Program TVN Fabuła

Poprzedni
drukuj
wstecz
 • Chirurdzy II

  Cristina nie jest zadowolona, gdy Bailey powierza jej opiekę na dzieckiem. Tymczasem Derek i Addison godzą się, a Denny pozostaje dla Alexa przeszkodą w walce o serce Izzie. "Band-Aid Covers the Bullet Hole"
 • Chirurdzy II

  Gdy w Seattle Grace Hospital dochodzi do serii osobliwych wydarzeń, lekarze stają się przesądni, przez co Izzie zaczyna martwić się o powodzenie operacji Denny'ego. Tymczasem Derek i Addison myślą o wspólnym mieszkaniu, a Richard zajmuje się wyjątkowym znajomym sprzed lat. "Superstition"
 • Chirurdzy II

  George zbyt długo korzysta z mieszkania dr Burke'a, Meredith poznaje rodzinną tajemnicę. Bailey obawia się, że koledzy będą ją traktować inaczej odkąd została matką, a Alex dostaje lekcję w kwestii łóżkowych manier. "Name of the Game"
 • Chirurdzy II

  Izzie wyciąga od George'a szczegóły na temat życia osobistego. Alex asystuje Addison przy delikatnym przypadku. Burke stresuje się, bo trafia do niego muzyczny idol. "Blues for Sister Someone"
 • Chirurdzy II

  Stażyści zajmują się rodziną z wypadku samochodowego, Derek traci kontrolę nad emocjami, a Burke i Izzie mają nowy pomysł dla Denny'ego. "Damage Case"
 • Castle

  Castle i Beckett prowadzą śledztwo w sprawie morderstwa kobiety, której ciało znaleziono w hotelu w wannie wypełnionej zużytym olejem silnikowym. Kiedy jednak poznają mroczny sekret z przeszłości zamordowanej kobiety, muszą zmierzyć się z pewną tajemnicą sprzed ponad 20 lat, w czym pomaga im prawdziwy dziennikarz śledczy. W międzyczasie żelazna samodyscyplina i kamienny spokój Beckett zostają wystawione na próbę, gdy między nią a Castlem dochodzi do spięcia, którego stawką są jej pieniądze i kobieca duma. "Ghosts"
 • Andrzej Sołtysik przedstawia SHORT-Wspomnienie o Wajdzie

 • Gdynia Film Festiwal-POKOLENIA

 • Fabuluuz

  „Fabuluuz” łączy ze sobą dwa światy - kulturę wysoką z kulturą masową, pokazuje różne formy sztuki, takie jak fotografia, film, muzyka czy rzeźba. Nazwa programu jest wariacją na temat angielskiego słowa: „Fabulous” (bajeczny, fantastyczny, rewelacyjny, wspaniały). Pierwsza część nawiązuje do fabuły, a co za tym idzie do jej bohaterów, których historie są ciekawe i warte poznania. Druga część odnosi się do formy programu, która w swoim założeniu ma być luźna, lekka i nie pozbawiona dystansu. Gospodarz programu Olivier Janiak rozmawia z wyjątkowymi ludźmi o niebanalnych poglądach.
 • Andrzej Sołtysik przedstawia SHORT - Kino letnie Orange - nagroda

 • Szkoła Filmowa LONGPLAY - Gajos cz. 1

  „Szkoła filmowa” to zapis niezwykłych rozmów, w trakcie których artyści opowiedzą o kulisach swojej pracy, wspomnieniach z planów filmowych, osobach, które podziwiają i z którymi chcieliby pracować. Nie zabraknie też wspomnień związanych z czasami, gdy sami uczęszczali do szkół filmowych. Dzięki magicznej atmosferze sali kinowej, widzowie będą mogli przenieść się w świat srebrnego ekranu i odkryć go z nieznanej dotąd strony. Cała dyskusja odbywa się z udziałem publiczności, składającej się ze studentów szkoły filmowej. Dziennikarka Kinga Burzyńska na swoim koncie ma niezliczoną ilość wywiadów. Gwiazdy nie mają przed nią tajemnic. Tym razem na wprost Kingi usiądą największe osobowości polskiego kina i teatru, a prowadząca skutecznie wypyta ich o historie związane z aktorstwem.
 • ShortStory-S. Celinska

