Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

33. Europejskie Nagrody Filmowe po raz drugi na żywo w TVN Fabuła!
Gala Wręczenia Europejskich Nagród Filmowych 
W sobotę 12 grudnia w Berlinie odbędzie się finałowa gala rozdania 33. Europejskich Nagród Filmowych. Film „Boże Ciało” Jana Komasy powalczy w tym roku o statuetkę aż w 4 kategoriach, w tym za najlepszy film oraz reżyserię. TVN Fabuła pokaże transmisję na żywo z tego wydarzenia.

Europejskie Nagrody Filmowe określane mianem „europejskich Oscarów” to wydarzenie, które co roku przyciąga na Stary Kontynent największe gwiazdy kina. W tym roku, z uwagi na pandemię koronawirusa, po raz pierwszy w historii, ceremonia odbędzie się wirtualnie bez udziału publiczności. Organizatorzy postanowili również zmienić nieco formułę wydarzenia - ceremonie zaplanowano na pięć kolejnych wieczorów, zaczynając od wtorku 8 grudnia, z wielką galą finałową w sobotę 12 grudnia.

Europejskie Nagrody Filmowe 2020Europejskie Nagrody Filmowe 2020

Szanse na tytuł najlepszego filmu europejskiego ma "Boże ciało". Najnowszy film Jana Komasy stanie w szranki z "Na rauszu" Thomasa Vinterberga, "Berlin Alexanderplatz" Burhana Qurbani, "Martin Eden" Pietro Marcello, "Malowanym ptakiem" Václava Marhoula i "Undine" Christiana Petzolda.

„Boże Ciało” Jana Komasy otrzymało aż 4 nominacje. Produkcja ma szansę na tytuł najlepszego filmu europejskiego oraz nagrody za najlepszą reżyserię. Nominację otrzymali również odtwórca głównej roli Bartosz Bielenia oraz scenarzysta Mateusz Pacewicz.

Transmisja z Europejskich Nagród Filmowych w sobotę 12 grudnia o godzinie 20:00 na antenie TVN Fabuła.

 

 

 

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Grażyna Torbicka zaprasza: Spotkanie z Krystyną Jandą
Następny artykuł:

Grażyna Torbicka zaprasza: Spotkanie z Krystyną Jandą

tvnpix