Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

powrót do listy

Filmowe opowieści z kwarantanny. Nie przegap produkcji z ubiegłego roku

Filmowe opowieści z kwarantanny. Nie przegap produkcji z ubiegłego roku
"Kwarantanna Martynki", reż. Martyna Byczkowska 
W zeszłym roku po raz pierwszy odbył się Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny. Przypomnijmy sobie produkcje, które zyskały uznanie jury.

Kwarantanna Martynki, reż. Martyna ByczkowskaNagroda Główna (kategoria PRO)KINO 2020. FESTIWAL FILMÓW W CZASIE  KWARANTANNY

dokument, rok prod. 2020, 29’

Przedstawiony w formie dokumentu zapis relacji Martyny z jej rodziną. Autorka za pomocą archiwalnych materiałów przenosi nas w świat swojego dzieciństwa. W sposób niezwykle subtelny – za pomocą wybranych nagrań, rodzinnych pamiątek – opowiada o bliskości w czasach, kiedy wszyscy jesteśmy oddzieleni od najbliższych. Próbuje oswoić otaczającą ją rzeczywistość, rejestrując świat widziany przez okienną szybę, ale także przyglądając się rozmowom w sklepie, czy opustoszałym ulicom miast.

"Kwarantanna Martynki", reż. Martyna Byczkowska"Kwarantanna Martynki", reż. Martyna Byczkowska

Emisja: Sobota 1 maja 19.25 TVN Fabuła

Niepamięć, reż. Magda Skowrońska - Film powstał na podstawie jednego z finałowych scenariuszy ubiegłorocznego naboru „Wczterechścianach” TVN Discovery Talents

dramat, rok. prod 2020, 9’

Siedemdziesięcioletni spokojny i pedantyczny Henryk po raz kolejny kłóci się z żoną Ewą, która ćwicząc zrobiła bałagan w całym mieszkaniu. Do Henryka wieczorem dzwoni komunikatorem internetowym wiecznie zapracowany syn Marek. Przejęty Henryk opowiada mu o swoich problemach z żoną, jednak syn skupiony jest na swojej pracy i rodzinie. Uświadamia ojcu, że Ewa od dawna nie żyje. Starszy pan nie przyjmuje tego do wiadomości, rozłącza się i przenosi się znów w świat swojej wyobraźni.

Emisja: Niedziela 3 maja 19.50

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Seriaale: Najlepsze momenty 1. odcinka programu
Następny artykuł:

Seriaale: Najlepsze momenty 1. odcinka programu

tvnpix