkiem poważnie obawia się podstępu i zamachu na swoje życie. O przybyciu swego potencjalnego oprawcy natychmiast informuje policję i UOP.

SOBOTA (23 maja) 20:00

Jeszcze razJeszcze raz
Najnowsza komedia romantyczna producentów wielkich kinowych hitów: "Ja wam pokażę" oraz "Ryś". "Jeszcze raz" to historia opowiadająca jak rodzi się równocześnie dojrzała i młodzieńcza miłość, romantyczne perypetie matki i córki oraz ojca i syna. Autorką scenariusza jest największa polska scenarzystka Ilona Łepkowska, autorka największych telewizyjnych i kinowych hitów oraz Erwin Wencel. Autorem muzyki do filmu będzie Piotr Rubik.

NIEDZIELA (24 maja) 20:00

ToTo
Kiedy w mieście Derry w stanie Maine zaczynają znikać dzieci, grupa dzieciaków musi stawić czoła swoim największym lękom. Na ich drodze staje nikczemny klaun o imieniu Pennywise, który zapisał się na kartach historii jako morderca lubujący się w zadawaniu bólu. Film oparty jest na motywach niezwykle popularnej powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem, która przeraża czytelników od dziesięcioleci.

NIEDZIELA (24 maja) 22:30

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Nagrodzone filmy Kino 2020 - Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny w TVN Fabuła i TVN7
Następny artykuł:

Nagrodzone filmy Kino 2020 - Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny w TVN Fabuła i TVN7

tvnpix