Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

Najpiękniejsza muzyka filmowa: Atanas Valkov
Najpiękniejsza muzyka filmowa: Atanas Valkov 
Atanas Valkov jest kompozytorem o bułgarsko-polskich korzeniach. Stworzył muzykę, m.in. do "Belfra", "Ostatniej rodziny" i "Pułapki". Poznajcie jego historię.

Atanas Valkov urodził się w Bułgarii, ale wychowywał w Polsce. Już w wieku 7 lat zafascynował się muzyką, szczególnie pianinem i sztuką improwizacji wywodzącą się z jazzu. W swoich kompozycjach stara się łączyć wpływy bułgarskiego folkloru, słowiańszczyzny, klasyki europejskiego z nowoczesną muzyką elektroniczną.

Doceniany twórca

Jego kompozycje są znane i doceniane. Valkov wygrał Berlinale Score Competition i był nominowany do European Talent Award. Współpracował z nominowanym do Oscara Tomaszem Bagińskim przy projekcie "Legendy polskie". Stworzył muzykę do "Zwięzłej kroniki czasu" Andrzeja Wajdy i filmów Jana P. Matuszyńskiego "Deep Love", "Ostatnia rodzina".

W filmie o Zdzisławie Beksińskim jego muzyka jest oszczędna i skromna. Kompozytor tak naprawdę w pełni może błyszczeć w ostatniej scenie.

Chciałem pójść w minimalizm i coś chłodnego emocjonalnie, aby widzów mógł bardziej przeżywać to, co widzi w danym momencie na ekranie - mówi Atanas Valkov.

Najpiękniejsza muzyka filmowa: Atanas ValkovNajpiękniejsza muzyka filmowa: Atanas Valkov

Telewizja nie jest mu obca

Oprócz filmowych dźwięków, Valkov tworzy muzykę ilustracyjną do seriali. Jego kompozycje można słyszeć w "Belfrze", a także w "Pułapce". Twórca ogląda materiały przygotowane przez reżysera, zastanawia się nad temperaturą i znaczeniem sceny, aby odpowiednio dobrać do niej muzykę i dźwięki.

Tworzenie muzyki wydawało mi się tajemnicą. W trakcie tworzenia nie wiesz, co stworzysz, a czasami już wiesz od razu.Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
W świecie Beksińskiego
Następny artykuł:

W świecie Beksińskiego

tvnpix