Program TVN Fabuła

Poprzedni
drukuj
wstecz
 • Violetta

  German kłóci się z Violettą o jej edukację – on chce, by pobierała nauki u guwernantki, natomiast ona woli iść do zwykłej szkoły. W tym czasie Samuca pisze dla Violetty sztukę, mimo, iż ona nie kryje swoich spotkań z Leonem. Problem polega na tym, że cały czas żywi uczucia wobec Tomasa i kiedy on zdenerwowany wychodzi z restauracji, ona idzie za nim.
 • Kobra: Oddział specjalny

  Ben i Semir ruszają w niebezpieczny pościg, kiedy na poboczu autostrady zostaje zamordowany mężczyzna. Zabójcom udaje się jednak uciec, ale na miejscu zbrodni pozostaje pies zmarłego. Ben zabiera do siebie bezdomne zwierzę, które doprowadza spokojnego policjanta do białej gorączki. Szybko okazuje się, że właściciel psa był hakerem zaangażowanym w brawurowy zamach. W międzyczasie przestępcy szukają osoby, która mogłaby zastąpić zmarłego. Znajdują Matthesa Webera, który już raz pracował dla kryminalistów i trafił do więzienia. Teraz chce tylko jednego: postępować zgodnie z prawem, aby odzyskać żonę i córkę, które porzuciły go, kiedy zszedł na złą drogę.
 • Prosto w serce

  Natalia zwierza się Żanecie, że nie wie, na czym stoi w swoim związku z Arturem. Cezary nie sprawdza się podczas nocy poślubnej. Z pomocą Góry udaje mu się zdiagnozować problem. Andrzej odwiedza Artura. Sonduje, jakie Artur ma plany. Domyśla się, że chce ułożyć sobie życie bez firmy i bez Moniki. Namawia Artura, żeby porozmawiał z jego córką. Rafał proponuje Żanecie, żeby została u niego po weselu. Artur proponuje Natalii, aby zamieszkała razem z nim i dziećmi.Ze Stanów wraca Monika…
 • Small talk z Anią - Bettany cz.2

 • Prosto w serce

  Monika przyjeżdża do kamienicy. Przeprasza Gośkę i Basię, że nie mówiła im o ciąży, po czym wyznaje, że chce o wszystkim powiedzieć Arturowi. Żaneta jest cały czas zirytowana, że Rafał nie potrafi jej wyznać miłości. Prosi Cezarego, by przekonał Rafała, że mówienie o uczuciach jest bardzo ważne. Nieoczekiwanie do Rafała dzwoni Zadworny z informacją, że do miasta wrócił Robert. Cezary ma już dosyć faktu, że Góra praktycznie u niego mieszka. Monika w końcu jedzie do domu Artura, by o wszystkim mu powiedzieć.
 • Revolution II

  Kiedy Miles prowadzi Monroe i Rachel na osobistą wyprawę na południe od granicy z Meksykiem, czeka ich niespodzianka, która przerośnie ich najśmielsze oczekiwania. Tymczasem w DC, Neville i Julia wprowadzają lekkie zamieszanie w szeregach Patriotów. W międzyczasie Charlie i Gene odkrywają nowy spisek Patriotów podczas poszukiwań Aarona, który realizuje swój własny plan związany z nanotechnologią. „Three amigos”
 • TRWA

  39 i pół 2

  Darek przepytuje Ankę na okoliczność zastania półnagiego prezesa w ich wspólnym mieszkaniu. Wybucha kłótnia. W złości Darek postanawia przenieść się z sypialni do dużego pokoju, na kanapę. Anka zwierza się Magdzie, że się ranią nawzajem z Darkiem. Natomiast Darek mówi Korbie, że nie poznaje swojej Anki i jej zachowania. "Łatwiej zdobyć szczyt, niż się na nim utrzymać" - konstatuje. Rano do drzwi puka obca dziewczyna. To Amanda z Kanady. Pojawienie się dziewczyny okazuje się być poważnym problemem dla Jankowskiego. Tym większym, że Anka nie może się dowiedzieć o jej istnieniu. Darek będzie musiał wspiąć się na szczyty przebiegłości, by ukryć swoje problemy przed Anką. W spisek angażuje również Patryka.
 • 39 i pół 2