 • pytAnia - Bridget Jones 3

  "pytAnia" to program oparty na wywiadach Anny Wendzikowskiej z największymi gwiazdami Hollywood. Ania w umiejętny, pełen wdzięku i uroku sposób prowadzi rozmowy na temat filmów, aktorstwa, emocji i codziennego życia. W każdym odcinku Ania porusza inny temat. Pyta nie tylko o pracę na planie filmowym, ale także o blaski i cienie sławy, miłość, rodzicielstwo i przyjaźń w show businessie. Czy popularność ułatwia czy utrudnia życie? Jakie naprawdę są gwiazdy światowego kina? odpowiedzi na te i inne pytania tylko w programie Ani Wendzikowskiej "pytAnia".
 • Lekarze 4

  Janek ma złamany kręgosłup. Część kości się przemieszcza i uciska na rdzeń, przez co chłopak odczuwa postępujący niedowład. Florczykowi udaje się sprowadzić do Torunia znakomitego lekarza, który podejmuje się trudnej i ryzykownej operacji. Lekarze z Copernicusa pomagają pięcioletniemu Franiowi, który uległ wypadkowi. Podczas operacji okazuje się, że chłopiec cierpiał na wrodzoną wadę serca. Ojciec Franka znajduje się pod nadzorem kuratora i może stracić prawo do opieki nad dzieckiem. Daniel postanawia działać przeciwko swojej firmie i pomóc szpitalowi w sprawie uszkodzonego laparoskopu. Leon dowiaduje się prawdy o wypadku Filipa. Chciałby, aby chłopak zniknął z życia jego córki. Gustaw dalej prowadzi nieczystą grę przeciwko Alicji – tym razem nachodzi opiekunkę Kuby, aby skłonić ją do zeznawania na jego korzyść. Sytuacja między Leonem, Basią i Karkoszką staje się nieco napięta.
 • Lekarze 4

  W Copernicusie pojawia się dziennikarz z „Wiadomości Toruńskich”. Michał dowiaduje się od niego, że jego ojciec z Łąckim szykują przewrót – chcą usunąć Bosak ze stanowiska i powierzyć je Tadeuszowi. Janek czuje się coraz lepiej i zaczyna chodzić. Gustaw podczas rozmowy z Alicją dostaje zawału. Lekarka zajmuje się eksteściem i zyskuje wdzięczność Krystyny. Do Copernicusa trafiają kobiety w średnim wieku – siostry po terapii nieatestowanymi pijawkami. Jedna z nich zapada na poważną chorobę. Jivanowi udaje się zdiagnozować dolegliwość i pomóc pacjentce. Basia rozstaje się z Leonem. Jasiński oskarża Karkoszkę, że podrywa młode lekarki na „pana ordynatora”. Beata też ma problemy – Filip chce ją zostawić, ponieważ do siebie nie pasują. Orda i Iza Wanat walczą o nowy laparoskop dla szpitala z nieuczciwą firmą handlującą sprzętem medycznym. Piotr Wanat uświadamia Magdę, że wie o narkotykach, które podrzuciła jego żonie.
 • Lekarze 4

  Jivan odkrywa, że pacjent, którego wszyscy brali za hipochondryka, faktycznie jest chory. Gajewskiemu udaje się namówić Dolnego na pobyt w szpitalu i operację. Do Copernicusa trafia Zofia Grzelak. Starsza kobieta cierpi na hemoroidy. Bardzo jej zależy na tym, aby rodzina nie dowiedziała się o jej wstydliwym schorzeniu. Orda spędza ostatnie dni w firmie handlującej sprzętem farmaceutycznym. Podczas pokazowej operacji, dochodzi do komplikacji. Daniel przejmuje prowadzenie zabiegu i ze zdumieniem odkrywa, że jego dłonie znowu są sprawne. Gustaw mimo szczerych rozmów z Alicją, Leonem i Krystyną, nie chce dać za wygraną i zamierza za wszelką cenę przejąć opiekę nad wnukiem. Michał Karkoszka wyznaje Florczykowi, że jego ojciec i Łącki chcą pozbawić Elżbietę stanowiska. Krzysztof grozi Tadeuszowi, lecz ten ma wszystko i wszystkich za nic. Beata dowiaduje się, dlaczego Filip chciał popełnić samobójstwo – chłopak brał udział w akcji, podczas której przypadkowo zginęły cywilne kobiety i dzieci. Dziewczyna jest przerażona, lecz nie chce opuszczać ukochanego. Okazuje się, że Michał Karkoszka ma życie prywatne – związany jest z piękną chirurg plastyczną z Gdańska…
 • Dwóch i pół

