Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

powrót do listy

Nagrodzone filmy Kino 2020 - Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny w TVN Fabuła i TVN7

Nagrodzone filmy Kino 2020 - Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny w TVN Fabuła i TVN7
KINO 2020 - Pierwszy Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny 
Filmy nagrodzone na Festiwalu Filmów w Czasie Kwarantanny - Kino 2020 na antenie TVN Fabuła, TVN7 oraz w player.pl. Na naszej stronie trwa głosowanie na Nagrodę Publiczności.

Jury złożone z najwybitniejszych polskich twórców filmowych – Agnieszki Holland, Joanny Kos-Krauze, Agnieszki Smoczyńskiej, Jagody Szelc, Piotra Domalewskiego oraz Tomasza Wasilewskiego wyłoniło laureatów Pierwszego Festiwalu Filmów w Czasie Kwarantanny KINO 2020. Na naszej antenie będzie można zobaczyć nagrodzone i wyróżnione produkcje.

Filmy będą również dostępne od poniedziałku w specjalnej kolekcji w player.pl. 18 maja rozpoczęło się głosownie publiczności na najlepszy z 14 zaprezentowanych filmów.

Nagroda publiczności KINO 2020 - Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny. ODDAJ SWÓJ GŁOS!

KINO 2020 - Pierwszy Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny
KINO 2020 - Pierwszy Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny

Filmy z Kino 2020 - Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny

"Co robimy w zamknięciu", prod. Maria Gołoś, Monika Matuszewska, reż. Ireneusz Grzyb"Co robimy w zamknięciu", prod. Maria Gołoś, Monika Matuszewska, reż. Ireneusz Grzyb
10-odcinkowy serial internetowy opowiadający  o młodych ludziach, którzy – odcięci od świata            z powodu pandemii – starają się zdalnie załatwić to, czego nie udało im się zrobić przed zamknięciem. Czy kwarantanna ułatwi czy utrudni im rozwiązanie problemów?

Serial zgłoszony na KINO 2020-  pierwszy festiwal filmów w czasie kwarantanny organizowany przez TVN Fabuła.

 

„CO ROBIĆ, CO ROBIĆ”, reż. Michał Pruszkowski„CO ROBIĆ, CO ROBIĆ”, reż. Michał Pruszkowski
Życie w izolacji, zawieszone gdzieś pomiędzy ekranem telewizora a telefonem komórkowym. Krótka animacja o tym, że surfowanie po Internecie i oglądanie licznych programów telewizyjnych podczas kwarantanny, to nie jest sport zapewniający wymierne korzyści zdrowotne.

Film nadesłany na - KINO 2020 pierwszy festiwal filmów w czasie kwarantanny organizowany przez TVN Fabuła.


"Marysia Antosia", reż. Mila Kreft - Sietnicka"Marysia Antosia", reż. Mila Kreft - Sietnicka
Czy czekolada, uprawianie jogi i zakupy z dostawą do domu mają na nas zbawienny wpływ? Animacja o życiu zwyczajnej dziewczyny, która codziennie dokonuje wyborów. Nie dobrych, nie złych – po prostu wyborów. A te mają swoje konsekwencje. Ale czy ostateczne? Czy człowiek uczy się na błędach?

Film nadesłany na KINO 2020 - pierwszy festiwal filmów w czasie kwarantanny organizowany przez TVN Fabuła.

Filmy z Kino 2020 - Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny dostępne w player.pl


"Pułapka", reż. Marek Osiecimski"Pułapka", reż. Marek Osiecimski
„Pułapka” to nazwa gdańskiego pubu założonego przez Tomka i Wojtka. To również metafora stanu psychicznego, w jakim – w związku z pandemią – znaleźli się zarówno oni, jaki i pozostali bohaterowie filmu: polsko – szkocka para z Warszawy, pielęgniarka z niewielkiej polskiej miejscowości, właściciel firmy transportowej z Gdyni, czy sopocki restaurator.

Dokument nadesłany na KINO 2020 - pierwszy festiwal filmów w czasie kwarantanny organizowany przez TVN Fabuła.


"Uszy żyrafy", reż. Xavery Wolski, Anna Bolewska"Uszy żyrafy", reż. Xavery Wolski, Anna Bolewska
Intymny portret pary, która poznaje się w trakcie kwarantanny i ucieka do  domku nad morzem. Poprzez wymyślone gry i rytuały zbliżają się do otaczającej ich natury oraz siebie samych – budują niezwykłą więź. Spacery po pustych lasach i plażach, spontaniczne rozmowy i działania, ujawniają ich osobiste historie, radości i lęki.

Dokument zgłoszony na KINO 2020-  pierwszy festiwal filmów w czasie kwarantanny organizowany przez TVN Fabuła.


"Kwarantanna", reż. Tomasz Kempski"Kwarantanna", reż. Tomasz Kempski
Czarno – biały kameralny dokument, w którym bohaterowie opowiadają o swoich przemyśleniach w czasie izolacji, o tym co dla nich ważne. Autor, wzorem Krzysztofa Kieślowskiego, przedstawia socjologiczny zapis filmowy naszych czasów, oddając głos przedstawicielom różnych pokoleń: dzieciom, które dopiero stawiają pierwsze kroki, zagubionym młodym, dorosłym, a także ludziom, którzy martwią się o przyszłość, ale jednocześnie mają nadzieję na lepsze jutro.

Dokument zgłoszony na KINO 2020 - pierwszy festiwal filmów w czasie kwarantanny organizowany przez TVN Fabuła.


"Brzask", reż. Piotr Maślanka"Brzask", reż. Piotr Maślanka
Z pozoru zwykły dzień może okazać się jednym z najważniejszych w życiu. Niezwykle subtelny portret dziewczyny, która decyduje się na ważny życiowy krok w nietypowych okolicznościach.

Serial nadesłany na KINO 2020 - pierwszy festiwal filmów w czasie kwarantanny organizowany przez TVN Fabuła.


"ZostańWdomu", prod. Marta Jarzębska - Ciesielska, Jarosław Ciesielski"ZostańWdomu", prod. Marta Jarzębska - Ciesielska, Jarosław Ciesielski
Serial o życiu w realiach pandemii. Zrealizowany w 100% online, bez wychodzenia z domu. Projekt jest tworzony ku pokrzepieniu serc, z przesłaniem, że w każdej – nawet najtrudniejszej – sytuacji, liczą się przede wszystkim relacje z ludźmi. Pomysłodawcą serialu jest Kamil Kula, a autorkami scenariusza Karolina Frankowska i Katarzyna Golenia. W rolach głównych występują: Marta Żmuda – Trzebiatowska i Kamil Kula, gościnnie m.in. Małgorzata Kożuchowska, Sonia Bohosiewicz, Ewa Kasprzyk i Agnieszka Więdłocha.

Serial zgłoszony na KINO 2020 - pierwszy festiwal filmów w czasie kwarantanny organizowany przez TVN Fabuła.


"Kwarantanna Martynki", reż. Martyna Byczkowska"Kwarantanna Martynki", reż. Martyna Byczkowska
Przedstawiony w formie dokumentu zapis relacji Martyny z jej rodziną. Autorka za pomocą archiwalnych materiałów przenosi nas w świat swojego dzieciństwa. W sposób niezwykle subtelny – za pomocą wybranych nagrań, rodzinnych pamiątek – opowiada o bliskości w czasach, kiedy wszyscy jesteśmy oddzieleni od najbliższych. Próbuje oswoić otaczającą ją rzeczywistość, rejestrując świat widziany przez okienną szybę, ale także przyglądając się rozmowom w sklepie, czy opustoszałym ulicom miasta.

Dokument zgłoszony na KINO 2020 - pierwszy festiwal filmów w czasie kwarantanny organizowany przez TVN Fabuła.


"66,6% jawy", reż. Jakub Jasiukiewicz"66,6% jawy", reż. Jakub Jasiukiewicz
Trzy krótkie sceny z życia młodej dziewczyny. Przeplatają się w niej własne wspomnienia, zapamiętana opowieść i ukradziony sen, które bohaterka opowiada przez telefon. Tylko, czy tak naprawdę jest ktoś, kto po drugiej stronie słucha jej historii? W roli głównej pochodząca z Białorusi Jana Shostak - polska aktywistka, artystka intermedialna, finalistka Miss Polonii Wielkopolski.

Film zgłoszony na KINO 2020-  pierwszy festiwal filmów w czasie kwarantanny organizowany przez TVN Fabuła.


"The time of my life", reż. Sara Bustamante - Drozdek"The time of my life", reż. Sara Bustamante - Drozdek
Izolacja – czas na zdrowy tryb życia, jogę, przemyślenia na temat życia. Niestety taki scenariusz nie sprawdza się dla Kai – graficzki, która straciła pracę. Kiedy medytacja nie pomaga, a jedyną pociechą jest towarzystwo ulubionego czworonoga, bohaterka postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Kaja zaczyna dorabiać jako kierowca. Pierwszy kurs uświadamia jej, że ten czas jest trudny nie tylko dla niej.

Film zgłoszony na KINO 2020-  pierwszy festiwal filmów w czasie kwarantanny organizowany przez TVN Fabuła.

"Paweł Ponury Żukowski", reż. Andrzej Starszewski"Paweł Ponury Żukowski", reż. Andrzej Starszewski
Współczesny artysta zamknięty w blokowisku opowiada z okna swojego mieszkania o tym, jakie wyzwania stawia przed nim obecna sytuacja. Okazuje się, że lęki i obawy artysty nie różnią się od trosk, z którymi boryka się dziś całe społeczeństwo. Paweł Ponury Żukowski stał się inicjatorem akcji społecznej wieszania kartonów w oknach mieszkań z hasłami  Jeszcze nigdy nie baliśmy się tak bardzo, Chcemy testów, Prawo wymaga od ludzi zbyt wiele.

Dokument zgłoszony na KINO 2020-  pierwszy festiwal filmów w czasie kwarantanny organizowany przez TVN Fabuła.

"Wezwanie", reż. Michał Domaszewski"Wezwanie", reż. Michał Domaszewski
Lekarze to bohaterowie codzienności, którzy pełni poświęcenia walczą o zdrowie pacjentów na szpitalnych oddziałach. Czasami zapominamy jednak, że oni także nie są niezniszczalni. W filmie Wezwanie poznajemy młodego medyka, który po powrocie z kolejnego trudnego dyżuru zaczyna rozpoznawać u siebie objawy choroby, której boi się cały świat… Tylko, czy ten, który ratuje ludzkie życie może pozwolić sobie na słabość?

Film zgłoszony na KINO 2020-  pierwszy festiwal filmów w czasie kwarantanny organizowany przez TVN Fabuła.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Znamy laureatów Festiwalu KINO 2020 – Pierwszego Festiwalu Filmów w Czasie Kwarantanny!
Następny artykuł:

Znamy laureatów Festiwalu KINO 2020 – Pierwszego Festiwalu Filmów w Czasie Kwarantanny!

tvnpix