  Darek powiedział Ance o swojej właśnie poznanej córce - Amandzie. Przyjęła to zadziwiająco spokojnie. To oczywiście tylko pozory. Anka swoją wściekłość zamanifestuje w wyjątkowo spektakularny sposób. W Festerze Anka z płaczem opowiada Magdzie o wszystkich oszustwach i kłamstwach Darka. Ma tego dosyć! Do jej firmy wpada z furią Darek. Bierze odwet za performance Anki w Dirty Tracku. Amanda sprowadza się do pokoju Marty w akademiku. Anka umawia się wieczorem na kręgle ze Stanisławem. Darek, widząc strojącą się do wyjścia Ankę, nie może pozostać dłużny. Naprędce organizuje sobie randkę. W kręgielni Stanisław podrywa Ankę i proponuje jej dużą szansę zawodową. Marta i Patryk przychodzą na pokaz capoeiry w wykonaniu mistrza Tigre. Patryk jest urzeczony tym, co widzi. Drażni go nowa rzeczywistość, w której funkcjonuje Marta. Capoeira może być dobrą ucieczką od trosk codzienności i zwaśnionych rodziców.
 • Na Wspólnej 2

 • Na Wspójnej

 • Kobra: Oddział specjalny

  Policjanci patrolują autostradę. Bonrath i Jenny zatrzymują różowe Ferrari prowadzone przez Sarę Kaufmann- bogatą i zupełnie rozpuszczoną dziewczynę. W międzyczasie Semir i Ben sprawdzają karawan, w którym siedzi dwóch mężczyzn. Kiedy podczas kontroli pojawiają się trudności, kierowca wyciąga pistolet i strzela w stronę Semira, a następnie szybko odjeżdża. Ben i Semir wraz ze współpracownikami podejmują pościg, ale przestępcom udaje się uciec. Niedługo potem ujawniona zostaje tożsamość jednego z mężczyzn – to gangster Mario Januschek, specjalizujący się w porwaniach. Prawdopodobnie jego ofiarą miała być Sarah Kaufmann! Wygląda na to, że Benowi i Semirowi udało się zapobiec uprowadzeniu Sary. Późniejsze tropy wydają się jednak wskazywać na to, że ktoś z ich bliskiego otoczenia współpracuje z porywaczami..
 • Singielka

  Tomasz spędza kolejną noc na kanapie. Sylwia tłumaczy mu, że nie powiedziała mu o planach zajścia w ciążę, ponieważ bała się jak zareaguje. Tomasz uważa, że dziecko to nie jest najlepszy sposób na ratowanie związku. W redakcji Krzysiek obnosi się nowym stanowiskiem. Tymczasem Elka dowiaduje się od Moniki, że Mikołaj wziął od niej podwójne zaproszenie do filharmonii na dzisiejszy wieczór. Mikołaj jednak nie zjawia się z biletami, a zawiedziona Elka rozumie, że szczęśliwe zakończenie chyba jej nie dotyczy.
 • Singielka

  Mikołaj spotyka się z Dorotą, która proponuje mu zmianę pracy. Natalia postanawia spędzić romantyczne chwile z narzeczonym, ale dla Roberta te chwile staną się istnym koszmarem… Tomasz pociesza osowiałą Elkę. Obydwoje na koniec wieczoru przekonują się, że ich drugie połówki jeszcze nie raz ich zaskoczą. Sylwia oświadcza Tomaszowi, że wyjeżdża, a Mikołaj zjawia się w drzwiach zaskoczonej Elki. Jej radość nie trwa jednak długo. Czy uda jej się go przekonać do pozostania w portalu?
 • Andrzej Sołtysik przedstawia SHORT