  Alan daje Lyndsey ultimatum – musi wybierać między nim i Larrym. Z kolei Jenny nabiera obaw, że jej związek z Brooke zaczyna się rozpadać. "Cab fare i a bottle of penicillin"
 • Shrek

  Dziś nikt nie wyobraża sobie filmowego świata bez Shreka. A wszystko zaczęło się, jak zwykle, przypadkiem. Synowie Jeffrey'a Katzenberga, współtwórcy i współwłaściciela wytwórni DreamWorks, wypożyczyli z biblioteki książkę z obrazkami Williama Steiga, "Shrek". I tak to się zaczęło. Zanim jednak czarujący brzydal, czyli zielony ogr podbił serca widzów na całym świecie i nim zrewolucjonizował nasze współczesne ideały piękna, wytwórnia DreamWorks zaangażowała do projektu armię specjalistów od animacji komputerowej. Reżyserię filmu powierzono dwóm specjalistom od animacji, ale jednocześnie debiutantom w roli reżyserów. Andrew Adams pierwsze kroki w branży stawiał w Nowej Zelandii, a doświadczenia zdobywał przy kolejnych produkcjach przygód Batmana. Drugim reżyserem została Vicky Jenson, która przez wiele lat pracowała dla wytwórni Universal Cartoons i była znana ze swoich wyjątkowych uzdolnień w tworzeniu storyboardów. Film o Shreku to przede wszystkim kamień milowy w technice animacji komputerowej. Niczego nie pozostawiono tu przypadkowi. Stworzono i opatentowano nowe programy do animacji oraz wykorzystano najnowsze zdobycze techniki w tej dziedzinie. Po każdym kolejnym obejrzeniu filmu dostrzegamy nowe, zaskakujące rozwiązania. Wprost nie sposób oprzeć się wrażeniu, że postacie na ekranie rzeczywiście ożyły. Co więcej, ich twórcy, w pewnym momencie realizacji filmu, osiągnęli taki poziom doskonałości w naśladowaniu rzeczywistości, że świadomie zdecydowali się pogorszyć uzyskany efekt. Dotyczy to szczególnie Fiony w jej "ludzkiej" formie. Przezabawne sytuacje stworzyli autorzy animacji również w przypadku Osiołka. Szczególnie trudno przychodziło im zapanowanie nad sierścią. Wystarczyła odrobina przesady i Osiołek zmieniał się na ekranie w puchatego króliczka. Na tym nie koniec przygód z niespodziankami komputerowej animacji. Twórcy Shreka okazali się mistrzami w rysowaniu cieczy. Wszystko płynne, co pojawia się na ekranie jest niezwykle rzeczywiste. Aż trudno uwierzyć, że podołali tak wysokim wymaganiom. Ekranowa lawa, rzeka, błoto na bagnie Shreka, aż po lejące się z beczki piwo są jak prawdziwe. Mistrzowskie popisy animacji osiągnięto także przy efektach pirotechnicznych, przedstawiając najróżniejsze formy i źródła ognia. Można by napisać książkę o tym, jak powstawał ten film i pewnie wielu się o to pokusi. Tu pragniemy podkreślić jeszcze tylko dwa elementy, na dowód wyjątkowego profesjonalizmu i rzetelności twórców. Jak to bywa przy organizowaniu produkcji fabularnej, również w Shreku specjaliści od lokalizacji wybrali się na poszukiwanie najlepszych miejsc. Dotarli nawet do Francji, gdzie wreszcie znaleźli pierwowzór zamku Duloc. Szukali też wiarygodnych bagien, ryzykując życie, szczególnie na bagnach Południowej Karoliny, pełnych aligatorów. Nad wyglądem animowanych postaci pracowali nie tylko rysownicy, ale i najlepsi hollywoodzcy specjaliści od... charakteryzacji. Shrek jest tak rzeczywisty, że czasami ma się wrażenie, że to film fabularny. Niektórzy nawet żartują, że dobrze, iż twórcy Shreka nie osiągnęli takiej samej doskonałości w imitowaniu zapachów, bo tego publiczność mogłaby nie wytrzymać.
 • wieczór
 • Gdynia Film Festiwal-Ostatnia rodzina

