Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

powrót do listy

Bartosz Bielenia otrzymał prestiżowy tytuł European Shooting Star 2020

Bartosz Bielenia otrzymał prestiżowy tytuł European Shooting Star 2020
Boże Ciało, reż. Jan Komasa 
Shooting Stars to specjalny program stworzony przez European Film Promotion (EFP), którego celem jest promowanie młodych i utalentowanych aktorów europejskich. W tym roku ten prestiżowy tytuł otrzymał Bartosz Bielenia.

Bartosz Bielenia został zgłoszony do udziału w programie przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Aktor zagrał główną rolę w filmie "Boże Ciało" Jana Komasy, który znalazł się na shortliście kandydatów do Oscara.

10 uczestników Shooting Stars 2020 wybrano spośród 28 kandydatów zgłoszonych przez członków European Film Promotion. Do programu zakwalifikowali się także: Martina Apostolova (Bułgaria), Pääru Oja (Estonia), Victoria Carmen Sonne (Dania), Zita Hanrot (Francja), Levan Gelbakhiani (Gruzja), Jonas Dassler (Niemcy), Bilal Wahib (Holandia), Joana Ribeiro (Portugalia), Ella Rumpf (Szwajcaria).

European Shooting Star 2020European Shooting Star 2020

European Shooting Star jest programem, który otwiera drogę do kariery. Wśród uczestników znaleźli się tacy aktorzy jak: Alba Rohrwacher, Mélanie Laurent, Carey Mulligan, Daniel Bruhl, Rachel Weisz, Alicia Vikander czy Daniel Creig.

Boże CiałoBoże Ciało

Bartosz Bielenia siódmym Polakiem w Shooting Star

W ubiegłych latach wyróżnieni zostali: Agnieszka Grochowska (2007), Agata Buzek (2010), Jakub Gierszał (2012), Mateusz Kościukiewicz (2014) oraz Zofia Wichłacz (2017). W zeszłym roku w programie uczestniczył Dawid Ogrodnik.

W uzasadnieniu jury czytamy:

"Grzesznik i święty. Diabeł i anioł. Jeśli wątpisz, że te przeciwieństwa mogą się spotkać u jednego człowieka, przemyśl to jeszcze raz. Bo Bartosz Bielenia sprawi, że w to uwierzysz. Z tymi nieskończonymi zdolnościami kroczy szaleńczymi ścieżkami rozpaczy i odkupienia. Dzięki tej przyciągającej obecności sprawia, że chcesz do niego dołączyć. W tym samym czasie dźwiga na swych ramionach cały film. Czy jego talent można wyjaśnić? To niemożliwe. Nazwijmy to magią."

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Niepozorny porucznik Columbo w TVN Fabuła!
Następny artykuł:

Niepozorny porucznik Columbo w TVN Fabuła!

tvnpix