 • Magda M. 3

  Magda dostaje od Filipa strój do nurkowania. Waligórowie szykują się na przyjęcie Julki do rodziny. Wojtek chce wyręczyć Piotra i wyjaśnić Magdzie powód jego wyjazdu. Barbara jeszcze raz próbuje skusić Agatę ofertą matrymonialną, ale interweniuje Rafał. Waligóra przychodzi do Fundacji i oznajmia, że Karolina kończy współpracę. Sebastian i Agata namawiają Magdę, żeby spędziła wreszcie noc z Filipem. Waligórowie przywożą do domu Julkę. Wojtek w zaskakujący sposób oświadcza się Marioli. Piotr dzwoni do Magdy, ale ona nie odbiera, bo właśnie jest w ramionach Filipa. Rafał mówi Agacie, że jego matka wyjeżdża do kuzynostwa, a on sam dostał ofertę pracy za granicą. Waligórowie mają ciche dni. Mariola i Wojtek dowiadują się od Piotra, że za tydzień wróci do kraju. Magda świętuje z przyjaciółmi awans w kancelarii. Filip, korzystając z okazji, wręcza jej pierścionek zaręczynowy.
 • Zaklinaczka duchów

  Melinda spotyka chłopaka nękanego przez ducha. Kobieta uważa, że to duch ojca nie daje mężczyźnie spokoju, jednak szybko okazuje się, że w sprawę zamieszana jest jeszcze inna zjawa - Jared, zmarły kolega Brandona, który ma niezałatwioną sprawę z ojcem chłopaka. Jared był zazdrosny o talent Brandona i teraz Melinda musi znaleźć sposób, by powstrzymać furię zjawy, tak aby duch ojca Brandona pomógł mu w realizacji marzeń. (The Curse of the Ninth)
 • pytAnia

  "pytAnia" to program oparty na wywiadach Anny Wendzikowskiej z największymi gwiazdami Hollywood. Ania w umiejętny, pełen wdzięku i uroku sposób prowadzi rozmowy na temat filmów, aktorstwa, emocji i codziennego życia. W każdym odcinku Ania porusza inny temat. Pyta nie tylko o pracę na planie filmowym, ale także o blaski i cienie sławy, miłość, rodzicielstwo i przyjaźń w show businessie. Czy popularność ułatwia czy utrudnia życie? Jakie naprawdę są gwiazdy światowego kina? odpowiedzi na te i inne pytania tylko w programie Ani Wendzikowskiej "pytAnia".
 • Andrzej Sołtysik przedstawia SHORT - K. Figura

 • Agent Cody Banks

  15-letni Cody Banks (Frankie Muniz) jest specjalnym agentem CIA. Otrzymuje pierwsze zadanie - ma się umówić z Natalie Connors (Hilary Duff), by zbliżyć się do jej ojca, wybitnego naukowca zajmującego się nanotechnologią. Władze podejrzewają, że współpracuje on z terrorystami. Cody odkrywa ich zamiary, lecz zostaje zdemaskowany. Szefowie odsuwają go od udziału w misji. Przestępcy zaś zaczynają szantażować naukowca, grożąc śmiercią jego córce. Cody zamierza im pomóc.
 • wieczór
 • Small talk z Anią - Obecność 2

 • Przerywnik kulturalny

  W programie Olivier Janiak w zabawny i ciekawy sposób rozmawia z ludźmi sceny, ekranu czy muzyki. „Przerywnik kulturalny” wypełniają przedstawione w ciekawej formie prywatne, szczere rozmowy dopełnione humorystycznymi elementami. Bohaterami będą przedstawiciele wszystkich pokoleń. A Olivier nie będzie stronił od nowych doświadczeń...
 • Kryminalni 5

  "Gra" cz. 2. Tym razem przeciwnikiem komisarza Zawady jest seryjny zabójca. Mężczyzna bawi się z policją w niebezpieczną grę. Podrzuca fałszywe dowody i próbuje skierować śledztwo na niewłaściwy trop. Nie wie, że Zawadę nie tak łatwo przechytrzyć...
 • Wejście smoka