 • Akademia policyjna IV: Patrol obywatelski

  Grupa przyjaciół, którzy, jak pamiętamy z części pierwszej "Akademii Policyjnej" trafia do szkoły dla przyszłych stróżów porządku właściwie przypadkiem, okazała się całkiem niezłymi gliniarzami. Na pewno nie ustępują ani inteligencją, ani zdrowym rozsądkiem kolegom po fachu, którzy wykonują ten zawód z powołania. A, że koledzy ci są zazwyczaj zwariowani (patrz komendant Lassard), to już zupełnie inna sprawa. Komendant Lassard, szef Waszyngtońskiej Akademii Policyjnej, wpada na kolejny, genialny pomysł. Tym razem jest to idea "patroli obywatelskich", które miałyby współpracować z policją w zwalczaniu przestępczości. Zaangażowanie obywateli w nowy projekt jest nadspodziewanie duże. Uradowany początkowymi sukcesami Lassard wyjeżdża da Londynu na doroczną konferencję Szefów Policji. Wraca z niej z kolegami - szefami policji z Włoch, Chin, Niemiec i Francji, aby zaprezentować im, jak wspaniale funkcjonują obywatelskie patrole. Biedny komendant nie wie jednak, że jego ukochany projekt okazał się totalnym niewypałem i spowodował w mieście wiele zamieszania. Kiedy, niczego nieświadomy, przybywa na komisariat z szacownymi kolegami, pierwszą rzeczą, jakiej mogą się przyjrzeć jego goście, jest spektakularna ucieczka grupy kryminalistów. A to dopiero początek zabawnych perypetii, które pogrążą cały Waszyngton w kompletnym chaosie.
 • Premiera-Belfer

  Andrzej Sołtysik zaprasza na krótki przegląd premier filmowych. Każdy odcinek jest poświęcony innej produkcji. Recenzje poszczególnych filmów uzupełnione są o rozmowy z reżyserami, aktorami oraz relacjami z planu.
 • Szkoła Filmowa LONGPLAY

  „Szkoła filmowa” to zapis niezwykłych rozmów, w trakcie których artyści opowiedzą o kulisach swojej pracy, wspomnieniach z planów filmowych, osobach, które podziwiają i z którymi chcieliby pracować. Nie zabraknie też wspomnień związanych z czasami, gdy sami uczęszczali do szkół filmowych. Dzięki magicznej atmosferze sali kinowej, widzowie będą mogli przenieść się w świat srebrnego ekranu i odkryć go z nieznanej dotąd strony. Cała dyskusja odbywa się z udziałem publiczności, składającej się ze studentów szkoły filmowej. Dziennikarka Kinga Burzyńska na swoim koncie ma niezliczoną ilość wywiadów. Gwiazdy nie mają przed nią tajemnic. Tym razem na wprost Kingi usiądą największe osobowości polskiego kina i teatru, a prowadząca skutecznie wypyta ich o historie związane z aktorstwem.
 • Harry Potter i insygnia śmierci Część II

  Film "Harry Potter i Insygnia Śmierci. Część II" opowiada o ostatecznym starciu nastoletniego czarodzieja Harry'ego Pottera (Daniel Radcliffe) z jego odwiecznym wrogiem Voldemortem (Ralph Fiennes). Aby go pokonać Harry, Ron (Rupert Grint) i Hermiona (Emma Watson) wyruszają w niebezpieczną wyprawę, której celem jest odnalezienie horkruksów – magicznych przedmiotów, w których Ten Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać zamknął części swojej duszy zapewniając sobie nieśmiertelność. Zniszczenie horkruksów oznacza zniszczenie samego Voldemorta. Niestety, w świecie czarodziejów nie jest spokojnie. Śmierciożercy, wywołują wojnę, której celem jest zniszczenie wszystkich sympatyków Mugoli oraz uczynienie z Voldemorta władcy wszystkich czarodziejów, a później całego, również ludzkiego, świata. Sympatycy Czarnego Pana przejmują kontrolę nad Ministerstwem Magii, a nawet Hogwartem. Jednak najważniejszym dla Voldemorta łupem, którego Śmierciożercy nieustannie szukają, jest Harry Potter... Nastoletni czarodziej wraz z przyjaciółmi staje do wyścigu z czasem, w którym stawką jest jego życie oraz przyszłość świata. Musi odnaleźć i zniszczyć wszystkie horkruksy zanim znajdą do wysłannicy Czarnego Pana. Voldemort kradnie z grobowca Albusa Dumbledore'a Czarną Różdżkę będącą nie tylko najpotężniejszą różdżką znaną czarodziejom, ale również jednym z tytułowych Insygniów Śmierci – potężnych artefaktów dających posiadaczowi władzę nad śmiercią. Tymczasem Harry, Hermiona i Ron kontynuują poszukiwania horkruksów. Aby je zdobyć będą musieli włamać się do banku Gringotta oraz powrócić do Hogwartu, w którym władzę sprawuje teraz złowrogi Severus Snape (Alan Rickman) – jeden z najbardziej zaufanych sług Voldemorta. Czy ich misja się powiedzie? Czy przyjaciele odnajdą wszystkie horkruksy i pokonają Voldemorta przywracając pokój w świecie czarodziei? Odpowiedź w ostatniej części filmowej sagi i przygodach Harry'ego Pottera.
 • World Trade Center

