Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

"Boże Ciało" z nominacją do Oscara 2020!
Boże Ciało, reż. Jan Komasa 
Film "Boże Ciało" otrzymał nominację do Oscara 2020 w kategorii film międzynarodowy. Produkcja w reżyserii Jana Komasy ubiega się o najważniejszą statuetkę w przemyśle filmowym.

"Boże Ciało" jest jednym z kandydatów do Oscara 2020. O statuetkę ubiega się w kategorii film międzynarodowy obok takich produkcji, jak "Parasite", "Ból i blask", "Nędznicy" i "Kraina miodu".

Gala wręczenia Oscarów 2020 odbędzie się w Los Angeles 9 lutego.

Boże CiałoBoże Ciało

Boże Ciało - o czym opowiada film?

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast tego jednak, popychany niemożliwym do spełnienia marzeniem, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i w przebraniu księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje jednak w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw...

Reżyser „Bożego Ciała” Jan Komasa: Droga do Oscara jest bardzo długa. Moje nazwisko naprawdę nic nie znaczy w Hollywood
Reżyser „Bożego Ciała” Jan Komasa: Droga do Oscara jest bardzo długa. Moje nazwisko naprawdę nic nie znaczy w Hollywood
Wideo: x-news.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Bartosz Bielenia otrzymał prestiżowy tytuł European Shooting Star 2020
Następny artykuł:

Bartosz Bielenia otrzymał prestiżowy tytuł European Shooting Star 2020

tvnpix