Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

"Voyage, Voyage" na 11. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi
Voyage, Voyage 

Film "Voyage, Voyage" będzie miał swój pokaz specjalny na 11. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Chętnych zapraszamy już 31 lipca o 14:15 (MAŁE KINO).

OPIS FILMU:

„Voyage Voyage” to film dokumentalny, który powstał z okazji jubileuszu 70-lecia krakowskiej PWST. To niewątpliwie magiczne miejsce - niczym soczewka skupia w sobie emocje, nadzieje, wyobrażenia, niezwykłą wrażliwość i talent. To tu przecież powstają definicje czym dla artystów jest teatr i sztuka w ogóle. „Artystami chcą zostać ludzie, którzy dysponują jakimś szczególnym rodzajem nadwrażliwości, ludzie, którzy się w sobie nie mieszczą” - mówi reżyserka Agnieszka Glińska, jedna z bohaterek filmu.

„Voyage, Voyage” to żywa opowieść o wybitnych absolwentach i osobistościach Szkoły, którzy zdradzą z jakimi nadziejami do niej przychodzili, co od szkoły „dostali”, a o co się „rozbili”, jak ich to miejsce kształtowało, zmieniło.

Magdalena Cielecka wspomni swoje próby teatralne w garnku na głowie, ale też łzy i momenty przełamywania się. Grzegorz Jarzyna nazwie PWST kotłem, z którego człowiek wychodzi silnie uzbrojony ideologicznie. Krystian Lupa udowodni, że szkoła jest warsztatem pierwszych kroków, Jerzy Stuhr, Dorota Segda i Jerzy Trela wyłożą swoją definicję aktorstwa, a Jan Peszek, Anna Radwan i Dawid Ogrodnik zdradzą metody pracy ze studentami.

O swoich oczekiwaniach, marzeniach, autorytetach, opowiedzą także Ci, którzy swoją przygodę z teatrem dopiero zaczynają. Kamera przez długi czas towarzyszy studentom pierwszych lat w zdobywaniu rzemiosła. W filmie zobaczymy ich pasję, ale też trud i wysiłek, niezbędne w żmudnym szkoleniu zawodu. Zajęcia z impostacji, pracy nad rolą aktora, piosenki, podstaw tańca to pełne wysiłku fizycznego i emocjonalnego zadania, które złożą się na „ćwiczenia z bycia aktorem”.

Jak wyglądały kiedyś egzaminy wstępne? Dlaczego Mikołaj Grabowski został wówczas głęboko zraniony? Kto musiał udawać grubą czarnoskórą niańkę śpiewająca bluesa, a komu kazano kląć? Zapraszamy na „Voyage Voyage”: filmową przeprawę przez śmiech i łzy, rozczarowania i satysfakcje, entuzjazm i niemoc – wszystko to, co niesie za sobą zawód aktora.

Pokaz specjalny z udziałem twórców filmu i zaproszonych gości. Wśród nich: Jan Peszek, Jerzy Stuhr, Agnieszka Glińska, Wojciech Malajkat i Dawid Ogrodnik. Po filmie dyskusja na temat „Aktorstwo: sztuka czy rzemiosło?”.

 

REŻYSER

Aleksandra Potoczek – Reżyserka i scenarzystka. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i PWSFTViT w Łodzi.

FILMOGRAFIA

2017 TVN Fabuła prezentuje: Voyage, Voyage. 70 lat PWST w Krakowie|TVN Fabuła Presents: Voyage, Voyage. 70 Years of PWST in Cracow
2014 Ja Sałdat
2013 Ich bin dein

Zobacz też:

70 lat PWST, czyli film „Voyage, Voyage"
70 lat PWST, czyli film „Voyage, Voyage"
70 lat PWST, czyli film „Voyage, voyage"
70 lat PWST, czyli film „Voyage, voyage"

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
To skomplikowane
Następny artykuł:

To skomplikowane

tvnpix