Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

Najlepsze miejsca filmowe w Europie
Europa filmowa 
Gdzie w Europie powstawały najciekawsze produkcje filmowe? Rafał Zawierucha wyruszył śladem filmowców, by odwiedzić miejsca, gdzie kręcono europejskie kino.

Rafał Zawierucha w świecie Amelii

Pamiętacie przeuroczy film "Amelia" Jean-Pierre Jeunet z Audrey Tautou, który opowiada o młodej dziewczynie z Paryża? Rafał Zawierucha wybrał się szlakiem filmowej Amelii i odwiedził kultową kawiarnię Cafe des Deux Moulins. Na Montmartre odwiedzi też sklepik pana Collignon.

Europa filmowa: Śladami Amelii
Europa filmowa: Śladami Amelii

W winnicy z Ridleyem Scottem

Jean Pierre Margan, właściciel winnicy Chateau La Canorgue, oprowadza Rafała Zawieruchę po miejscach, w których odbywały się zdjęcia do filmu "Dobry rok" Ridleya Scotta. Opowiada również kilka anegdotek z planu, wspominając, że nawet pracownicy winnicy zaangażowali się w produkcję filmu.

Europa filmowa: W winnicy Ridleya Scotta
Europa filmowa: W winnicy Ridleya Scotta

Cannes oczami Jasia Fasoli

Festiwal Filmowy w Cannes wyznacza światowe trendy w kinie artystycznym. To tam raz w roku spotykają się najważniejsi twórcy, by zaprezentować swoje filmowe dzieła. Rafał Zawierucha odwiedza Lazurowe Wybrzeże i podąża śladami Jasia Fastoli z filmu "Wakacje Jasia Fasoli".

Europa filmowa: Czas na Cannes!
Europa filmowa: Czas na Cannes!

Gdzie kręcił Woody Allen?

Rafał Zawierucha znajduje się na Zatybrzu, ulubionym miejscu rzymskich spacerowiczów. To właśnie tam powstały niektóre sceny z filmu Zakochani w Rzymie. W Europie filmowej przewodnikiem po plenerach został scenograf Luca Tranchino. Pokazał on prowadzącemu, gdzie powstała jedna ze scen z Alekiem Baldwinem.

Europa filmowa: Allen w ulubionym miejscu do spacerów
Europa filmowa: Allen w ulubionym miejscu do spacerów

Włoskie plenery Sagi Zmierzch

Rafał Zawierucha znajduje się w Montepulciano, gdzie Bella wraz z Alice próbowały uchronić Edwarda przed popełnieniem samobójstwa. To właśnie w tym mieście powstawała dynamiczna samochodowa sekwencja. Prowadzący próbuje odtworzyć jedną ze scen.

Europa filmowa: Śladem Sagi Zmierzch
Europa filmowa: Śladem Sagi Zmierzch

Nędznicy powstali w Londynie

W Old Royal Navy Collage powstały zdjęcia do filmu "Nędznicy". Okazało się, że realizacja scen przedstawiających rewolucję francuską będzie o wiele tańsza w Londynie. Rafał Zawierucha spotkał się z menadżer lokacji Camillą Stephenson, która zdradziła mu kilka tajemnic związanych z powstawaniem tego monumentalnego musicalu. Zobaczcie, jak powstał gigantyczny słoń!

Europa filmowa: Tropem Nędzników
Europa filmowa: Tropem Nędzników

Gdzie kręcił Stanley Kubrick?

Rafał Zawierucha wkracza na arenę przemocy. Odkrywa miejsca, w których powstały sceny do kultowego filmu "Mechaniczna pomarańcza" w reżyserii Stanley'a Kubricka. To właśnie blokowiska stały się wylęgarnią zła.

Europa filmowa: Mroczne blokowiska Londynu
Europa filmowa: Mroczne blokowiska Londynu

Praga zamienia się w wiele miast

Czeska Praga grała Zurych i Paryż w filmie o Jasonie Bournie. Matt Damon wśród urokliwych filmowych lokacji poszukiwał swojej tożsamości. Kino akcji doskonale spełniło się w urokliwych uliczkach, ale też w monumentalnych budynkach. Rafał Zawierucha odtworzył kilka scen. Zobaczcie, jak prowadzący wspina się po ścianach!

Europa filmowa: Tożsamość Zawieruchy
Europa filmowa: Tożsamość Zawieruchy

Tropem Amadeusza

Rafał Zawierucha spotyka się ze Zdenkiem Fialą w Ogrodach Wallensteina, gdzie powstawały zdjęcia do filmu "Amadeusz". To w tym miejscu odbywała się scena koncertu na cześć cesarza. Podczas nagrywania tej sceny na planie było obecnych sporo statystów. Manager lokacji opowiada, jak udało im się zorganizować te trudne zdjęcia.

Europa filmowa: Tropem Amadeusza
Europa filmowa: Tropem Amadeusza

Quentin Tarantino w Berlinie

Rafał Zawierucha odwiedza Cafe Einstein, gdzie powstawały zdjęcia do filmu Quentina Tarantino. W słynnej kawiarni zasiedli bohaterowie "Bękartów wojny" i zajadali się przepysznymi wypiekami. Prowadzący dowiaduje się, że do filmu kawiarnia została nieco zmieniona i poddana renowacji. Właścicielom tak spodobały się prace wykonane przez ekipę filmową, że część zmian zachowali.

Europa filmowa: Cafe Einstein z Bękartów wojny
Europa filmowa: Cafe Einstein z Bękartów wojny

Na tropie agenta 007

Terry Madden był asystentem reżysera przy takich produkcjach, jak "Gwiezdne wojny", "Robbin Hood" czy "Kroniki młodego Jamesa Bonda". Wśród tak ważnych filmów znajduje się również seria o Jamesie Bondzie. Madden wspomina pracę na planie nad jedną ze scen, podczas której eksploduje ściana budynku. Rafał Zawierucha dowie się, jak wyglądała jej realizacja.

Europa filmowa: Terry Madden o Bondzie
Europa filmowa: Terry Madden o Bondzie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Roztańczony Sylwester w TVN Fabuła!
Następny artykuł:

Roztańczony Sylwester w TVN Fabuła!

tvnpix