Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

Kultowe filmy z sali sądowej
Najlepsze filmy sądowe 
Sądowe batalie potrafią być spektakularne. Filmy często bazują na prawdziwych wydarzeniach i niebywale trzymają w napięciu. Zobaczcie, jakie produkcje przeszły do historii.

Łukasz Muszyński, krytyk filmowy, był gościem "Dzień Dobry TVN", gdzie opowiedział o kultowych filmach, których akcja rozgrywa się na sali sądowej. Producenci wykorzystują rzeczywiste historie czy głośne procesy, by zbudować wciągające i trzymające w napięciu filmowe widowiska.

Trudno wyobrazić sobie historię kina bez jednego z najważniejszych filmów w tym gatunków, czyli "Dwunastu gniewnych ludzi". Skromny film z Henrym Fondą potrafił przykuć uwagę i do dziś jest oglądany przez fanów na całym świecie. Akcja rozgrywa się w jednym pomieszczeniu, w którym prowadzą obrady członkowie ławy. Dwunastu mężczyzn musi uzgodnić wspólny werdykt.

Kolejny ważnym filmem jest "Zabić drozda", gdzie szanowany prawnik decyduje się bronić czarnoskórego oskarżonego o gwałt. Akcja rozgrywa się na południu Stanów Zjednoczonych. Film doskonale ukazuje dynamikę relacji międzyludzkich w USA na początku lat 60.

Filmy sądoweFilmy sądowe

Łukasz Muszyński wymienił również takie znane filmy, jak "Filadelfia" z Tomem Hanksem czy "Ludzie honoru" z udziałem Toma Cruise'a.

Zobacz także:

Aktorzy, którzy odrzucili kultowe role. Anna Wendzikowska opowiada
Aktorzy, którzy odrzucili kultowe role. Anna Wendzikowska opowiada

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Filmowy tydzień w TVN Fabuła
Następny artykuł:

Filmowy tydzień w TVN Fabuła

tvnpix