  Oparta na faktach historia dwóch strażaków, którzy 11 września 2001 roku zostali uwięzieni w gruzach World Trade Center. Tuż po uderzeniu samolotu w budynki WTC sierżant John McLoughlin (Nicolas Cage), William J. Jimeno (Michael Pena) i ich koledzy wchodzą do jednego z budynków, by pomóc w ewakuacji uwięzionych w nim ludzi. Dochodzi do zawalenia budynku. Strażacy zostają uwięzieni pod gruzami. Rozpoczyna się bezprecedensowa akcja ratunkowa mająca na celu odkopanie ocalałych.
 • Ukryta prawda

  Witold jest zamożnym przedsiębiorcą. Mieszka z synem Pawłem i drugą żonę Matyldą. Po wypadku samochodowym Witold traci pamięci. Sytuację wykorzystuje atrakcyjna gosposia, Sonia. Wmawia mu, że mieli romans i jest z nim w ciąży. Witold jest nią zauroczony i choć nic nie pamięta postanawia się rozwieść. Wtedy Matylda pokazuje mu nagranie, na którym Sonia całuje się z jego synem. Witold nie chce ich znać. Sonia twierdzi jednak, że to on jest ojcem jej dziecka. Mężczyzna postanawia dowiedzieć się prawdy…
 • Ukryta prawda

  Anna ma poważny problem z córka Kamilą (14l.). Jej mąż, Damian, ma wobec Kamili wysokie wymagania. Chce żeby zrobiła karierę w balecie. Tymczasem dziewczyna cierpi na anoreksję. Damian twierdzi, że symuluje zmęczenie, bo boi się egzaminów. Anna chce żeby córka podjęła leczenie. Obydwoje podejrzewają również, że może być molestowana przez nauczyciela i wypisują ją ze szkoły. Wtedy Kamila próbuje popełnić samobójstwo. Wyjawia też matce, że jest molestowana, ale przez kogoś innego…
 • Ukryta prawda

  Alicja (22l.) nie potrafi poradzić sobie z nadopiekuńczym ojcem. Jej relacje rodzinne stają się jeszcze trudniejsze odkąd zaczęła spotykać się z Miszą (24l.), ambitnym i ciepłym studentem, pochodzącym z Ukrainy. Ojciec nie akceptuje tego związku i wyrzuca dziewczynę z domu. Misza zabiera Alicję do siebie, ale i jego matka jest przeciwna związkowi. Pomoc oferuje im kolega Miszy, Vadim, który okazuje się draniem. Alicja jest w ciąży i postanawia poprosić o pomoc rodziców. Jaki będzie finał tej historii?
 • TRWA

  Kocham. Enter

  "Pozory mylą". Agnieszka zgłasza się do portalu "Kocham.Enter", ponieważ zakochała się w tajemniczym studencie, którego poznała na forum internetowym. Dziewczyna boi się spotkania w cztery oczy, ponieważ ukryła przed nim, swój prawdziwy wiek - jest dopiero uczennicą pierwszej klasy liceum. Dodatkowo Agnieszka zaczyna podejrzewać, że jej rozmówca, też nie jest tym, za kogo się podaje. Iwona namawia licealistkę, aby przekonała się, jaka jest prawda i umówiła się z tajemniczym nieznajomym na spotkanie. Aby dodać Agnieszce odwagi, Iwona proponuje, że pójdzie na nie razem z nią.
 • ID TVN Fabuła 2015

dalej
Zobacz program innych kanałów: