Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

Polska filmowa: Wroclove
Polska filmowa: Wroclove 
Rafał Zawierucha oprowadza po Wrocławiu, mieście miłości, mostów i filmów. To tam powstały takie produkcje, jak "Sami swoi", "Popiół i diament" czy "Anatomia miłości".

Jedno z najpiękniejszych i najstarszych miast w Polsce. Położone na Nizinie Śląskiej nad Odrą jest odwiedzone przez ponad 3 miliony turystów w roku. 7 września 1896 roku we Wrocławiu odbył się pierwszy pokaz filmowy, zaledwie kilka tygodni po premierze sprzętu braci Lumierre w Paryżu.

We Wrocławiu nakręcona pół tysiąca filmów, w tym obrazy, bez których polskiej kinematografii nie sposób sobie wyobrazić. „Popiół i diament”, „Rękopisy znalezione w Saragossie”, „Anatomia miłości” to nieliczne, ale najbardziej znane obrazy. WorcLove kocha film – z wzajemnością.

Polska filmowaPolska filmowa

W tym odcinku Rafał Zawierucha spotkał się z legendarnym Wielkim Szu, czyli Janem Nowickim. Razem zwiedzali miejsca filmowe we Wrocławiu. Do tego pojawili się Wojciech Solarz („80 milionów”),  Radosław Piwowarski („Pociąg do Hollywood”), scenografka Maria Duffek i operator Radosław Ładczuk.

 

Zobaczcie miejsca, w których powstawały najbardziej kultowe produkcje!

Emisja w tv:

Wtorek, 09.07, 22:00

Najpiękniejsza muzyka filmowa: Radzimir Dębski
Następny artykuł:

Najpiękniejsza muzyka filmowa: Radzimir Dębski

tvnpix