Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

Władca pierścieni: Dwie wieże
Władca pierścieni: Dwie wieże 

Minęło kilkanaście lat od dnia 111 urodzin hobbita Bilbo Bagginsa (Ian Holm); dnia, w którym Frodo Baggins (Elijah Wood) osiągnął pełnoletność i odziedziczył po Bilbo Pierścień. Całkowicie niezapowiedzianie zjawia się czarodziej Gandalf (Ian McKellen) i wtajemnicza Froda w szczegóły historii Pierścienia. Tego Jedynego Pieścienia, dającego władzę absolutną nad wszystkimi pozostałymi Pierścieniami, które kiedyś wykuły elfy i zaklęły w nich magiczne moce. Frodo dowiaduje się, że Jedyny Pierścień powstał inaczej niż pozostałe. Stworzył go sam potężny Władca Ciemności - Sauron. Dawno temu, w minionej Drugiej Erze ten Pierścień został mu odebrany przez nieustraszonego króla ludzi Isildura i sprzymierzonych z nim elfów. Odebrali Sauronowi Wielkiemu jego Pierścień oraz władzę.

Przez długie wieki Sauron trwał w przekonaniu, że Jedyny Pierścień przepadł bezpowrotnie, tymczasem odnalazł go przez przypadek pewien młody hobbit Bilbo Baggins. Pierścień towarzyszył mu przez osiemdziesiąt mniej lub bardziej szczęśliwych, ale na pewno dostatnich lat jego życia. Bilbo nie zdawał sobie do końca sprawy z tego, jak potężną moc ma Pierścień nad tym, kto go posiada. Nie dziwiło go, że tak długo cieszy się siłami i dobrym zdrowiem i w przeciwieństwie do innych hobbitów, prawie się nie starzeje. Z czasem jednak posiadanie Pierścienia zmęczyło go, najtrudniejsza do zniesienia była wieczna troska o ten magiczny przedmiot. Nie miał pojęcia, że to właśnie Pierścień celowo zaprząta wszystkie jego myśli i nie daje o sobie zapomnieć. Za namową przyjaciela, czarodzieja Gandalfa, Bilbo przekazał Pierścień Frodo, którego hołubił jak syna. Dopiero Frodo od Gandalfa dowiedział się całej prawdy o Pierścieniu. Czarodziej postanowił zwierzyć się swemu podopiecznemu, bowiem nastały bardzo niebezpieczne czasy. Władca Ciemności dowiedział się jakimś sposobem, że jego Pierścień Władzy nie przepadł i już tylko chwile dzieliły go od odkrycia, w czyim posiadaniu teraz się znajduje.

Jeżeli Władca Ciemności odkryje prawdę, z pewnością hobbitom grozić będzie zagłada. O oddaniu Pierścienia Sauronowi nie ma mowy, bowiem wtedy zdobyłby on absolutną władzę nad światem, który nigdy już nie uwolniłby się od wszechpanującej władzy zła. Istnieje tylko jedno rozwiązanie tej niezwykle trudnej sytuacji. Frodo musi osobiście dopilnować, aby Pierścień nie dostał się w niepowołane ręce i aby został unicestwiony. Na dzielnym hobbicie spoczywa ogromna odpowiedzialność. Musi dotrzeć do Szczeliny Zagłady i wrzucić w nią Pierścień. W pełną niebezpieczeństw misję Frodo wyrusza w towarzystwie zaufanych przyjaciół hobbitów. Sam (Sean Astin) razem z nim wyrusza z Shire, Merry (Dominic Monaghan) i Pippin (Billy Boyd) dołączają do nich nieco później. Z czasem drużyna Frodo powiększa się.

Do walki ze złem stają u jego boku waleczni rycerze: Aragorn (Viggo Mortensen) i Boromir (Sean Bean), sprawiedliwy i nieustraszony krasnolud Gimli (John Rhys-Davies) oraz niezrównany łucznik elf Legolas (Orlando Bloom). Frodo i jego przyjaciele nie podołaliby tak niebezpiecznej misji, gdyby nie życzliwe myśli i opieka pięknych kobiet. Ich przewodniczkami i opiekunkami są: księżniczka elfów Arwena (Liv Tyler) i Galadriela (Cate Blanchett), królowa elfów, która swoją władzą i mądrością wspiera uczestników wyprawy.

film przygodowy
Nowa Zelandia/USA/Niemcy, rok produkcji: 2001

Reżyseria: Peter Jackson
Scenariusz: J.R.R. Tolkien, Frances Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson
Muzyka: David Donaldson, Enya, Elizabeth Fraser, David Long, Steve Roche, Janet Roddick, Howard Shore
Obsada: Elijah Wood, Ian McKellen, Viggo Mortensen, Liv Tyler, Sean Astin, Sean Bean, Christopher Lee, Cate Blanchett, Orlando Bloom, John Rhys-Davies, Billy Boyd, Dominic Monaghan, Ian Holm, Hugo Weaving

20.01, 21:00

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
"DKF" - program Karoliny Korwin Piotrowskiej
Następny artykuł:

"DKF" - program Karoliny Korwin Piotrowskiej

tvnpix