  Na wsi niedaleko Hong-Kongu, Lee (Bruce Lee), wybitny znawca sztuk walki wykształcony w Świątyni Shaolin, spotyka Braithwaite'a (Geoffrey Weeks), agenta międzynarodowej organizacji wywiadowczej. Prosi on Lee o udział w brutalnym turnieju sztuk walki, odbywającym się na odległej, ponurej wyspie. Prawdziwym zadaniem Lee jest jednak zdobycie informacji, które pozwolą zdemaskować Hana (Shih Kien), także adepta szkoły Shaolin, czerpiącego zyski z handlu narkotykami i prostytucji. Po przybyciu na wyspę i uroczystym bankiecie, Lee wyrusza na poszukiwania, które szybko zostają uwieńczone sukcesem. Lee odkrywa system podziemnych korytarzy i jaskiń, w których Han przetwarza opium i przetrzymuje więźniów. Następnego dnia rozpoczyna się turniej. Lee wygrywa w kolejnych krwawych starciach z przeciwnikami dzięki swoim słynnym ciosom. Tymczasem Han zaczyna podejrzewać, że ktoś przejrzał jego sekret. Podejrzenia padają na innego uczestnika turnieju, Williamsa. Han wyzywa Williamsa na pojedynek, w którym go zabija używając swej stalowej pięści. W nocy Lee ponownie przedostaje się do podziemnych korytarzy. Zanim zostanie schwytany przez ludzi Hana udaje mu się zawiadomić przez radio Braithwaita. O poranku rozpoczyna się kolejna część turnieju. Wbrew planom Hana przeciwnik Lee zostaje jego sprzymierzeńcem i razem walczą przeciwko ludziom Hana. Kiedy Lee pokonuje niedobitków armii Hana, na wyspie lądują helikoptery z żołnierzami przysłanymi przez Braithwaite'a.
 • Władca pierścieni: Dwie wieże

