Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

Filmowe inspiracje: TOP 5 produkcji nakręconych telefonem komórkowym
Filmy zrealizowane smartfonem 
W trakcie izolacji możemy wykazać się nie lada kreatywnością. Wystarczy telefon komórkowy, by stworzyć przejmujące opowieści. Zobaczcie kilka filmowych inspiracji.

KINO 2020 - Pierwszy Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny. Trwa nabór!

Chcielibyście wziąć udział w festiwalu KINO 2020, ale nadal szukacie pomysłów i inspiracji. Zobaczcie, że wystarczy telefon komórkowy, by przenieść nas do filmowego świata. Ograniczona przestrzeń, nie ogranicza wyobraźni. Zobaczcie naszą listę, a może któraś produkcja stanie się bodźcem do zrealizowania Wasze wizji kina.

Niepoczytalna, reż. Steven Soderbergh

NiepoczytalnaNiepoczytalna
materiały prasowe
Młoda kobieta (Claire Foy) wyjeżdża z rodzinnego miasteczka, by uciec od traumatycznej przeszłości i rozpocząć nowe życie. Gdy wbrew swej woli zostaje zamknięta w szpitalu psychiatrycznym, musi stawić czoło swemu największemu lękowi. Nie wiadomo, czy wszystko, co ją spotyka, dzieje się naprawdę, czy też stanowi wytwór jej wyobraźni. Nikt jej nie wierzy i nie może lub nie chce pomóc. Nie ma więc innego wyjścia, jak wziąć sprawy w swoje ręce i wkroczyć do akcji niezależnie od tego, jakie mogą być konsekwencje jej działań – dla niej samej i dla ludzi z jej otoczenia.

Steven Soderbergh zrealizował ten film w całości przy pomocy smartfona. Reżyser był tak zadowolony z efektu, że zapowiedział, iż w przyszłości również będzie korzystał z tej kamery.

Sugar Man, reż. Malik Bendjelloul

Sugar ManSugar Man
materiały prasowe
Zaskakująca i niewiarygodna (choć prawdziwa!) historia życia człowieka o złotym sercu, któremu przepowiadano wielka karierę, a który przepadł bez wieści na cztery dekady. Prawda o jego życiowej drodze i wyborach, okazała się bardziej fantastyczna, niż najbardziej szalone pomysły hollywoodzkich producentów.

Zdjęcia do tego filmu początkowo nagrywano kamerą 8 mm. Jednak ze względu na niski budżet, reżyser sięgnął po nieco tańsze rozwiązanie. Smartfon okazał się doskonałą alternatywą. By dokończyć film, twórca ściągnął aplikację imitującą jakość wcześniej używanego sprzętu.

Mandarynka, reż, Sean Baker

MandarynkaMandarynka

Transseksualna prostytutka Sin-Dee wychodzi z aresztu i dowiaduje się od swojej najlepszej przyjaciółki, że jej chłopak ją zdradził, w dodatku z biologiczną kobietą. Wściekła, ale cały czas na wysokich szpilkach, dumnie przemierza zakazane ulice Los Angeles aby go odnaleźć i zawalczyć o swój związek. Jest Wigilia Bożego Narodzenia.

Sean Baker zrealizował ten film przy pomocy trzech smartfonów. Produkcja zarobiła dziewięciokrotnie więcej niż wynosił początkowy budżet.

I Play with the Phrase Each Other, reż. Jay Alvarez

Jay Alvarez zrealizował swój film w całości przez telefon. Można powiedzieć, że to jedna z najbardziej "telefonicznych" produkcji. Nie tylko stworzona przy pomocy smartfona, ale jej fabuła opiera się na rozmowach telefonicznych.

Nocny połów, reż. Park Chan-wook

Pierwszy koreański film zrealizowany za pomocą iPhone'a 4. Twórcy wykorzystali jego możliwości techniczne do wykreowania śmiałej artystycznie wizji, w stylu najlepszych osiągnięć Park Chan-wooka uzupełnionym o motywy rytualnego koreańskiego szamanizmu, którym z kolei zafascynowany jest jego brat, Park Chan-kyong. Hipnotyzująca muzyka UhUhBoo Project (znanego z "Pana Zemsty") w połączeniu z efektami wizualnymi - z obrazem raz przesyconym zamgloną żółcią, innym razem wyostrzającym kontury i intensyfikującym kolory, w scenach nocnych czarno-białym, jakby przykrytym przezroczystą tkaniną - wywołuje metafizyczne wrażenie. Ale ten nastrój to przede wszystkim zasługa bogactwa wyobraźni twórców, nie tylko zdolności nowoczesnego sprzętu.

Bohaterem filmu jest wędkarz (Oh Gwang-rok), spędzający noc nad jeziorem. Zamiast ryby wyławia z wody martwą młodą kobietę (Lee Jung-hyun), która na jego oczach ożywa.

 

Zobacz także:

KINO 2020 - Pierwszy Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny
KINO 2020 - Pierwszy Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Filmowe szaleństwo w TVN Fabuła!
Następny artykuł:

Filmowe szaleństwo w TVN Fabuła!

tvnpix