Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

powrót do listy

Transmisja ceremonii wręczenia Europejskich Nagród Filmowych tylko w TVN Fabuła!

Transmisja ceremonii wręczenia Europejskich Nagród Filmowych tylko w TVN Fabuła!
Europejskie Nagrody Filmowe W TVN Fabuła! 
W sobotę, 11 grudnia, w Berlinie, odbędzie się Gala rozdania 34. Europejskich Nagród Filmowych. To jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w świecie kinematografii Starego Kontynentu. Uroczysta ceremonia, ze względu na pandemię koronawirusa, po raz kolejny częściowo przeniesie się do świata wirtualnego. Transmisję z wydarzenia pokaże TVN Fabuła!

TVN Fabuła to najbardziej filmowy kanał TVN Grupa Discovery, w zeszłym miesiącu przyciągnął rekordową liczbę widzów i tym samym ma za sobą najlepszy listopad w historii stacji*! Nic więc dziwnego, że to właśnie na antenie TVN Fabuła będzie można obejrzeć transmisję jednego z najważniejszych wydarzeń w świecie kina.

European Film AwardsEuropean Film Awards
Materiały prasowe EFA

Europejskie Nagrody Filmowe uznawane są za europejski odpowiednik „Oscarów”. Po raz drugi, z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa, gala odbędzie się w formule hybrydowej, poprowadzi ją niemiecka aktorka Annabelle Mandeng. O statuetkę dla najlepszego filmu europejskiego powalczą: „Aida” (reż. Jasmila Žbanić), „Compartment No. 6” (reż. Juho Kuosmanen), „Titane” (reż. Julia Ducournau), „Ojciec” (reż. Florian Zeller) oraz "The Hand of God" (reż. Paolo Sorrentino). Wśród tych cenionych filmów, znalazły się polskie akcenty. Przy obrazie „Aida” pracowali Antoni Komasa-Łazarkiewicz (muzyka), Jaroslaw Kamiński (montaż) i Małgorzata Karpiuk (kostiumy). Warto dodać, że w puli nominowanych filmów w pozostałych kategoriach, znalazły się też polskie koprodukcje. „Lamb” i „Wielorybnik” powalczą o statuetkę Prix Fipresci dla europejskiego odkrycia roku, a animacja „Nawet myszy idą do nieba” została nominowana w kategorii najlepszy film animowany.

Transmisja 34. Europejskich Nagród Filmowych rozpocznie się 11 grudnia o godzinie 19:00 w TVN Fabuła.

Przed galą stacja pokaże specjalny odcinek programu „Fabuła News” poświęcony w całości tegorocznym Nagrodom (godz. 18:50).

*w grupie komercyjnejKomentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Magdalena Koleśnik laureatką Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego
Następny artykuł:

Magdalena Koleśnik laureatką Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego

tvnpix