Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

38. Festiwal Filmowy Młodzi i Film: start!
Młodzi i Film 
Festiwal Młodzi i Film w Koszalinie to impreza, która gromadzi młodych twórców. W ciągu tygodnia można zobaczyć 75 filmów konkursowych. Właśnie rozpoczęła się 38. edycja.

Rozpoczął 37. Festiwal Młodzi i Film w Koszalinie. Ponad 100 projekcji filmowych, koncerty, spotkania z aktorkami i aktorami, rozmowy z filmowcami oraz wydarzenia branżowe. Przez najbliższy tydzień Koszalin będzie stolicą polskiego młodego kina!

Tegoroczna edycja to 10 filmów w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych, w tym trzy tytuły będą miały w Koszalinie swoje premiery. Z kolei 65 tytułów – 31 fabuł i po 14 dokumentów oraz animacji znalazło się w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych. W programie także debiuty zagraniczne, pełnometrażowe dokumenty, filmy jurorów, Teatroteka oraz Retrospektywa Piotra Szulkina.

Filmy ocenią jurorzy pod przewodnictwem Joanny Kos-Krauze oraz Piotra Domalewskiego. Wśród tegorocznych składów jurorskich znaleźli się też laureaci poprzednich edycji Festiwalu: reżyserka Emi Buchwald, aktor Grzegorz Damięcki czy operator Adam Palenta. Najlepsze filmy 38. Festiwalu Młodzi i Film wybiorą również Radek Ładczuk, Krzysztof Rak, Joanna Rożen-Wojciechowska, Alicja Gancarz i Julia Mirny.


Gośćmi festiwalu poza ekipami filmowymi będą w tym roku również aktorzy i aktorki. Wśród nich
m.in. Joanna Brodzik, Magdalena Berus, Karolina Bruchnicka, Marcin Bosak, Maria Dębska,
Aleksandra Domańska, Dobromir Dymecki, Anna Karczmarczyk, Aleksandra Pisula, Piotr Pacek, Diana
Zamojska, Katarzyna Wajda, Szymon Piotr Warszawski, czy Marta Ścisłowicz.

Gala rozpoczęcia festiwalu Młodzi i FilmGala rozpoczęcia festiwalu Młodzi i Film
Jury Konkursu Krótkometrazowych Debiutów FilmowychJury Konkursu Krótkometrazowych Debiutów Filmowych
Jury Konkursu Pełnometrażowych Debiutów FabularnychJury Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych
Najpiękniejsza muzyka filmowa: Atanas Valkov
Następny artykuł:

Najpiękniejsza muzyka filmowa: Atanas Valkov

tvnpix