Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

13. Festiwal Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym
13. Festiwal Dwa Brzegi 
W Kazimierzy Dolnym w dniach 27 lipca - 4 sierpnia odbędzie się 13. Festiwal Dwa Brzegi. Na wydarzeniu pojawią się liczne gwiazdy, a na ekranach zobaczymy filmy z całego świata.

Od początku istnienia Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi krytyka zwraca uwagę na jego niestandardowe podejście do sztuki filmowej. Założeniem wydarzenia jest łączenie twórcy z odbiorcą oraz filmu, literatury, muzyki i sztuk wizualnych, czyli wszystkich dyscyplin, z których czerpie X Muza.

Dwa Brzegi to interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne prezentujące cenne filmy polskie i zagraniczne: premiery, ważne filmy roku minionego i obrazy, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju światowej kinematografii, jak również spektakle teatralne, wystawy, koncerty i wydarzenia innych dziedzin. W tym roku w centrum uwagi znajdzie się reżyser Marco Bellocchio oraz aktor Wojciech Pszoniak.

Na otwarcie festiwalu odbędzie się pokaz specjalny włoskiego filmu nagrodzonego Srebrnym Niedźwiedziem na Festiwalu w Berlinie autorstwa Claudio Giovannesi: „Piranie”. Reżyser będzie gościem Gali Otwarcia Dwóch Brzegów.

Festiwal Dwa BrzegiFestiwal Dwa Brzegi

Wydarzeniem wieczoru otwarcia będzie również pokaz filmu „Synonimy” reżysera i scenarzysty Nadava Lapida, zdobywcy Złotego Niedźwiedzia na tegorocznym Berlinale. „Synonimy” to historia młodego Izraelczyka,  który ucieka do Paryża by zapomnieć o swoim rodzinnym kraju. Nadav Lapid wykorzystuje w swoich filmach własne doświadczenia i obserwacje związane z procesem asymilacji obcokrajowców we Francji co sprawia, że „Synonimy” to obraz prawdziwy, zaskakujący i zabawny zarazem.

Grażyna Torbicka o Festiwalu Dwa Brzegi 2019
Grażyna Torbicka o Festiwalu Dwa Brzegi 2019

Weekend 27 i 28 lipca otwierający Dwa Brzegi to także szansa by zobaczyć polską premierę znakomitego filmu dokumentalnego, zrealizowanego przez Rona Howarda „Pavarotti” i, bynajmniej, nie jest to film jedynie dla miłośników opery.

Wydarzenia specjalne na Festiwalu Dwa Brzegi
Wydarzenia specjalne na Festiwalu Dwa Brzegi

Podczas festiwalu zostaną zaprezentowany filmy nagradzane na festiwalach w Berlinie, Cannes, , Wenecji, Karlovych Varach, San Sebastian czy Rotterdamie.

 

Silne kobiety z polskich serialach

Na Dwóch Brzegach odbędzie się również panel dyskusyjny pt. "Mocna płeć kontra mocna płeć. Czyli o łamaniu stereotypów w serialach". Spotkanie poprowadzi Grażyna Torbicka, a gośćmi wydarzenia będą: Magdalena Cielecka ("Chyłka"), Daria Widawska ("39,5 tygodnia"), Olga Bołądź ("Motyw), Leszek Lichota ("Pułapka") oraz Maria Kowalska ("Pod powierzchnią").

Bądźcie z nami w niedzielę o 13:00 w Kazimierzu Dolnym albo oglądajcie emisję w player.pl

Mocna płeć kontra mocna płeć
Mocna płeć kontra mocna płeć

Zapowiada się prawdziwa gratka dla miłośników X Muzy! Bilety są już w sprzedaży. Po więcej szczegółów zapraszamy na: http://www.dwabrzegi.pl/

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Polska filmowa: Rafał Zawierucha wyrusza na Dolny Śląsk
Następny artykuł:

Polska filmowa: Rafał Zawierucha wyrusza na Dolny Śląsk

tvnpix