  Właśnie dobiegła końca śmiertelna walka pomiędzy czarodziejem Gandalfem Szarym (Ian McKellen) a Balrogiem, Demonem Mocy. Z tej walki Gandalf odrodził się zwycięski i stał się Gandalfem Białym, aby w nowej postaci powrócić do swych przyjaciół: Aragorna (Viggo Mortensen), elfa Legolasa (Orlando Bloom) i krasnoluda Gimli (John Rhys-Davies). Współnie z nimi wyrusza do Rohanu, krainy koni. Chce ostrzec Theodena (Bernard Hill), króla Rohanu, przed wojną, która zagraża jego królestwu. Na dworze nieszczęsnego władcy, który nie potrafi rządzić, bowiem wiarę i siły odebrała mu klątwa rzucona przez Sarumana, specjalna próba charakteru czeka Aragorna. Waleczny rycerz przypada do serca siostrzenicy króla. Eowina (Miranda Otto), piękna i waleczna kobieta, nie jest mu obojętna, ale kochająca Arwena (Liv Tyler) nie pozwala mu o sobie zapomnieć. W tym samym czasie dwa hobbity, Meriadok Brandybuck (Dominic Monaghan) zwany Merrym oraz Peregrin Tuk (Billy Boyd), znany lepiej jako Pippin, uciekają z niewoli u orków do Fangornu - Prastarego Lasu, gdzie opiekę nad nimi roztacza Drzewiec, najstarszy z entów, zaklętych w drzewa leśnych pasterzy. Natomiast Frodo (Elijah Wood) i jego wierny towarzysz Sam (Sean Astin) nadal wędrują obarczeni ciężkim brzemieniem pierścienia. Podróż jest wyjątkowo trudna do zniesienia szczególnie dla niosącego Pierścień Frodo, bowiem to na nim zatrzymuje się raz po raz nienawistne spojrzenie Saurona. Wędrujący hobbici w pewnej chwili orientują się, że zgubili drogę. Niebawem też dokonują niezwykłego odkrycia. Okazuje się, że są śledzeni. Ich tropem podąża od dawna niezwykła postać. To Gollum, który kiedyś był hobbitem o imieniu Smeagol i podobnie jak Frodo był posiadaczem Pierścienia. Tak bliski kontakt z pierścieniem zniekształcił mu ciało i umysł. Gollum cierpi na rozdwojenie jaźni. Zagubieni wędrowcy nie wiedzą jednak, jak dalece niebezpieczną zawarli właśnie znajomość i z ulgą przystają na to, aby Gollum towarzyszył im w dalszej drodze, jako ich przewodnik do Mordoru. Wszystkich uczestników wyprawy, której celem jest dotarcie do Mordoru i zniszczenie Pierścienia, czeka najcięższa z prób, jakie zgotował im w Helmowym Jarze Saruman (Christopher Lee), który zawarł przymierze z Sauronem, aby odzyskać Pierścień i zdobyć najwyższą władzę. Do bitwy z obrońcami dobra wystawił dziesięciotysięczną armię. Pokonają ją w krwawej walce nieliczne oddziały obrońców dobra składające się z ludzi i elfów, którymi dowodzą Aragorn, Theoden, Legolas i Gimli. <> Można pokusić się o stwierdzenie, że Peter Jackson zrealizował z powodzeniem jedną z najtrudniejszych sekwencji scen batalistycznych w dziejach kinematografii i dokonał tego z ogromnym powodzeniem. Bitwa w Helmowym Jarze trwa wyjątkowo długo w proporcji do reszty filmu (blisko 40 minut), a mimo tego nie nudzi, nie omamia samymi efektami i jednocześnie niesie bardzo głębokie przesłanie, wiernie oddając wielkie humanistyczne intencje genialnego twórcy, J.R.R. Tolkiena. Powieść Władca Pierścieni od czasu jej publikacji w 1954 roku wywiera ogromny wpływ na każde kolejne pokolenie czytelników, uczy, bawi i jednocześnie buduje trwały wzorzec postaw, które pomagają odróżnić dobro od zła. Książka ta wielokrotnie nazywana była "dziełem stulecia", chociaż, o ironio, opowiada przecież o świecie, którego nie ma, a który czytelnikom jest tak bardzo bliski, o świecie, w którym prawdziwa przyjaźń trwa niezachwianie i w którym odwaga pozwala nawet najsłabszym na wielkie bohaterstwo i na zwycięstwo nad złem. To również świat, w którym natura udowadnia, że nawet najwymyślniejsze wynalazki nie odbiorą jej niepodzielnej władzy nad światem. Na zrealizowanie filmowej Trylogii - przypomnijmy tu tylko, że Tolkien nie dzielił swej powieści na trzy części, lecz rozwiązanie takie narzucił mu wydawca - Peter Jackson poświęcił 8 lat. Trzy lata trwały prace nad samym scenariuszem, a gdy wreszcie ruszyła produkcja same zdjęcia realizowano przez półtora roku, to czas rekordowo długi. W tym czasie nakręcono materiał filmowy na wszystkie trzy zaplanowane części. To, co ogląda widz w kinie to efekt wyjątkowo sprawnej i wizjonerskiej pracy w okresie tzw. postprodukcji, czyli w montażu, który reżyser w całości osobiście nadzorował. Dwie Wieże okazały się znacznie trudniejsze w realizacji niż pierwsza część, Drużyna Pierścienia. Po pierwsze, czas wielkich bitew rozgrywa się w wielu różnorodnych sceneriach (królestwa, lasy, góry), występują w nim też bardzo różne postacie; ludzie, esterlingowie, elfowie, hobbici, enty no i zupełnie nowa postać - Gollum, były hobbit, postać całkowicie animowana. Oczywiście nie tylko z wyobraźni, ale też wzorowana na ruchach wymyślonych przez aktora Andy'ego Serkinsa. Drugą taką całkowicie komputerową postacią jest ent Drzewiec - leśny pasterz. 800, a zatem o 240 więcej zdjęć z wykorzystaniem komputerowych efektów specjalnych powstało na potrzeby drugiej części Trylogii, wykorzystano je głównie w scenach z udziałem Golluma i Drzewca. Aby uwiarygodnić te wszystkie miejsca i postacie, potrzebna była prawdziwa armia ekspertów, a wśród nich specjaliści od efektów komputerowych, eksperci od broni średniowiecznej, różni artyści plastycy, rzeźbiarze, malarze, twórcy makiet, naukowcy lingwiści i inne filmowe zawody, takie jak projektanci kostiumów, fryzjerzy, charakteryzatorzy. Łącznie ekipa liczyła ponad 2 400 osób. Prócz aktorów ze światowej czołówki i doskonałych kaskaderów, przy realizacji zdjęć zatrudniono ponad 26 000 statystów, dla których wykonano ponad 10 000 kostiumów. Co ciekaw, kostiumy dla hobbitów musiały być wykonywane w czterech egzemplarzach, dla odtwórcy głównej postaci, dla jego dublera oraz dla kaskadera i jego dublera. Zdjęcia realizowano w Nowej Zelandii. Jak wspomnieliśmy na początku, wyjątkowych trudności przysporzyła sekwencja scen batalistycznych pokazujących Bitwę w Helmowym Jarze. W tym przypadku wszystkie zdjęcia realizowane były w nocy, przez trzy miesiące, otrzymano ponad 20 godzin materiału, z którego po montażu wykorzystano blisko 40 minut. Współczesna filmowa technika komputerowa była szczególnie istotna przy realizowaniu właśnie scen batalistycznych. WETA Digital, firma zatrudniającej najlepszych specjalistów od efektów komputerowych, opracowała specjalny program o nazwie MASSIVE. Program ten pozwolił na połączenie zdjęć zrealizowanych na planie ze zdjęciami wykonanymi z wykorzystanie makiet, pozwolił również na stworzenie setek walczących postaci, tak by każda z nich zachowała swe indywidualne cechy charakteru. GRUNT, to kolejny wynalazek wykorzystany w filmie, wymyślony przez Johna Alitta. Program ten pozwala zindywidualizować ubiór i uzbrojenie walczących postaci. Twórcy scenografii czerpali natchnienie głównie z ilustracji Alana Lee i Johna Howe, ilustratorów książek Tolkiena. I jeszcze jedna ciekawostka. Nim prawdziwe kamery filmowe z taśmą 35mm pojawiły się na planach zdjęciowych, wspomniana już wcześniej firma WETA stworzyła dla reżysera miniatury wszystkich najważniejszych obiektów zdjęciowych Śródziemia. Po tych miniaturowych planach zdjęciowych Jackson "poruszał się" z kamerą wielkości szminki, a taki system pracy umożliwił mu precyzyjne opracowanie scen i ruchów kamery przed przystąpieniem do realizacji zdjęć. Gdy Jackson pojawiał się później na prawdziwym planie zdjęciowym poruszał się po nim pewnie i zręcznie, jakby już go świetnie znał, i tak też było.
 • Szkoła Filmowa

  Gość programu: Maciej Stuhr
 • Ukryta prawda

  Jeden z warszawskich psychologów popada w kłopoty, kiedy matka dziewczynki oskarża go o molestowanie seksualne. W sprawę angażuje się młoda adwokatka. Kobieta odkrywa, że matka i jej córka już raz oskarżyły innego mężczyznę o podobny czyn. Jednak oskarżająca psychologa kobieta nie daje za wygraną i zaczyna prześladować adwokatkę. Czy policja okaże się pomocna?
 • Ukryta prawda

  Małżeństwo prowadzące pod Warszawą gospodarstwo ogrodnicze ma poważne problemy finansowe. Kiedy ich córka oświadcza, że dostała propozycję studiowania w Londynie, przeżywają dramat, bo nie mogą opłacić jej studiów. Chłopak córki proponuje małżeństwu hodowlę marihuany. Czy rodzice dziewczyny zdecyduje się na konflikt z prawem, żeby ich córka mogła podjąć wymarzone studia?
 • Kocham. Enter

  "Zła energia". Dominika zgłasza się do portalu "Kocham.Enter", ponieważ jest przekonana, że jej narzeczony - Maciek - oszukał ją. Dziewczyna zaprzyjaźniła się niedawno z wróżką i numerolożką - Gosią. Kiedy opowiedziała o tym ukochanemu, ten kategorycznie zabronił jej spotkań z nią. Wkrótce Dominika odkrywa, że Maciek i jej nowa przyjaciółka znali się w przeszłości - Gosia wyznaje, że była w nim zakochana...
 • ID TVN Fabuła 2015

dalej
Zobacz program innych kanałów: